Napraw uszkodzone pliki After Effects: jedyny potrzebny przewodnik

Wyobraź sobie, że pracujesz nad projektem w programie Adobe After Effects, a plik, nad którym pracowałeś, nagle się nie otwiera. Z pewnością koszmary. Ale nie tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Jeśli procedura zapisywania zostanie przerwana, plik może zostać uszkodzony lub nieobsługiwany.

Tutaj przydają się przyrostowe kopie zapasowe i automatyczne zapisywanie, ale jeśli (z jakiegoś powodu) masz tylko jedną wersję pliku, oto jak spróbować naprawić plik After Effects. Nie pokładajcie jednak nadziei.

Jak naprawić uszkodzone pliki Adobe After Effects

 1. Sprawdź automatyczne zapisywanie
 2. Rozpocznij nowy projekt i zaimportuj plik
 3. Spróbuj z QuickTime
 4. Użyj Historii plików lub narzędzia do odzyskiwania innej firmy

Rozwiązanie 1 — Sprawdź automatyczne zapisywanie

Jeśli masz włączoną funkcję automatycznego zapisywania, lokalnie powinno być przechowywanych co najmniej kilkanaście kopii zapasowych. Niestety ta funkcja nie jest domyślnie włączona, więc jeśli nie włączysz jej ręcznie, nie będzie to pomocne. Folder kopii zapasowej znajduje się w standardowej lokalizacji zapisu. Ponadto pamiętaj o wyczyszczeniu buforowanych danych, aby zapobiec uruchomieniu funkcji renderowania w późniejszych krokach.

Jeśli nie masz żadnych automatycznych zapisów, wykonaj poniższe czynności.

Rozwiązanie 2 — Rozpocznij nowy projekt i zaimportuj plik

Wielu dotkniętym problemem użytkownikom udało się rozwiązać ten problem za pomocą prostego obejścia. Rozpoczynając nowy projekt i importując uszkodzony plik, mieli dostęp do niego. Jest to powszechne rozwiązanie w przypadku uszkodzonych plików After Effects, które uratowały wielu użytkowników przed trudem utraty postępu.

Warto spróbować. Jeśli nadal masz problem z bieżącym błędem i brakuje Ci opcji, przejdź do następnego kroku.

 • Rozwiązanie 3 — Wypróbuj za pomocą QuickTime

  Inną realną opcją otwierania uszkodzonych, nieobsługiwanych lub niekompletnych plików After Effects jest instalacja QuickTime i Avid Meridian Codec. Naprawiło to niektórych użytkowników, którzy mieli później dostęp do uszkodzonych plików. Procedura jest raczej prosta i nie wymaga żadnej dodatkowej konfiguracji ani rozwiązywania problemów.

  Instalator QuickTime można znaleźć tutaj. A tutaj znajduje się zestaw kodeków Avid.

  Rozwiązanie 4 — Użyj historii plików lub narzędzia do odzyskiwania innej firmy

  Wreszcie, jedynymi sugestiami, które przychodzą nam na myśl, są narzędzia do odzyskiwania. Jeśli go skonfigurowałeś, możesz użyć wbudowanej Historii plików, aby pobrać starszą wersję pliku. Z drugiej strony możesz po prostu przestać wprowadzać zmiany na dysku twardym i użyć dowolnego narzędzia do odzyskiwania, aby przywrócić w ten sposób starsze wersje pliku.

  Zachęcamy do dzielenia się alternatywnymi rozwiązaniami, jeśli znasz je w sekcji komentarzy poniżej. I twórz kopie zapasowe swoich przyszłych projektów tak często, jak to możliwe.

Link do głównej publikacji