Napraw błąd interfejsu silnika zarządzania Intel Windows 10

Intel Management Engine Interface to wbudowany sterownik, który aktywuje kilka dedykowanych / specjalistycznych funkcji dostępnych na płycie głównej. Krótko mówiąc, jeśli te sterowniki działają, możesz zdalnie sterować komputerem, nawet jeśli komputer jest wyłączony lub nie jest zainstalowany w systemie operacyjnym. Oczywiście podstawowa funkcjonalność jest o wiele bardziej złożona, ale interesuje nas dzisiaj, jak naprawić problemy związane z silnikiem IMEI.

Jeśli więc wystąpił błąd systemowy z informacją, że „To urządzenie nie może się uruchomić (kod 10),
STATUS_DEVICE_POWER_FAILURE ”należy postępować zgodnie z poniższymi rozwiązaniami. Należy pamiętać, że wszystkie opisane poniżej kroki są zgodne z systemem Windows 10, chociaż można zastosować podobne wytyczne i zastosować je również w starszych wersjach systemu Windows.

Jak naprawić błąd Intel status_device_power_failure w systemie Windows 10

 1. Zastosuj aktualizacje systemu Windows 10
 2. Zaktualizuj sterowniki
 3. Usuń i ponownie zainstaluj sterowniki
 4. Uruchom skanowanie systemu
 5. Zaktualizuj BIOS

1. Zastosuj aktualizacje systemu Windows 10

Aktualizacja systemu może rozwiązać problemy związane ze sterownikami IMEI. Musisz więc sprawdzić, czy są jakieś aktualizacje oczekujące na zatwierdzenie; w takim przypadku należy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i jak najszybciej zastosować te aktualizacje. W związku z tym możesz wykonać następujące czynności:

 1. Na klawiaturze naciśnij Win + I dedykowane klawisze klawiatury.
 2. The Ustawienia systemowe okno zostanie uruchomione.ustawienia Windows 10
 3. Stamtąd wybierz Aktualizacja Bezpieczeństwo pole.
 4. W następnym oknie przełącz Aktualizacja systemu Windows patka.
 5. Teraz, jeśli łatka aktualizacji jest dostępna, zostanie ona automatycznie wyświetlona w oknie głównym.
 6. Zastosuj te aktualizacje i w końcu uruchom ponownie system Windows 10.

Uwaga — Jeśli po otrzymaniu i zastosowaniu aktualizacji systemu pojawił się komunikat o błędzie „Interfejs silnika zarządzania Intel status_device_power_failure”, możesz usunąć tę poprawkę z komputera.

Oto, w jaki sposób można odinstalować ostatnio zastosowaną poprawkę oprogramowania układowego systemu Windows 10:

 1. Iść do Aktualizacja systemu Windows od Ustawienia systemowe jak już wyjaśniono powyżej.
 2. Stamtąd kliknij zaawansowane opcje
 3. Przewiń i znajdź Wyświetl historię aktualizacji połączyć; kliknij to.odinstaluj aktualizację systemu Windows 10
 4. Teraz zostaną tam wymienione wszystkie aktualizacje systemu Windows 10 zastosowane na komputerze.
 5. Możesz więc zdecydować się na odinstalowanie określonej poprawki.
 6. Po zakończeniu uruchom ponownie urządzenie i sprawdź, czy błąd IMEI nadal występuje, czy nie.

Przeczytaj także: Windows Update nie działa w systemie Windows 10 [Poprawka]

2. Zaktualizuj sterowniki

Zwykle pojawia się błąd sterownika z powodu problemów z niezgodnością systemu. Możesz więc łatwo rozwiązać takie problemy, aktualizując te sterowniki:

 1. Dostęp Menadżer urządzeń na komputerze: kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Start systemu Windows i kliknij pozycję Menedżer urządzeń.Menedżer urządzeń Windows 10
 2. W Menedżerze urządzeń rozszerz Urządzenia systemowe pole.
 3. Znaleźć Interfejs silnika zarządzania Intel wejście.
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy interfejs Intel Management Engine Interface i wybierz „Aktualizuj oprogramowanie sterownika”.
 5. Poczekaj, aż sterownik zostanie zaktualizowany i zamknij okno na końcu.
 6. Uruchom ponownie urządzenie.
 7. To powinno być wszystko.

Polecamy również TweakBit Driver Updater (W 100% bezpieczny i przetestowany przez nas), aby automatycznie pobrać wszystkie nieaktualne sterowniki na komputer. To narzędzie zapobiegnie utracie plików i pomoże uniknąć trwałego uszkodzenia komputera spowodowanego pobraniem i zainstalowaniem niewłaściwych wersji sterowników.

Oświadczenie: niektóre funkcje tego narzędzia nie są darmowe.

3. Usuń i ręcznie zainstaluj ponownie sterowniki

Jeśli aktualizacja sterowników nie jest dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem, lepszym pomysłem będzie usunięcie tych sterowników z komputera i ręczne ich ponowne zainstalowanie. Powinno to naprawić problemy związane z niekompatybilnością oraz inne podobne problemy, takie jak wewnętrzne uszkodzone pliki. Oto, co musisz przestrzegać:

 1. Uzyskaj dostęp do Menedżera urządzeń, tak jak wcześniej.
 2. Rozszerz urządzenia systemowe i kliknij prawym przyciskiem myszy interfejs Intel Management Engine Interface.
 3. Wybierz „Odinstaluj” i poczekaj na zakończenie usuwania. Możesz również uzyskać dostęp do Panelu sterowania, aby odinstalować wszelkie inne powiązane programy lub pliki.
 4. Po zakończeniu uzyskaj dostęp do oficjalnej strony producenta i pobierz sterowniki dla interfejsu Intel Management Engine Interface.
 5. Uruchom plik wykonywalny i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zainstalować sterowniki.
 6. To powinno być wszystko.
 • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów do aktualizacji sterowników dla systemu Windows 10

4. Uruchom skanowanie systemu

Ogólne błędy można automatycznie naprawić, uruchamiając wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów. Jest to narzędzie do rozwiązywania problemów z oprogramowaniem, które skanuje w poszukiwaniu problemów w systemie Windows. W przypadku wykrycia problemów oprogramowanie automatycznie wszystko naprawi — oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz okno wiersza polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień — kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Start systemu Windows i z listy, która zostanie otwarta, wybierz „Wiersz polecenia (administrator)’.podwyższone cmd
 2. Okno cmd zostanie wyświetlone na twoim komputerze.
 3. Tam wpisz sfc / scannow i naciśnij Enter.
 4. Rozpocznie się skanowanie systemu — może to chwilę potrwać, więc bądź cierpliwy (w zależności od tego, ile rzeczy jest zapisanych na twoim komputerze).
 5. Po zakończeniu uruchom ponownie urządzenie i sprawdź, czy problemy zostały rozwiązane.

5. Zaktualizuj BIOS

Jeśli powyższe kroki rozwiązywania problemów nie pozwalają rozwiązać problemów ze sterownikiem Intel Management Engine Interface, spróbuj zaktualizować system BIOS. Teraz, w zależności od producenta i konkretnej płyty głównej, proces aktualizacji można wykonać automatycznie za pomocą interfejsu BIOS.

W przeciwnym razie musisz pobrać łaty aktualizacyjne dla systemu BIOS z oficjalnej strony producenta. Mamy nadzieję, że to ostatnie rozwiązanie jest również metodą, która rozwiązuje problemy z IMEI.

 • Przeczytaj także: Komputer nie uruchamia się po aktualizacji systemu BIOS? Oto jak to naprawić

Wnioski

Są to metody, które powinny pomóc rozwiązać problem z interfejsem Intel Management Engine Interface status_device_power_failure. Jeśli nadal występują te same problemy z systemem Windows 10, nie panikuj; wróć tutaj i użyj pola komentarzy poniżej, aby opisać awarię. Następnie, na podstawie podanych przez Ciebie informacji, postaramy się znaleźć idealne rozwiązanie dla Twojej konkretnej sytuacji.

Link do głównej publikacji