Napraw kod błędu 0x80190001 podczas aktualizacji lub instalacji systemu Windows 10

Podczas instalowania aktualizacji funkcji w systemie Windows 10 pojawia się kod błędu 0x80190001, oznacza to, że występuje problem z plikami instalacyjnymi. Albo są uszkodzone, albo pobieranie niektórych plików nie powiodło się. Może to być także problem ze sterownikiem. Komunikat o błędzie związany z tym komunikatem mówi: Coś poszło nie tak lub Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas próby pobrania plików wymaganych do aktualizacji. W tym przewodniku pokażemy, jak naprawić kod błędu 0x80190001.

0x80190001

Napraw kod błędu 0x80190001

Przed rozpoczęciem upewnij się, że połączenie internetowe działa. W razie potrzeby uruchom narzędzia do rozwiązywania problemów z siecią.

1] Wyczyść pliki tymczasowe i śmieci

Windows 10 jest wyposażony w funkcję Storage Sense, która może albo automatycznie wyczyścić wszystkie pliki tymczasowe z komputera, albo możesz to zrobić ręcznie.

Po uruchomieniu go ręcznie, skanuje on pamięć i oferuje listę plików, które można usunąć. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić foldery, takie jak pobieranie, w którym nadal pobierasz pliki. Dzięki temu nie usuniesz ważnych plików.

2] Usuń pliki z folderu dystrybucji oprogramowania

Postępuj zgodnie z tą procedurą, aby wyczyścić zawartość folderu SoftwareDistribution. Po zakończeniu spróbuj ponownie zainstalować aktualizację.

3] Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update

Uruchom to wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update, aby naprawić najczęstsze problemy z aktualizacją w Windows 10. Wyczyści on pliki tymczasowe związane z Windows Update, wyczyści zawartość folderu Dystrybucja oprogramowania, naprawi i zresetuje składniki Windows Update, sprawdzi stan Windows Update Usługi, sprawdź oczekujące aktualizacje i więcej.

4] Wyłącz program antywirusowy podczas instalacji

Ten kod błędu został oznaczony jako często uruchamiany przez narzędzia zewnętrzne. Możliwe, że twoje pliki są w porządku, a przyczyną jest program antywirusowy. Możesz wyłączyć oprogramowanie antywirusowe i zabezpieczające za każdym razem, gdy aktualizacja przebiega bezproblemowo. Możesz albo wyłączyć takie oprogramowanie, albo całkowicie je odinstalować, dopóki nie rozwiążesz problemów z aktualizacją.

5] Użyj narzędzia Media Creation Tool lub ISO

Jeśli to nie pomoże, zalecamy skorzystanie z narzędzia Media Creation Tool lub systemu Windows 10 ISO w celu zainstalowania aktualizacji funkcji.

Wszystkiego najlepszego!

Link do głównej publikacji