Obraz […] nie może zostać wyświetlony, ponieważ zawiera błędy

Niedawno natknąłem się na komunikat o błędzie „Obraz […] nie może zostać wyświetlony, ponieważ zawiera błędy” dwa razy w ostatnim dniu i zastanawiałem się, czy był on związany z moim nowym komputerem, czy zbiegiem okoliczności, ponieważ nigdy nie napotkałem tego błędu wiadomość wcześniej w przeglądarce Firefox. Internet Explorer 7 wyświetla obrazy poprawnie i muszę jeszcze zainstalować Operę 9.5, aby przetestować ją również w tej przeglądarce, ale podejrzewam, że dobrze ją wyrenderuje.

Każdy, kto chce przetestować obrazy w swojej przeglądarce, jest tu i tutaj. Nie byłem jeszcze w stanie znaleźć rozwiązania, drugi obraz wyświetlał się dobrze po kilku próbach, ale wydaje się, że został złapany w nieskończoną pętlę ładowania. Obraz jest wyświetlany w całości, ale pasek ładowania wciąż ładuje coś, nie wiem, co to jest. Zapisywanie obrazów i przeglądanie ich w systemie Windows okazuje się działać bez żadnych problemów.

Szybkie badanie wydaje się sugerować, że te obrazy zostały zapisane przy użyciu kodowania CMYK, a nie zwykłego kodowania RGB. Okazuje się, że Firefox ma problemy z wyświetlaniem obrazów zakodowanych w ten sposób i nie może ich poprawnie wyświetlić, dlatego komunikat o błędzie […] nie może zostać wyświetlony, ponieważ zawiera błędy podczas próby załadowania takiego obrazu.

Aktualizacja: Przetestowałem oba obrazy w nowszych wersjach przeglądarki Firefox i oba wyświetlają się dobrze i bez problemów. Wygląda na to, że Mozilla naprawiła błąd w aktualizacji wydanej dla przeglądarki internetowej.

Link do głównej publikacji