Jak zmienić język na komputerze Mac?

Gdy otrzymasz nowy komputer Mac, poprosi Cię o wybranie preferowanego języka podczas procesu OOBE (po wyjęciu z pudełka), więc bardzo łatwo jest ustawić język, którym mówisz, bez żadnych problemów. Zakup używanego komputera to zupełnie inna historia. Chociaż nie ma nic złego w używanych komputerach, użytkownik może napotkać coś zupełnie nieoczekiwanego — interfejs użytkownika w języku, którego nie zna. To, co zwykle wygląda na bardzo prosty proces, może okazać się bardzo trudną sytuacją. Podobne problemy mogą wystąpić, gdy kupujesz nowego Maca w innym kraju (domyślnie macOS używa domyślnego języka dla kraju, w którym go kupiłeś). Jeśli więc utknąłeś przy komputerze z całkowicie nieznanym językiem, ten artykuł jest dla Ciebie. W kilku prostych krokach dowiesz się, jak zmienić język na komputerze Mac.

Wskazówka: w przeciwieństwie do systemu Windows macOS jest dostarczany z jedyną jednostką SKU. Nie ma czegoś takiego jak SKU „Single Language”. Oznacza to, że macOS nie ogranicza możliwości zmiany języka na komputerze Mac. Możesz zmienić język Mac w dowolnym momencie i na dowolnym urządzeniu Mac, z którego korzystasz.

Jak zmienić język na komputerze Mac?

  1. Kliknij logo Apple w lewym górnym rogu. Jest uniwersalny dla każdego dostępnego języka. zmień język mac
  2. Teraz wybierz drugą opcję. Tak jest w języku angielskim Preferencje systemu ale w innym języku może wyglądać zupełnie inaczej. zmień język mac
  3. W pierwszym rzędzie sekcji ustawień wybierz piątą opcję z nieco niebieską flagą i kulą ziemską. To jest sekcja Język i region. Zarządza wszystkim związanym z krajem, językiem, standardami regionalnymi, formatem czasu, jednostkami temperatury, walutą, pierwszym dniem tygodnia itp. Pamiętaj, że te ustawienia nie wymagają hasła administratora, co jest miłe.
  4. Po lewej stronie okna sprawdź, czy wymagany język jest dostępny na liście. Jeśli nie jest, kliknij mały przycisk +. Macbook zmień język
  5. Wybierz preferowany język. Będzie widoczny na małej liście po lewej stronie okna.
  6. Teraz kliknij i przytrzymaj język, który chcesz wybrać, i przenieś go na górę listy.
  7. Uruchom ponownie komputer lub wyloguj się i zaloguj ponownie.

W ten sposób zmieniasz język na komputerze Mac.

Link do głównej publikacji