Oto jak naprawić uszkodzone pliki Crystal Reports

Crystal Reports to powszechnie uznana aplikacja do analizy biznesowej, która wykorzystuje analizę danych do tworzenia szczegółowych raportów. Następnie użytkownicy mogą uzyskać dostęp do tych plików i porównać je w celu zwiększenia wydajności i wydajności.

Jednak niektórzy użytkownicy mieli trudności z dostępem do plików RPT (rozszerzenie Crystal Reports) z różnych powodów. Najczęstszą przyczyną jest uszkodzenie plików Crystal Reports. Jeśli nie masz pewności, jak naprawić uszkodzony plik Crystal Reports, sprawdź rozwiązania wymienione poniżej.

Rozwiązania naprawiające uszkodzone pliki Crystal Reports

Zamiast marnować czas na próbę przywrócenia pliku rpt, zalecamy raczej jego ponowne utworzenie. Jest kilka rzeczy, których możesz spróbować. Po pierwsze, upewnij się, że masz aktualną lub nowszą wersję Crystal Reports opartą na wersji, której użyto do utworzenia pliku RPT.

Ponadto, jeśli korzystasz z zewnętrznego narzędzia do tworzenia kopii zapasowych lub wbudowanego narzędzia do historii plików, istnieje szansa, że ​​będziesz w stanie przywrócić oryginalny plik bez uszkodzenia.

  • Niektórzy użytkownicy sugerują nawet wypróbowanie starszej wersji, jeśli plik raportu jest dość stary. Nie możemy z całą pewnością stwierdzić, czy to może naprawić uszkodzony plik RPT Crystal Reports, ale warto go zepsuć. Przynajmniej jeśli uda ci się zdobyć starszą wersję programu. Ponadto niektórzy użytkownicy sugerowali ponowną instalację całego powiązanego oprogramowania, co najwyraźniej rozwiązało problem niektórych z nich.

    Nie możemy z całą pewnością stwierdzić, czy tak jest, czy nie, ale warto spróbować. Na koniec możesz również wysłać zapytanie do oficjalnego zespołu wsparcia i poprosić o lepszy wgląd. Jest tak wiele rzeczy, które mogą prowadzić do uszkodzenia pliku, i trudno jest ustalić, co dokładnie jest przyczyną problemu.

    Tak czy inaczej, nie zapomnij wypróbować niektórych z tych instrukcji i powiedz nam, czy pomogły Ci w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji