Odmowa dostępu do narzędzia Media Creation Tool podczas przenoszenia systemu Windows 10 ISO na USB [PEŁNY PRZEWODNIK]

Windows 10 staje się najpopularniejszym systemem operacyjnym Windows na rynku dzięki procesowi bezpłatnej aktualizacji, ale przejście na Windows 10 nie zawsze jest łatwe.

Użytkownicy zgłosili błąd w narzędziu Media Creation Tool podczas przenoszenia systemu Windows 10 ISO na dysk flash USB, a dziś postaramy się naprawić ten błąd.

Jak mogę naprawić błąd odmowy dostępu podczas przenoszenia systemu Windows 10 ISO na USB?

Jednym z najprostszych sposobów utworzenia nośnika instalacyjnego jest użycie narzędzia do instalacji nośnika. Mimo że narzędzie Media Creation Tool jest proste w użyciu, użytkownicy zgłosili następujące problemy:

 • Instalacja Windows Odmowa dostępu do Media Creation Tool — Jeśli pojawi się ten komunikat o błędzie, możesz go rozwiązać, uruchamiając narzędzie Media Creation Tool jako administrator.
 • Windows Media Creation Tool Odmowa dostępu USB — To kolejny typowy problem z tym narzędziem. Aby rozwiązać ten problem, sprawdź swój program antywirusowy. Jeśli to nie pomoże, spróbuj wyłączyć swój program antywirusowy.
 • Narzędzie do tworzenia multimediów nie działa, nie działa — Z narzędziem Media Creation Tool mogą wystąpić różne problemy, ale większość z nich powinna być w stanie rozwiązać za pomocą jednego z naszych rozwiązań.
 • Błąd narzędzia Media Creation USB — Błędy z USB są stosunkowo częste, a jeśli masz takie problemy, sprawdź, czy dysk USB działa w trybie tylko do odczytu.
 • Narzędzie do tworzenia nośników nie rozpoznaje USB — Jeśli narzędzie Media Creation Tool nawet nie rozpoznaje dysku, możesz rozwiązać ten problem, po prostu formatując dysk USB.

Narzędzie do tworzenia multimediów umożliwia pobranie i przeniesienie pliku ISO systemu Windows 10 na dysk flash USB lub dysk DVD, dzięki czemu można go łatwo zainstalować, ale czasami podczas przenoszenia pliku ISO na dysk flash USB może wystąpić błąd odmowy dostępu.

Jest to niezwykły błąd, ale istnieje kilka obejść, które można wypróbować.

Rozwiązanie 1 — Spróbuj wyłączyć wszystkie inne aplikacje, których nie używasz

Użytkownicy zgłaszają, że odmowa dostępu jest czasem powodowana przez inne aplikacje zainstalowane na komputerze. Najlepszym sposobem rozwiązania tego problemu jest wykonanie czystego rozruchu i wyłączenie wszystkich aplikacji i usług startowych.

Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź msconfig. naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
  Narzędzie do tworzenia nośników nie rozpoznaje USB
 2. Pojawi się okno konfiguracji systemu. Idź do Usługi tab i sprawdź Ukryj wszystkie usługi Microsoft. Teraz kliknij Wyłącz wszystkie przycisk.
  Instalacja Windows Odmowa dostępu do Media Creation Tool
 3. Teraz idź do Uruchomienie kartę i kliknij Otwórz Menedżera zadań.
  Windows Media Creation Tool Odmowa dostępu USB
 4. Pojawi się lista aplikacji startowych. Kliknij prawym przyciskiem myszy pierwszy element na liście i wybierz Wyłączyć z menu. Teraz powtórz ten krok dla wszystkich aplikacji startowych.
  Wygrane narzędzie do tworzenia multimediów't run
 5. Po wyłączeniu wszystkich aplikacji startowych zamknij Menedżera zadań i wróć do Konfiguracja systemu okno. Kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany.
  Błąd narzędzia Media Creation USB
 6. Teraz uruchom ponownie komputer.

Po ponownym uruchomieniu komputera spróbuj ponownie utworzyć nośnik startowy. Jeśli problem nie pojawia się, oznacza to, że jedna z twoich aplikacji startowych zakłócała ​​narzędzie Media Creation Tool.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dodawać lub usuwać aplikacje startowe w systemie Windows 10, zapoznaj się z tym prostym przewodnikiem.

Nie możesz otworzyć Menedżera zadań? Nie martw się, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Rozwiązanie 2 — Sprawdź oprogramowanie antywirusowe

Jeśli podczas korzystania z narzędzia Media Creation Tool pojawia się komunikat o błędzie odmowy dostępu, przyczyną może być to, że program antywirusowy blokuje dostęp do dysku flash USB.

Antywirus blokuje USB? Sprawdź ten przewodnik i szybko pozbądź się problemu.

Wiele narzędzi antywirusowych uniemożliwi dostęp do dysku flash, aby zminimalizować ryzyko infekcji złośliwym oprogramowaniem.

Aby rozwiązać ten problem, zalecamy sprawdzenie ustawień antywirusa i wyłączenie wszystkich zasad związanych z pamięcią wymienną. Jeśli to nie pomoże, możesz spróbować wyłączyć lub nawet odinstalować program antywirusowy.

Wielu użytkowników zgłosiło problemy z Avira Antivirus i Media Creation Tool, a jeśli używasz Aviry, odinstaluj ją z komputera.

Użytkownikom Norton przygotowaliśmy dedykowany przewodnik, jak całkowicie usunąć go z komputera. Istnieje również podobny przewodnik dla użytkowników McAffe.

Jeśli używasz dowolnego rozwiązania antywirusowego i chcesz całkowicie usunąć go z komputera, koniecznie sprawdź tę niesamowitą listę z najlepszym oprogramowaniem do odinstalowywania, z którego możesz teraz korzystać.

Jeśli masz problemy z programem antywirusowym i narzędziem Media Creation Tool, możesz rozważyć przejście na inne rozwiązanie antywirusowe. Obecnie najlepszymi narzędziami antywirusowymi na rynku są Bitdefender i BullGuard więc wypróbuj jedno z tych narzędzi.

Chcesz zmienić swój program antywirusowy na lepszy? Oto lista naszych najlepszych wyborów.

Rozwiązanie 3 — Wypróbuj inny dysk flash USB

Jeśli podczas przenoszenia pliku ISO systemu Windows 10 na dysk flash USB pojawia się błąd odmowy dostępu, możesz rozważyć użycie innego dysku flash, aby sprawdzić, czy działa, ponieważ dysk flash może nie być poprawnie skonfigurowany.

Jeśli inny dysk flash powoduje problemy, możesz rozważyć wypalenie pliku ISO na dysku DVD i zainstalowanie systemu Windows 10 z dysku DVD.

Kilku użytkowników zgłosiło, że aby użyć dysku flash jako nośnika startowego, dysk flash musi mieć dokładnie 8 GB i sformatowany jako dysk NTFS. Jeśli twój dysk flash nie jest sformatowany jako NTFS, możesz go sformatować, wykonując następujące czynności:

 1. otwarty Ten komputer i zlokalizuj dysk flash USB. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Nieruchomości z menu.
  Narzędzie do tworzenia multimediów nie działa
 2. Wybierz NTFS jak System plików i kliknij Początek.
  Błąd narzędzia Media Creation USB
 3. Rozpocznie się proces formatowania.

Po sformatowaniu dysku jako NTFS spróbuj użyć narzędzia Media Creation Tool, aby utworzyć dysk rozruchowy. Jeśli musisz sformatować dysk flash, możesz także użyć narzędzi innych firm, takich jak Kreator mini partycji narzędzi lub Paragon Partition Manager.

Oba te narzędzia pozwalają sformatować dysk flash USB, ale oferują także inne zaawansowane funkcje, które mogą być potrzebne.

Potrzebujesz więcej alternatyw? Sprawdź tę listę z najlepszym dostępnym oprogramowaniem do formatowania partycji.

Rozwiązanie 3 — Użyj RUFUS zamiast Media Creation Tool

Aby to zrobić, najpierw musisz pobrać stąd RUFUS, a także oficjalną wersję systemu Windows 10 ISO.

 1. Biegać RUFUS.
 2. Ustaw Schemat partycji na Schemat partycji GPT dla UEFI.Instalacja Windows Odmowa dostępu do Media Creation Tool
 3. Ustaw System plików na FAT32.
 4. Wybierz swoje urządzenie z Urządzenie menu u góry.
 5. Upewnić się, że Utwórz dysk startowy za pomocą jest zaznaczone i wybrany jest obraz ISO.
 6. Kliknij na mały Ikona DVD obok niego i znajdź ISO systemu Windows 10.
 7. Następnie kliknij Start i poczekaj, aż RUFUS utworzy rozruchowy dysk flash USB z systemem Windows 10.

Jeśli napotkasz, że Windows potrzebuje błędu partycji GPT, rozwiąż go za pomocą tego przydatnego przewodnika.

Rozwiązanie 3 — Sprawdź, czy dysk jest ustawiony w trybie tylko do odczytu

Niektóre dyski mogą być tylko gotowe i może to stanowić duży problem, jeśli próbujesz utworzyć nośnik instalacyjny systemu Windows 10. Jeśli Twój dysk działa w trybie tylko do odczytu, podczas korzystania z narzędzia Media Creation Tool napotkasz komunikat Odmowa dostępu.

Aby rozwiązać ten problem, musisz upewnić się, że dysk nie działa w trybie tylko do odczytu.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić przełącznik blokady. Niektóre dyski flash mają przełącznik blokady, który aktywuje tryb tylko do odczytu i uniemożliwi zapisywanie plików na dysku flash.

Jeśli masz ten przełącznik, upewnij się, że dysk jest odblokowany. Jeśli Twój dysk nie ma żadnych fizycznych przełączników blokady, możesz sprawdzić, czy jest ustawiony do pracy w trybie tylko do odczytu, wykonując następujące czynności:

 1. Podłącz dysk flash do komputera.
 2. otwarty Wiersz polecenia jako administrator. Aby to zrobić szybko, po prostu naciśnij Klawisz Windows + X i wybierz Wiersz polecenia (administrator) z menu. Jeśli wiersz polecenia nie jest dostępny, użyj PowerShell (administrator) zamiast.
  Narzędzie do tworzenia nośników nie rozpoznaje USB
 3. Po otwarciu wiersza polecenia wprowadź diskpart i naciśnij Wchodzić.
  Instalacja Windows Odmowa dostępu do Media Creation Tool
 4. Teraz wejdź lista dysku polecenie, aby wyświetlić wszystkie dostępne dyski na komputerze.
  Windows Media Creation Tool Odmowa dostępu USB
 5. Teraz powinieneś zobaczyć wszystkie dostępne dyski na swoim komputerze. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni dysk. Możesz łatwo rozpoznać dysk po jego rozmiarze. Aby wybrać dysk, musisz użyć wybierz dysk X Komenda. Pamiętaj, aby zastąpić X liczbą, która reprezentuje twój dysk flash. W naszym przypadku będzie to Dysk 1, więc nasze polecenie będzie wyglądać następująco: wybierz dysk 1. Pamiętaj, że liczba na twoim komputerze będzie inna w zależności od liczby dysków, które masz na komputerze.
  Instalacja Windows Odmowa dostępu do Media Creation Tool
 6. Teraz wejdź atrybut dysku Komenda. Zobaczysz listę atrybutów dysku. Sprawdź, czy funkcje tylko do odczytu są włączone.
  Windows Media Creation Tool Odmowa dostępu USB
 7. Aby wyłączyć funkcje tylko do odczytu, po prostu uruchom atrybuty wyczyść dysk tylko do odczytu Komenda.
  Narzędzie do tworzenia multimediów nie działa

Po wykonaniu tej czynności dysk flash USB nie będzie w trybie tylko do odczytu i bez problemu można utworzyć nośnik rozruchowy.

Większość użytkowników nie wie, co zrobić, gdy klawisz Windows przestanie działać. Sprawdź ten przewodnik i bądź o krok do przodu.

Jeśli masz problemy z dostępem do wiersza polecenia jako administrator, lepiej zapoznaj się z tym przewodnikiem.

Rozwiązanie 4 — Sprawdź, czy plik ISO nie jest uszkodzony

Czasami może pojawić się komunikat o błędzie odmowy dostępu podczas korzystania z narzędzia Media Creation, jeśli plik ISO jest uszkodzony. Plik ISO może zostać uszkodzony podczas pobierania, szczególnie jeśli masz problemy z połączeniem internetowym, antywirusem lub zaporą ogniową.

Aby sprawdzić, czy plik ISO działa poprawnie, użytkownicy zalecają otwarcie go za pomocą 7Zip i spróbuj wyodrębnić zawartość pliku na dysk twardy.

Jeśli podczas ekstrakcji plików nie napotkasz żadnych problemów, oznacza to, że ISO nie jest uszkodzone.

Kilku użytkowników zgłosiło również, że naprawili problem, używając 7Zip do przeniesienia zawartości pliku ISO bezpośrednio na dysk flash USB. Nie jest potwierdzone, że ta metoda działa, ale możesz ją wypróbować, jeśli chcesz.

Z drugiej strony, jeśli plik ISO jest uszkodzony, musisz pobrać go ponownie ze strony Microsoft.

Rozwiązanie 5 — Użyj Diskpart do sformatowania dysku

Według użytkowników komunikat o błędzie Odmowa dostępu można naprawić za pomocą narzędzia Media Creation Tool, po prostu formatując dysk flash za pomocą diskpart.

Diskpart to potężne narzędzie i musisz zachować szczególną ostrożność podczas formatowania dysku flash. Aby sformatować dysk, wykonaj następujące czynności:

 1. Podłącz dysk flash do komputera.
 2. Początek Wiersz polecenia tak jak administrator.
 3. Po uruchomieniu wiersza polecenia wprowadź następujące polecenia:
  • diskpart
  • lista dysku
 4. Teraz zobaczysz listę wszystkich dysków twardych. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni dysk, w przeciwnym razie możesz przypadkowo sformatować cały dysk twardy. Zachowaj szczególną ostrożność przy tym kroku i sprawdź dwukrotnie, aby upewnić się, że wybrałeś właściwy dysk. Teraz wejdź wybierz dysk X. Zamień X na numer dysku reprezentującego dysk flash. Jeśli wybierzesz niewłaściwy dysk, sformatujesz dysk twardy i stracisz wszystkie pliki, więc zachowaj szczególną ostrożność.
 5. Teraz uruchom następujące polecenia:
  • czysty
  • utwórz partycję podstawową
  • wybierz partycję 1
  • aktywny
  • format szybki fs = fat32
  • przydzielać

Po wykonaniu tej czynności dysk powinien zostać sformatowany i gotowy do użycia, dlatego spróbuj ponownie utworzyć nośnik startowy.

Jeśli Twój dysk twardy wymaga głębokiego czyszczenia, możesz to łatwo zrobić za pomocą tych niesamowitych narzędzi programowych.

To wszystko, mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci poradzić sobie z narzędziem Media Creation Tool w systemie Windows 10. Jeśli masz jakieś sugestie lub pytania, zostaw je w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji