Wyłącz Wykorzystaj jeszcze więcej wiadomości Windows dzięki tym 2 krokom

System Windows 10 ma wiele funkcji i czasami wymaga wielu kroków do skonfigurowania.

Jeśli nie skonfigurujesz w pełni komputera po czystej instalacji systemu Windows 10, aktualizacji funkcji, a nawet po ponownym uruchomieniu lub zalogowaniu się, może zostać wyświetlony monit z komunikatem Uzyskaj jeszcze więcej z systemu Windows.

Ten komunikat pomaga uruchomić usługi powiązane z kontem Microsoft, takie jak:

 • Skonfiguruj Windows Hello
 • Zrób więcej na różnych urządzeniach
 • Przygotuj Office 365
 • Chroń swoje pliki za pomocą OneDrive
 • Połącz swój telefon z komputerem

Począwszy od kompilacji systemu Windows 10 w wersji 18945, komunikat mówi Sugeruj, w jaki sposób mogę zakończyć konfigurację urządzenia, aby w pełni wykorzystać możliwości systemu Windows i włączyć lub wyłączyć w Ustawieniach, w części Powiadomienia działania.

Komunikat „Wykorzystaj jeszcze więcej możliwości systemu Windows” może być przydatny dla użytkowników, którzy chcą skonfigurować wyżej wymienione usługi, ale dla tych, którzy tego nie robią, jest to naprawdę denerwujące.

Dzisiaj przyjrzymy się, jak pozbyć się tego monitu w systemie Windows 10.

Jak mogę wyłączyć komunikat „Wykorzystaj jeszcze więcej możliwości systemu Windows” w systemie Windows 10?

Istnieją 2 metody na pozbycie się komunikatu „Wykorzystaj jeszcze więcej możliwości systemu Windows” w systemie Windows 10. 

Metoda 1 — Wyłącz monit za pomocą aplikacji Ustawienia

 1. W polu wyszukiwania systemu Windows wpisz ustawienia i kliknij pierwszy wynik. Możesz osiągnąć ten sam wynik, naciskając Klawisz Windows + I.aplikacja ustawień systemu Windows wyłącza się, aby uzyskać więcej informacji
 2. Po przejściu do Ustawień przejdź do System> Powiadomienia działania. wyłącz otrzymaj więcej monitów
 3. W prawej sekcji, w części Powiadomienia, znajdź Zaproponuj sposoby zakończenia konfiguracji urządzenia, aby w pełni wykorzystać możliwości systemu Windows.
 4. Kliknij na nią, aby usunąć znacznik wyboru i wyłącz opcję.
 5. Zamknij aplikację Ustawienia.

Teraz monit powinien być wyłączony i nie będzie już wyświetlany komunikat Wykorzystaj jeszcze więcej możliwości systemu Windows.

Jeśli masz problemy z otwarciem aplikacji Ustawienia, zapoznaj się z tym artykułem, aby rozwiązać problem.

Metoda 2 — Wyłącz monit za pomocą Edytora rejestru

 1. W polu wyszukiwania systemu Windows wpisz regedit i kliknij prawym przyciskiem myszy pierwszy wynik. Następnie wybierz Uruchom jako administrator.wyłącz wyświetlanie monitu w edytorze rejestru
 2. Raz w Edytor rejestru, przejdź do Komputer \ HKEY_CURRENT_USER.
 3. Stamtąd przejdź do Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ UserProfileEngagement
 4. Jeśli nie możesz znaleźć UserProfileEngagement, musisz go utworzyć, klikając prawym przyciskiem myszy Obecna wersja a następnie wybierz Nowy> Klucz> Nazwij to UserProfileEngagement.
 5. W prawej części kliknij dwukrotnie ScoobeSystemSettingEnabled. Jeśli nie możesz znaleźć Dword ScoobeSystemSettingEnabled, musisz go utworzyć, klikając prawym przyciskiem myszy UserProfileEngagement a następnie wybierz Nowy> Wartość Dword (32-bit)> nazwij ją ScoobeSystemSettingEnabled.
 6. Po dwukrotnym kliknięciu możesz go wyłączyć, wprowadzając wartość lub włącz ją, wprowadzając 1 wartość.
 7. Teraz zamknij Edytor rejestru i uruchom ponownie komputer.

Jeśli nie możesz edytować rejestru systemu Windows 10, przeczytaj ten przydatny przewodnik i znajdź najszybsze rozwiązanie problemu.

Nie masz dostępu do Edytora rejestru? Rzeczy nie są tak przerażające, jak się wydają. Sprawdź ten przewodnik i szybko rozwiąż problem.

Druga opcja jest nieco bardziej skomplikowana, ale możesz jej użyć, jeśli pierwsza metoda nie działa.

Po starannym wykonaniu tych kroków nie powinieneś już otrzymywać komunikatu Uzyskaj jeszcze więcej z systemu Windows na komputerze z systemem Windows 10.

Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, nie wahaj się zostawić ich w sekcji komentarzy poniżej, a my na pewno je sprawdzimy.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji