Nie można znaleźć dxgi.dll: Naprawianie błędu PUBG

Wielu graczy lubi popularną grę komputerową PUBG (Playerunknown’s Battlegrounds) i często boryka się z błędami Nie można znaleźć pliku dxgi.dll i Zablokowano ładowanie pliku dxgi.dll podczas uruchamiania gry. W tym samouczku pokażemy, jak naprawić błąd w pliku dxgi.dll w PUBG i innych grach komputerowych w systemie Windows 10, 8 i Windows 7.

Często pojawia się błąd w pliku dxgi.dll po instalacji ReShade. ReShade to program, który implementuje postprocesy shaderów do obrazu w grze. Dodaje efekty HDR, wygładzanie cieniowania, zmianę ostrości, kontrastu, cieni i więcej. Tekstury wyglądają jaśniej i bardziej realistycznie.

Jeśli zobaczysz komunikat podczas uruchamiania PUBG podczas ładowania usługi BattleEye, możesz zobaczyć komunikat „Bloki plików można zignorować, jeśli nie powodują problemów z grą [INFO] Zablokowane ładowanie pliku C: \ steamapps \ common \ PUBG \ TslGame \ Win64 \ dxgi.dll ”. Z reguły problemem nie jest brak tego pliku na komputerze, ale jego obecność w folderze ReShade.

nie można znaleźć dxgi dll

Moduł BattlEye na początku Battlegrounds Playerunknown blokuje plik dxgi.dll, co uniemożliwia uruchomienie gry. Jest to dość powszechny problem po wdrożeniu ustawień ReShade.

Najpierw zrozummy istotę zamka. Program BattlEye to aplikacja anty-cheatowa Steam, która skanuje wszystkie pliki podczas uruchamiania gier, a jeśli znajdzie w nich coś podejrzanego, natychmiast zatrzymuje ładowanie. Skanuje pliki gry lub pliki systemowe.

Niektórzy użytkownicy próbują ponownie zainstalować lub nawet usunąć program blokujący BattlEye Launcher z katalogu PUBG \ TslGame \ Binaries \ Win64 \ BattlEye. Jednak odinstalowanie nie pomoże — kiedy następnym razem uruchomisz Steam, zostanie on ponownie zainstalowany automatycznie.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest ponowne uruchomienie komputera i próba zalogowania się ponownie. Zastosuj standardową opcję — sprawdź integralność pamięci podręcznej plików Steam.

błąd nie może znaleźć dxgi dll

Jeśli to nie pomogło, najłatwiejszym sposobem rozwiązania problemu jest usunięcie pliku dxgi.dll (co prowadzi do wyłączenia ReShade):

  1. Przejdź do folderu instalacyjnego PUBG… steamapps \ common \ PUBG \ TslGame \ Win64 \;
  2. Usuń lub przenieś plik dxgi.dll w inne miejsce (nie w folderze gry), aby móc go przywrócić.

Spróbuj ponownie uruchomić grę — najprawdopodobniej błąd nie pojawi się ponownie.

Czasami pomaga całkowite usunięcie programu ReShade. Usuń wszystkie pliki programu ReShede znajdujące się w katalogu gier PUBG. Następnie sprawdź, czy uruchomi się PUBG. Jeśli nie, uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie.

dxgi dll

Jeśli nigdy nie instalowałeś ReShade, a błąd Nie można znaleźć pliku dxgi.dll nadal pojawia się, w takim przypadku spróbuj zadać sobie pytanie: czy zainstalowałeś jakiś inny program korzystający z pliku dxgi.dll? Spróbuj go znaleźć i odinstalować. W skrajnych przypadkach całkowicie usuń PUBG, a następnie zainstaluj go ponownie.

Jeśli wszystkie te metody nie działały, spróbuj ponownie zainstalować / zaktualizować DirectX i zainstalować wszystkie aktualizacje zabezpieczeń systemu Windows.

Te kroki powinny rozwiązać błąd „Zablokowane ładowanie pliku”. Jeszcze raz przypominamy — bloki z BattlEye pojawiają się nie tylko w PUBG, ale także w innych grach dość często.

Link do głównej publikacji