NIE instaluj jeszcze systemu Windows 8.1, chyba że chcesz irytujących błędów

Wiele osób zdaje się zapominać, że Windows 8.1 jest wciąż w wersji zapoznawczej, w wersji beta, co oznacza, że ​​nie jest jeszcze gotowy. Co dla tych, którzy mają doświadczenie z instalowaniem podglądów, oznacza — bardzo niebezpieczne i może powodować niepożądane problemy z komputerem. To właśnie mi się przydarzyło, więc moja szczera i szczera rada dla was wszystkich — nie instaluj systemu Windows 8.1 w tym momencie!

Możesz być ciekawy systemu Windows 8.1 (zwłaszcza, że ​​jest bezpłatny), ale sugeruję, aby poczekać na stabilną wersję, jeśli nie chcesz mieć problemów z komputerem. W tej chwili piszę ten post z innego komputera, ponieważ nie byłem w stanie rozwiązać problemu z moim komputerem z systemem Windows 8 (czyli licencjonowanym). Pozwól, że powiem ci, co się stało.
błąd systemu Windows 8.1

Bądź mądry i nie spiesz się z instalacją systemu Windows 8.1

Podobnie jak wszyscy ciekawscy ludzie, postanowiłem zainstalować aktualizację systemu Windows 8.1, nie uważając i nie słuchając złotej rady Microsoftu:

Utwórz dysk odzyskiwania USB przed zainstalowaniem podglądu systemu Windows 8.1 więc jeśli nie podoba Ci się aktualizacja systemu Windows 8.1 lub uważasz, że nie jest ona dla Ciebie, możesz w razie potrzeby wrócić do systemu Windows 8.

Nie słuchałem tego i wpadłem w kłopoty. Udało mi się zainstalować i zaraz po środku, po przejściu części „przygotowywanie urządzeń”, otrzymałem ten głupi komunikat „instalacja nie mogła zostać ukończona”, a następnie „przywrócenie poprzedniej wersji systemu Windows”. I zgadnij co, nie powrócił do poprzedniej, nietkniętej wersji systemu Windows, czyli Windows 8. I w tej chwili bardzo trudno jest usunąć system Windows 8.1, zwłaszcza że nie zakończył instalacji.

Problemy podczas instalowania systemu Windows 8.1

Za każdym razem, gdy próbuję się zalogować, otrzymuję różne komunikaty BSOD (niebieski ekran śmierci). Jedynym rozwiązaniem, które ma to naprawić, jest odświeżenie komputera przy użyciu narzędzia do odzyskiwania USB z Windows 8, którego oczywiście zapomniałem zrobić. I uwierz mi, kiedy mówię, że nie jestem jedynym, który ma problemy po zainstalowaniu podglądu systemu Windows 8.1. Oto krótka lista błędów:

  • „Aktualizacja nie dotyczy twojego komputera”
  • „Podgląd Windows 8.1 nie jest jeszcze obsługiwany na tym komputerze”
  • „Nie można zainstalować aktualizacji KB2849636”
  • „Musisz zainstalować jedną lub więcej aktualizacji oprogramowania układowego lub sterowników urządzeń”
  • „SkyDrive nie synchronizuje się”

Dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć kilka rozwiązań problemów z aktualizacją systemu Windows 8.1, ale najprawdopodobniej największym z nich jest to, że zaufałeś wersji zapoznawczej i zainstalowałeś ją.

Ważna aktualizacja: Udało nam się stworzyć przewodniki po naprawach tylko dla dwóch wyżej wymienionych problemów. Nie są to jednak jedyne problemy, jakie możesz napotkać. Na naszej stronie zobaczysz, że na twoim komputerze mogą wystąpić tysiące błędów. W takim przypadku wystarczy zainstalować system Windows 8.1 na komputerze i sprawdzić, jak działa. Ilekroć jest to dla ciebie trudne — sprawdź naszą stronę w celu uzyskania poprawki.

Link do głównej publikacji