Napraw błąd Windows Update 0x8024000B w systemie Windows 10

Aktualizacje Windows są ważne dla systemu operacyjnego; mogą jednak czasami powodować błędy. Jednym z takich błędów jest Windows Update Error 0x8024000B. Błąd występuje, gdy system Windows nie może odczytać pliku manifestu aktualizacji wymaganego do zainstalowania aktualizacji. Oznacza to, że operacja została anulowana przez użytkownika lub usługę. Może się również zdarzyć, jeśli nie możesz filtrować wyników.

0x8024000B

WU_E_CALL_CANCELLED: Operacja została anulowana.

Oznacza to, że operacja została anulowana przez system operacyjny. Ten błąd może również wystąpić, gdy nie możemy filtrować wyników.

Błąd aktualizacji Windows 0x8024000B

Wypróbuj kolejno następujące rozwiązania, aby rozwiązać problem.

1] Uruchom czyszczenie (odrzuć) Zastąpione aktualizacje Skrypt PowerShellUruchom skrypt Odrzuć zastąpione PowerShell

Łatwym rozwiązaniem tego problemu byłoby użycie tego skasowanego czyszczenia (odrzucania) Zastąpione aktualizacje Skrypt PowerShell WSUS PowerShell dostępny w witrynie Microsoft Technet. Wystarczy go pobrać i uruchomić.

Po zakończeniu uruchom ponownie system.

2] Zmień nazwę pliku Spupdsvc.exe

Jeśli poprzednie rozwiązanie nie zadziałało, możesz rozważyć zmianę nazwy kłopotliwej Spupdsvc.exe plik do Spupdsvc.old. Procedura, aby to zrobić, jest następująca:

Naciśnij Win + R, aby otworzyć okno Uruchom. Wpisz następujące polecenie i naciśnij Enter, aby je wykonać:

cmd / c ren% systemroot% \ System32 \ Spupdsvc.exe Spupdsvc.old

Uruchom ponownie system po wykonaniu polecenia.

3] Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z aktualizacjami systemu Windows

narzędzie do rozwiązywania problemów z aktualizacją systemu Windows

Narzędzie do rozwiązywania problemów z aktualizacjami systemu Windows sprawdzi status usług powiązanych z procesem i w razie potrzeby je uruchomi / uruchom ponownie. Dlatego może być pomocny w tym problemie. Procedura, aby to zrobić, jest następująca:

Przejdź do Start> Ustawienia> Aktualizacje i zabezpieczenia> Rozwiązywanie problemów. Wybierz i uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z aktualizacjami systemu Windows z tej listy i ponownie uruchom system po zakończeniu.

Mamy nadzieję, że coś tu pomogło.

Link do głównej publikacji