NAPRAWIONO: Tego klucza produktu nie można użyć do przedłużenia użytkowania tego produktu

Microsoft Visual Studio to niezbędny pakiet dla programistów. Zarówno dla profesjonalistów, jak i użytkowników domowych, ponieważ Microsoft stara się zachęcać do rozwoju swojej platformy. Jednak niektórzy użytkownicy mieli dziwny problem z aktywacją produktu. Mianowicie, niektórzy z nich, którzy kupili Visual Studio, nie byli w stanie go aktywować za pomocą działającego klucza produktu.

Zostały one spełnione z błędem „Tego klucza produktu nie można użyć do przedłużenia korzystania z tego produktu”. Jeśli jesteś w grupie użytkowników, których dotyczy problem, sprawdź poniższe kroki.

Nie można aktywować programu Visual Studio za pomocą klucza produktu? Oto co robić

 1. Zmień numer seryjny Visual Studio za pomocą klucza produktu głównego
 2. Zintegruj klucz produktu z plikiem setup.sdp
 3. Ponownie zainstaluj program Visual Studio

Rozwiązanie 1 — Zmień numer seryjny Visual Studio za pomocą klucza produktu głównego

Po pierwsze, zalecamy zalogowanie się na swoje oficjalne konto użyte do zakupu oprogramowania. To pozornie naprawiło to dla niektórych. Jeśli to nie pomoże, sprawdź dodatkowe kroki.

Nie jest to do końca legalne, ale będzie działać w przypadku niektórych wersji programu Visual Studio. Microsoft zapewnia użytkownikom 90-dniowy bezpłatny okres próbny. Ponadto wydaje się, że istnieje główny klucz produktu, który powinien umożliwić aktywację produktu.

Oczywiście nadal będziesz potrzebować zakupionego klucza produktu, ale pozwoli to przynajmniej na obejście błędu klucza produktu.

Wykonaj następujące kroki, aby wypróbować:

 1. Na pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz polecenie Sterowanie i otwórz Panel sterowania.
 2. Wybierz Odinstaluj program.odinstaluj panel sterowania programu
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy Visual Studio i wybierz Odinstaluj / Zmień.
 4. Wypróbuj z własnym kluczem produktu. Jeśli pojawi się błąd, użyj klucza głównego (YCFHQ-9DWCY — ***** — ***** — *****), które można znaleźć w Internecie.
 5. Kliknij Aktywuj i dobrze jest iść.

Chociaż jest to niezgodne z prawem, ponieważ masz już odpowiedni klucz i masz z nim problemy, jest to dość rozsądny krok w celu aktywacji licencji.

 • Rozwiązanie 2 — Zintegruj klucz produktu z plikiem setup.sdp

  Alternatywnie, zamiast przejść do aktywacji produktu za pomocą interfejsu użytkownika, możesz dostosować plik setup.sdp i wstawić tam główny klucz produktu. Powinno to umożliwić późniejsze wprowadzenie osobistego klucza produktu i bezproblemowe rozwiązanie problemu.

  Oto jak wstawić główny klucz produktu do pliku instalacyjnego:

  1. Użyj archiwizatora, aby wyodrębnić Plik ISO programu Visual Studio.
  2. Otwórz plik Setup.sdp w dowolnym obsługiwanym edytorze tekstu.
  3. Pod nagłówkiem Klucz produktu wprowadź wyżej wymieniony główny klucz produktu (różnią się one w zależności od używanej wersji oprogramowania).
  4. Zapisz zmiany, przejdź do Panel sterowania> Odinstaluj program, i wybierz opcję naprawy aplikacji.

  Rozwiązanie 3 — Zainstaluj ponownie program Visual Studio

  Wreszcie, jeśli obejście klucza głównego nie działa, możemy jedynie zalecić wykonanie kopii zapasowej wszystkiego i ponowne zainstalowanie programu Visual Studio. Ponadto należy usunąć wszystkie poprzednie wersje programu Visual Studio z systemu, ponieważ ich obecność może powodować problemy z aktywacją.

  Powiedziawszy to, możemy zakończyć ten artykuł. Jeśli masz jakieś alternatywne rozwiązania lub pytania, napisz do nas w sekcji komentarzy poniżej. Ponadto skontaktowanie się z pomocą techniczną Microsoft jest dobrym pomysłem, ponieważ zwykle powinni oni być w stanie poradzić sobie z problemami z aktywacją produktu w swoich odpowiednich pakietach oprogramowania.

Link do głównej publikacji