Utwórz skrót, aby otworzyć narzędzie Oczyszczanie dysku z wybranymi wszystkimi elementami w systemie Windows

Wbudowane narzędzie do czyszczenia dysku może domyślnie zaznaczać i usuwać niektóre elementy do usunięcia. Ale możesz chcieć, aby wszystkie elementy były domyślnie zaznaczone podczas otwierania. W tym poście pokażemy, jak utworzyć skrót do czyszczenia dysku, który otwiera się ze wszystkimi elementami wybranymi domyślnie w systemie Windows 10.

Oczyszczania dysku można używać regularnie, aby zmniejszyć liczbę niepotrzebnych plików na dyskach, co może zwolnić miejsce na dysku i pomóc komputerowi działać lepiej. Narzędzie najpierw wyszukuje i analizuje dysk twardy w poszukiwaniu plików, które nie są już potrzebne, a następnie usuwa niepotrzebne pliki. Istnieje wiele różnych kategorii plików, które są czyszczone podczas czyszczenia dysku podczas wstępnej analizy dysku — niektóre z nich to:

  • Kompresja starych plików
  • Tymczasowe pliki internetowe
  • Tymczasowe pliki systemu Windows
  • Pobrane pliki programów
  • Kosz
  • Skonfiguruj pliki dziennika
  • Strony internetowe offline (buforowane).

Powyższa lista nie jest jednak wyczerpująca. Na przykład pliki tymczasowego pulpitu zdalnego i pliki tymczasowej synchronizacji mogą pojawiać się tylko w niektórych konfiguracjach komputerów, z różnicami, takimi jak system operacyjny Windows i używanie dodatkowych programów, takich jak pulpit zdalny. Opcja usuwania danych hibernacji może nie być idealna dla niektórych użytkowników, ponieważ może to usunąć opcję hibernacji.

Utwórz skrót, aby otworzyć Oczyszczanie dysku przy zaznaczonych wszystkich elementach

Po utworzeniu skrótu do otwierania narzędzia Oczyszczanie dysku z zaznaczonymi wszystkimi elementami nadal będzie można ręcznie zaznaczać i usuwać zaznaczenie elementów w programie Oczyszczanie dysku po jego otwarciu za pomocą tego skrótu. Aby utworzyć skrót na pulpicie, aby go otworzyć:

Kliknij prawym przyciskiem myszy pusty obszar na pulpicie i kliknij Nowy > Skrót.

Kopiuj i wklej cleanmgr / D C / LOWDISK w polu lokalizacji i kliknij Kolejny.

Utwórz skrót, aby otworzyć Oczyszczanie dysku przy zaznaczonych wszystkich elementach

Wpisz Wszystkie elementy Oczyszczanie dysku jako nazwę i kliknij koniec.

Możesz nazwać ten skrót dowolnie.

Utworzyłeś teraz skrót. Jeśli chcesz, możesz przypiąć go do paska zadań, przypiąć do ekranu startowego, dodać do szybkiego uruchamiania, przypisać skrót klawiaturowy lub przenieść ten skrót w wybrane miejsce, aby ułatwić jego użycie.

To wszystko, ludzie!

Link do głównej publikacji