Jak korzystać z narzędzia dyktowania głosu w systemie Windows 10

Jeśli zawsze myślałeś o pisaniu postów, wiadomości e-mail lub czegokolwiek na komputerze z systemem Windows 10 za pomocą głosu, Microsoft wypuścił natywnego Funkcja dyktowania z aktualizacją Fall Creators. To narzędzie może przetłumaczyć wypowiedziane słowa na tekst i działa w dowolnej aplikacji, w której jest wprowadzany tekst, a także może być używane na pulpicie do uruchamiania ustawień i innych rzeczy.

W tym samouczku dotyczącym systemu Windows 10 porozmawiamy o tym, jak korzystać z Narzędzi dyktowania w celu zwiększenia wydajności. Mała uwaga, że ​​przyzwyczajenie się do całego doświadczenia może zająć trochę czasu. Będziesz także potrzebował mikrofonu, aby wszystko załatwić.

Narzędzie do dyktowania w systemie Windows 10

Wybierz obszar tekstowy, taki jak dokument programu Word lub wiadomość e-mail, w której chcesz pisać. Następnie, aby uruchomić narzędzie do dyktowania, naciśnij Klawisz Windows + H. na klawiaturze. Spowoduje to uruchomienie panelu dyktowania głosu, który będzie miał klawiaturę i niebieską ikonę mikrofonu. Zasadniczo jest to klawiatura dotykowa, która pojawia się w trybie tabletu dla laptopów 2 w 1.

Niebieska ikona mikrofonu natychmiast wyświetli „Słuchający”I możesz od razu rozpocząć dyktowanie. Jednak pisanie to nie tylko przypadkowe słowa, które wypowiadasz; zamiast tego musisz dodać interpunkcję i inne aspekty gramatyczne. Porozmawiamy o poleceniach dyktowania na końcu wpisu.

Narzędzie do dyktowania w systemie Windows 10

Po zakończeniu wszystko, co musisz powiedzieć, to „przestań dyktować„, A następnie przestań mówić. Gdy narzędzie uzyska ciszę, przestanie konwertować mowę na tekst.

Chociaż klawiatura jest niewielka, ale powinna zajmować część ekranu. Oznacza to, że zablokuje widok zawartości dokumentu. Zaproponuj przeciągnięcie i umieszczenie go pod paskiem zadań, aby zniknął z elementów graficznych, ale dyktando działa.

Polecenia dyktowania w systemie Windows 10

Oto lista poleceń dyktowania, których będziesz potrzebować, jeśli planujesz używać tego narzędzia przez większość czasu. Powiedz na przykład, jeśli chcesz usunąć słowo w miejscu, w którym znajduje się kursor, po prostu powiedz Usuń słowo, a zostanie to zrobione.

Aby to zrobićMówić
Wyczyść zaznaczenieWyczyść wybór; odznacz to
Usuń najnowszy wynik dyktowania lub aktualnie zaznaczony tekstUsuń to; uderz to
Usuń jednostkę tekstu, na przykład bieżące słowoUsunąć słowo
Przesuń kursor do pierwszego znaku po określonym słowie lub wyrażeniuIdź po tym; ruszaj za słowo; idź do końca ustęp; przejdź do końca tego
Przesuń kursor na koniec jednostki tekstuPodążać za słowo; ruszaj za słowo; idź do końca; przejdź na koniec ustęp
Przesuń kursor do tyłu o jednostkę tekstuWróć do poprzedniego słowo; przejdź do poprzedniego ustęp
Przesuń kursor do pierwszego znaku przed określonym słowem lub fraząIdź na początek słowo
Przesuń kursor na początek jednostki tekstowejIdź przed tym; przejdź na początek
Przesuń kursor do przodu do następnej jednostki tekstuPrzejdź do przodu Kolejny słowo; przejdź do następnego akapitu
Przesuwa kursor na koniec jednostki tekstowejPrzejdź na koniec słowo; idź do końca ustęp
Wprowadź jeden z następujących klawiszy: Tab, Enter, End, Home, Page up, Page down, Backspace, DeleteKran Wchodzić; naciśnij Backspace
Wybierz określone słowo lub frazęWybierz słowo
Wybierz najnowszy wynik dyktowaniaWybierz to
Wybierz jednostkę tekstuWybierz Kolejny trzy słowa; Wybierz dwa poprzednie akapity
Włącz i wyłącz tryb pisowniRozpocznij pisownię; przestań pisać

Dowiedz się więcej na ten temat na Microsoft.com.

Co ja o tym myślę?

Po użyciu go do kilku różnych rzeczy mogę powiedzieć, że działa. Ale są pewne zastrzeżenia, które Microsoft musi naprawić. Dyktowanie powinno działać w połączeniu z funkcjami dokumentów. Powiedzmy na przykład, że jeśli pierwszy alfabet słowa musi znajdować się w stolicy, powinienem poświęcić na to czas. To samo powinno się zdarzyć w przypadku przecinków i interpunkcji.

Jest jeszcze jedna wada. Narzędzie nie uczy się Twojej mowy. Nie istnieje program szkolenia mowy, który zwiększa prawdopodobieństwo błędu.

Wydaje mi się jednak, że jest to bardziej ogólne narzędzie i nie jest przeznaczone do profesjonalnej pracy. Ale o co chodzi? Jeśli używasz systemu Windows od dłuższego czasu, system Windows już miał Narzędzie do rozpoznawania mowy co również pomaga w wykonywaniu kluczowych poleceń, wiele innych rzeczy. Jest to jednak ograniczone do jedynego panelu sterowania.

Niemniej jednak zawsze możesz używać tego narzędzia do pisania długich wiadomości e-mail i dokumentowania rzeczy. Później możesz poświęcić trochę czasu na naprawę w zależności od tego, co wymaga korekty.

Narzędzie dyktowania jest dostępne tylko w języku angielskim. Aby z niego korzystać, komputer musi być podłączony do Internetu. Aby dyktować w innych językach, użyj rozpoznawania mowy w systemie Windows.

Link do głównej publikacji