Oprogramowanie do tłumaczenia offline do tłumaczenia bez użycia sieci i w ruchu

Postęp w technologii radykalnie zmienił sposób, w jaki się komunikujemy i robimy różne rzeczy. Czasami, aby nadążyć za technologią i pokonać bariery językowe, potrzebne jest odpowiednie oprogramowanie do tłumaczenia offline.

Poprzez światową sieć nawet małe i średnie firmy regularnie prowadzą interesy z partnerami z najdalszych zakątków świata.

Najlepsze jest to, że niektóre zaawansowane oprogramowanie tłumaczeniowe pozwala tłumaczyć je offline.

Najlepsze oprogramowanie do tłumaczenia dokumentów jest wyposażone w przyjazne funkcje mające na celu poprawę jakości tłumaczenia. Zapewnia różnorodność języków do wyboru, dobry interfejs przyjazny dla użytkownika i oferuje doskonałe wsparcie.

Specjalizuje się w tłumaczeniu wiadomości e-mail, umożliwiając stronom pisanie w wybranym języku i dostarczanie treści w języku odbiorcy.

Dedykowane oprogramowanie bezproblemowo tłumaczy inne dokumenty, prezentacje PowerPoint, raporty Excel i inne natywne aplikacje z wysoką dokładnością.

Oferuje możliwość zamiany tekstu na mowę, umożliwiając użytkownikom naukę poprawnej wymowy. W tym artykule omówimy najlepsze oprogramowanie do tłumaczenia offline na PC.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do tłumaczenia offline dla komputerów z systemem Windows?

1

Promt 12 Tłumaczenie offline (zalecane)

okno promt 12

Promt Professional 10 to świetne oprogramowanie do tłumaczenia, które jest dostępne w wielojęzycznych pakietach oszczędzających pieniądze i oferujących doskonałą funkcjonalność dla firm współpracujących z zagranicznymi biurami.

To narzędzie oferuje kilka programów do tłumaczenia języków z wersjami obejmującymi do 16 języków. Promt Professional 10 English Wielojęzyczna wersja tłumaczy tam iz powrotem na angielski i rosyjski, niemiecki, hiszpański, portugalski, francuski i włoski.

Czy wiesz, że Cortana może tłumaczyć wiele języków? Dowiedz się więcej w tym przydatnym artykule.

Oprogramowanie do tłumaczenia Promt ma wiele funkcji i obsługuje wiele formatów plików. Jest przyjazny dla użytkownika i pozwala łatwo manipulować jego funkcjami.

Świetną kartą, którą musi grać Promt, jest różnorodność obsługiwanych formatów plików i możliwość tłumaczenia całych dokumentów z dowolnej aplikacji Microsoft Suite.

Z plików formatów, które możesz napotkać i które musisz przetłumaczyć, Promt obsługuje pliki PDF, DOC, DOCX, RTF, XLS, XLSX, MSG, HTML, PPTX, XML i inne.

W skrócie, Promt jest dobrze zoptymalizowany dla wszystkich użytkowników współpracujących z Office Suite. Będziesz mógł przygotować dokumenty w programach PowerPoint, Word, Excel, Outlook i po prostu przetłumaczyć je, gdy zrobisz to jednym kliknięciem.

Wybór redaktorów
promt oprogramowanie do tłumaczenia offline
Promt 12

  • Darmowa wersja dostępna
  • Automatyczne tłumaczenie
  • Przyjazny użytkownikowi

Pobierz teraz Promt Free
2)

Babylon 10 Premium Pro

najlepsze oprogramowanie do tłumaczenia -Babylon

Babylon Premium Pro jest nazywany najlepszym oprogramowaniem do tłumaczenia dla firm. Za pomocą tego oprogramowania możesz rozpoznać i przetłumaczyć do 77 języków.

Tłumacz jest nie tylko przystępny cenowo, ale także oferuje najwyższej klasy funkcje i możliwość pracy z wybranych aplikacji komputerowych, w tym wiadomości e-mail.

Program pozwala wyznaczyć konkretny język dla każdego z twoich kontaktów. W ten sposób możesz napisać wiadomość e-mail w języku angielskim, ale odbiorca otrzyma ją w wybranym przez siebie języku.

Podobnie druga strona może pisać w wybranym przez siebie języku, a Ty otrzymasz ją w języku angielskim lub w innym wybranym przez Ciebie języku.

Podczas gdy inni tłumacze proszą o określenie języka, który zamierzasz tłumaczyć, Babilon automatycznie rozpoznaje ten język.

Oprócz tłumaczenia oprogramowanie zawiera solidne narzędzia do sprawdzania gramatyki i sprawdzania pisowni, dzięki którym Twoja praca wygląda i brzmi profesjonalnie.

Posiada również zintegrowany słownik. A jeśli martwisz się wymową, po prostu kliknij ikonę „Mowa”, a Babilon nauczy Cię, jak poprawnie wymawiać te słowa.

Pamiętaj jednak, że nie możesz tłumaczyć w trybie offline, jeśli korzystasz z bezpłatnej wersji Babilonu.

Zdobądź Babylon 10 Premium Pro

Potrzebujesz dobrej aplikacji do słownika? Spójrz na tę listę z najlepszymi dostępnymi aplikacjami słownikowymi.

3)

Aplikacja Microsoft Translator na Windows 10

Microsoft_translation_software_10

Aplikacja Microsoft Translator dla systemu Windows 10 może nie tłumaczyć tylu języków, co Babylon, ale zaletą tej aplikacji jest tłumaczenie offline.

Na razie aplikacja obsługuje 50 języków, a liczba obsługiwanych języków stale rośnie. W przeciwieństwie do Tłumacza Google, który jest aplikacją w pełni internetową, Translator 10 może działać w trybie offline i robi to bardzo dobrze.

Jedną z cech, które ją wyróżniają, jest tłumaczenie z kamery. Wystarczy skierować aparat na znaki, gazetę, menu lub dowolny wydrukowany tekst, a aplikacja przetłumaczy tekst jednym kliknięciem.

Tłumaczenie tekstu jest również bardzo przydatną funkcją, szczególnie podczas rozmowy z kimś, kto nie zna twojego języka. Aplikacja posiada również funkcje tłumaczenia głosu i zamiany tekstu na mowę.

Stuknięcie ikony głośnika pozwala usłyszeć wymowę przetłumaczonej frazy. Aplikacja zapisuje wszystkie tłumaczenia, a także możesz oznaczyć je jako ulubione, aby mieć do nich łatwy dostęp.

Aplikacja ma nową funkcję o nazwie „Słowo dnia”. To niesamowita funkcja, która uczy każdego dnia nowego słowa w wybranym języku.

Pobierz aplikację Microsoft Translator na Windows 10

4

Po prostu przetłumacz

Tłumaczenie_Program_Just_Translate

Just Translate to kolejny darmowy tłumacz online, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz w oprogramowaniu do tłumaczenia, w tym automatyczne rozpoznawanie języka.

Ponadto program oferuje natychmiastowe tłumaczenie z możliwością tłumaczenia ponad 50 języków i może jednocześnie przetwarzać, gdy użytkownicy pracują nad innymi aplikacjami.

Wbudowana obsługa proxy pozwala użytkownikom tłumaczyć, nawet jeśli są offline. Oprócz tłumaczenia, tłumacz ma wbudowane narzędzie do sprawdzania gramatyki, które koryguje błędy ortograficzne.

Możesz nawet zapisać przetłumaczony plik w określonym folderze, wydrukować go lub wyeksportować jako plik PDF.

Uzyskaj tylko tłumaczenie

5

FreeTranslator

translation_software_free_translator1

FreeTranslator to potężne narzędzie do tłumaczenia offline, które obsługuje większość powszechnie używanych języków na całym świecie. Po wprowadzeniu tekstu, który chcesz przetłumaczyć, program wyszukuje słowa w istniejących słownikach i wyświetla wyniki.

Domyślnie program zawiera słowniki włosko-angielski i angielsko-włoski, ale możesz pobrać dodatkowe bezpłatne ze strony dewelopera i łatwo dodać do programu.

FreeTranslator nie wymaga instalacji oprogramowania. Jest to prosty folder, w którym można uruchomić plik EXE bezpośrednio z folderu.

Jego interfejs jest bardzo prosty i składa się z pola tekstowego, w którym wpisujesz słowa, które chcesz przetłumaczyć, oraz panelu do wyświetlania wyników.

Uzyskaj FreeTranslator

Jeśli masz dodatkowe informacje na temat tłumaczenia przy użyciu Cortany w systemie Windows 10, zapoznaj się z tym prostym przewodnikiem.

6

Virtaal

translation_software_virtaal

Virtaal to bogate w funkcje wielojęzyczne oprogramowanie do tłumaczenia offline, które pozwala skupić się na tłumaczeniu w przejrzystym interfejsie użytkownika. Robi to, pozwalając Ci skupić się wyłącznie na tłumaczeniu, bez przeszkadzania.

Osiąga to, wyświetlając tylko to, czego potrzebujesz do bieżącego tłumaczenia, więc wszystko inne pozostaje ukryte, aby Cię nie rozpraszać. Włączając wtyczki, możesz uzyskać sugestie dotyczące pamięci tłumaczeń z Tłumacza Google i innych narzędzi.

Virtaal oferuje także różne tryby, które pozwalają użytkownikom zmieniać strategię edycji, a także przeszukiwać tłumaczenia.

Zdobądź Virtaal

Połącz swojego tłumacza ze świetnym słownikiem. Oto najlepsze rozszerzenia przeglądarki, z których możesz dziś korzystać.

Wniosek

Przed porównaniem najlepszego oprogramowania do tłumaczenia offline, najpierw sprawdź, czy program obsługuje język, który chcesz tłumaczyć. Dobre oprogramowanie do tłumaczenia powinno oferować wielojęzyczne pakiety zawierające wiele języków w jednym programie.

Jeśli masz wiele różnych dokumentów do przetłumaczenia, ważne jest, aby wziąć pod uwagę tłumacza, który może zarządzać dużym wyborem formatów plików.

Jak zapewne wiesz, w Internecie są setki tłumaczy, ale tylko nieliczni mają możliwość pracy offline. Niektóre takie jak Tłumacz Google i Power Translator są bardzo dobre w tłumaczeniu i obsługują wiele języków, ale nie działają offline.

Możesz rozważyć programy w pełni oparte na sieci, jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcji. Mam nadzieję, że ten artykuł był pomocny. Skomentuj i podziel się poniżej.

Link do głównej publikacji