Windows 8.1 Blokada ekranu Pokaz slajdów

Windows 8.1 to nie tylko zwykła aktualizacja do poprzedniej wersji systemu Windows — Windows 8, ale także magazyn funkcji, które sprawiają, że jest bardziej użyteczny. Jedną z takich funkcji, jaką oferuje nowy system operacyjny, jest możliwość skonfigurowania ekranu blokady do obracającego się pokazu slajdów z urządzeń z systemem Windows i SkyDrive.

Pokaz slajdów ekranu blokady systemu Windows 8.1

W systemie Windows 8 swoboda personalizacji ekranu blokady była nieco ograniczona. Nie oferował też dużej funkcjonalności. Zmieniło się to w systemie Windows 8.1.

Windows 8.1 oferuje bardziej przydatne funkcje, takie jak pokaz slajdów, opcja aparatu do robienia zdjęć i alarmów. Co więcej, teraz można akceptować i odbierać połączenia Skype również przy zablokowanym komputerze. W przypadku połączenia przychodzącego w prawym górnym rogu ekranu pojawia się powiadomienie. Możesz odebrać połączenie wideo, głosowe lub SMS-em lub rozłączyć połączenie.

Ekran blokady w systemie Windows 8.1 został zaktualizowany o kilka dynamicznych funkcji, takich jak Photo Slide Show, integracja aparatu i Skype. Wszystkie te dodane funkcje można teraz skonfigurować z nowej lokalizacji — komputera Strona Urządzenia w „Ustawieniach komputera”. Wcześniej wszystkie opcje związane z ekranem blokady były dostępne w sekcji Personalizuj.

Ustawienia komputera na ekranie blokady

Jeśli zaobserwujesz, są teraz dodatkowe ustawienia. Możesz zachować statyczne tło jak poprzednio lub możesz wybrać pokaz slajdów ze zdjęcia na ekranie blokady.

pokaz slajdów z blokadą systemu Windows 8.1

Na uwagę zasługuje tutaj to, że możesz wybrać wiele lokalizacji źródłowych dla zdjęć pokazu slajdów (folder lokalny na komputerze lub SkyDrive).

Zablokuj folder ekranu

Oprócz znanych funkcji systemu Windows, takich jak przycisk Start lub tryb rozruchu z pulpitu, dostępna jest opcja, „Pozwól systemowi Windows wybrać zdjęcia do mojego pokazu slajdów” co usuwa losowość z wyboru obrazu. Możesz także ustawić czas wyświetlania pokazu slajdów, gdy zostanie on określony jako nieaktywny przez określony czas. W razie potrzeby można wprowadzić zmiany, przechodząc do menu rozwijanego pod „Pokaż ekran blokady, gdy mój komputer jest nieaktywny”opcja.

Pozwól systemowi Windows wybrać moje zdjęcia

Ponieważ wiele osób używa tabletów jako kamer, Microsoft zintegrował również aplikację aparatu z ekranem blokady. Dostęp do aplikacji aparatu można uzyskać bezpośrednio z ekranu blokady systemu Windows 8.1, przeciągając ją w dół zamiast w górę. Tam możesz odblokować urządzenie, naciskając przycisk w lewym dolnym rogu.

Ciesz się Windows 8.1!

Link do głównej publikacji