Napraw błąd Microsoft Update Essentials Windows Update 0x80248014

Jeśli podczas próby aktualizacji MSE wystąpi błąd Microsoft Security Essentials nie można sprawdzić ani zainstalować wirusa aktualizacje definicji oprogramowania szpiegującego z kodem błędu 0x80248014, to wiedz, że jest to błąd związany z Aktualizacje systemu Windows. Ten błąd może pojawić się podczas korzystania z MSE w systemie Windows 7 lub nawet w przypadku Windows Update w systemie Windows 10/8/7.

Błąd usługi Microsoft Windows Security Essentials Windows Update 0x80248014

Błąd usługi Microsoft Windows Security Essentials Windows Update 0x80248014

Jeśli pojawi się ten błąd, mogą ci pomóc dwie rzeczy:

1] Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update

Uruchom wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z usługą Windows Update i przekonaj się, że to ci pomaga. Możesz uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem strony ustawień narzędzia do rozwiązywania problemów z systemem Windows 10 lub uruchomić bezpośrednio następujące polecenie, aby wyświetlić wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów:

msdt.exe / id WindowsUpdateDiagnostic

Jeśli to ci nie pomoże, możesz także uruchomić internetowe narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update i sprawdzić, czy pomoże ci to rozwiązać problemy. W przeciwnym razie możesz również uruchomić usługę Windows Update w stanie czystego rozruchu i sprawdzić, czy to działa.

Tip in tip: Jak ręcznie zaktualizować program Microsoft Security Essentials.

2] Usuń folder dystrybucji oprogramowania

Usuń folder SoftwareDistribution lub zmień jego nazwę w następujący sposób. Otwórz okno wiersza polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień, wpisz kolejno następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter:

stop netto WuAuServ
ren% SystemRoot% \ SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
start netto WuAuServ

Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować program Microsoft Security Essentials i zobacz.

Daj nam znać, jeśli post pomógł ci rozwiązać problem.

Link do głównej publikacji