Napraw to: system Windows 8.1 nie wykrywa dodatkowych monitorów

Wielu użytkowników skarżyło się, że po aktualizacji do systemu Windows 8.1 ich konfiguracja obejmująca wiele monitorów nie działała już prawidłowo. W niektórych przypadkach wykryto tylko jeden monitor, a w innych działało tylko niektóre monitory (w przypadkach, gdy użytkownicy mieli 3 lub więcej monitorów).
Windows-8-1-nie wykrywa-wtórnych monitorów
Nie będę się zastanawiać, jak niesamowite są konfiguracje z wieloma monitorami, ale powiem to: po tym, jak się przyzwyczaisz, nie będziesz chciał wracać do jednego monitora. Większość problemów z konfiguracjami wielomonitorowymi systemu Windows 8 wystąpiła przy pierwszej aktualizacji, ale nawet teraz użytkownicy narzekają na to, że system Windows 8.1 nie wykrywa drugorzędnych monitorów. W tym przewodniku pokażemy, jak radzić sobie z tymi problemami i jak naprawić system z wieloma monitorami.

Rozwiąż problemy z wykrywaniem dodatkowych monitorów w systemie Windows 8.1

Częściej niż nie, problemy takie jak ten są spowodowane przestarzałymi lub wadliwymi sterownikami. Oczywiście może się też pojawić jakiś problem sprzętowy, który zazwyczaj jest trudniejszy (i droższy) do naprawienia. Mając tablicę z wieloma monitorami sam w systemie z systemem Windows 8.1, sam napotkałem kilka problemów, ale na szczęście nic, co dotyczyło sprzętu, nie zawiodło (przynajmniej tym razem).

Czytaj także: Wkrótce VLC Player Dodaj obsługę Chromecasta dla Windows 8

Ustawienia wielu monitorów można znaleźć, naciskając klawisz Windows + P lub klikając prawym przyciskiem pulpit i wybierając „Rozdzielczość ekranu„. Stąd możesz skonfigurować używane monitory i sposób ich rozmieszczenia. W tym oknie możesz zobaczyć, ile monitorów rozpoznaje system Windows 8.1. Jeśli zobaczysz je wszystkie, oznacza to tylko ich włączenie i odpowiednie zaaranżowanie. (Wskazówka: użyj opcji „Wykryj”, aby zobaczyć kolejność monitorów).

Niektóre możliwe poprawki

Aby ustalić, skąd pochodzi problem, przyjrzymy się poprawkom oprogramowania i testom sprzętowym, które pokażą, gdzie leży problem. Zanim cokolwiek pobierzimy lub zaktualizujemy, usuńmy to, co oczywiste, i przeprowadźmy kilka testów diagnostycznych:

  • Wyjąć wtyczkę urządzenie, uruchom ponownie system i podłącz go ponownie
  • Jeśli to możliwe, spróbuj użyć innego wyjścia (DVI / HDMI / VGA)

Uwaga: Windows 8.1 na niektórych komputerach ma problemy z wysyłaniem sygnałów analogowych przez niektóre kable VGA. Spróbuj użyć innego kabla lub, jeśli to możliwe, użyj cyfrowego DVI, HDMI lub DisplayPort

  • Jeśli to możliwe, podłącz monitor do innego systemu i sprawdź, czy w ogóle działa. Jeśli tak nie jest, spróbuj użyć innego kabla / przewodu zasilającego / gniazdka. Jeśli żadna z tych czynności nie działa, masz do czynienia z DOA (Śmierć na miejscu) produkt

Jeśli monitor działa na różnych systemach i na wszystkich wejściach, problem może wynikać z fizycznych portów komputera lub sterowników działających na urządzeniu z systemem Windows 8.1. Zanim przejdziemy do zmiany ustawień BIOS-u lub wymiany komponentów sprzętowych, dokładnie sprawdź swój system operacyjny:

  • Upewnij się, że masz system Windows 8.1 aktualny
  • Uruchom Windows Update i zainstaluj wszelkie brakujące aktualizacje
  • Sprawdź witrynę producenta karty wideo, aby uzyskać zaktualizowane sterowniki. Jeśli nie ma, odinstaluj obecny sterownik i zainstaluj go ponownie, pobierając go ze strony producenta

W zdecydowanej większości przypadków Twoje problemy powinny być już rozwiązane. Nowy sterownik i zaktualizowany system operacyjny to prawie wszystko, czego potrzebujesz, aby uruchomić konfiguracje z wieloma monitorami w systemie Windows 8. Z drugiej strony, jeśli nadal występują problemy, a system Windows 8 nadal nie wykrywa dodatkowych monitorów, spróbuj wykonać następujące czynności :

  • Wykonaj twardy reset (w przypadku laptopów) lub BIOS
  • Przetestuj swoją kartę graficzną na innym komputerze, być może niektóre porty nie działają tak, jak powinny
  • Odśwież system Windows 8

Czytaj także: Podwójne monitory LG nie działają w systemie Windows 8.1 dla niektórych użytkowników

Link do głównej publikacji