Najnowsza aktualizacja aplikacji Picasa dla systemu Windows 10, 8: co musisz wiedzieć

Wciąż szukamy oficjalnej aplikacji Windows 8, Windows 10 Picasa, ale możesz skorzystać z wersji komputerowej lub aplikacji innej firmy o nazwie Picasa HD
aplikacja Windows 8 PicasaCo jakiś czas chcemy modyfikować nasze zdjęcia i publikować je w sieciach społecznościowych, takich jak Facebook czy Google+, i chociaż umiejętności wymagane do korzystania z programu takiego jak Photoshop nie są osiągane w nocy, niektórzy mogą chcieć prostszej alternatywy. Jeśli należysz do tej kategorii, użyj Picasa na komputerze z systemem Windows 8, Windows 10 jest następną najlepszą rzeczą.

Ważna aktualizacja aplikacji Picasa na komputery

Oficjalny blog Google Picasa opublikował aktualizację 26 marca 2018 r., Aby poinformować, że aplikacja Picasa Desktop nie będzie już działać online. Jeśli zdecydujesz się pobrać aplikację z innych źródeł, podczas próby przesłania lub pobrania plików mogą pojawić się komunikaty o błędach.

Obecnie nie będzie można przesyłać ani pobierać zdjęć i filmów, tworzyć albumów internetowych ani usuwać zdjęć, filmów i albumów online. Użytkownicy z kontem Picasa, którzy przegapili migrację na czas, nie mają obaw! Kopia zapasowa wszystkich zdjęć i filmów [powinna być] automatycznie zapisywana w Zdjęciach Google, jak twierdzi post.

Chociaż Google zdecydowało się skoncentrować na jednej aplikacji do zarządzania zdjęciami i umożliwiło użytkownikom synchronizację plików na Dysku Google, użytkownicy systemu Windows muszą szukać nowej natywnej aplikacji do organizowania zdjęć. Możemy tutaj pomóc z kilkoma starannie dobranymi listami narzędzi do zarządzania galerią w następujących artykułach:

  • Najlepsze oprogramowanie do przeglądania zdjęć 7+ dla Windows 10
  • Najlepsze oprogramowanie do albumów ze zdjęciami Windows 10
  • Aplikacja Zdjęcia w Windows 8.1, 10
  • 10 najlepszych System Windows 7 narzędzia do przeglądania zdjęć do pobrania w 2018 roku

Picasa jest teraz historią, ale nasze wspomnienia zostały zapisane

Edytor zdjęć Google, Picasa był bardzo przydatnym narzędziem dla wielu użytkowników, a jego płynna integracja z platformą Google+ sprawiła, że ​​jest jeszcze lepszy do szybkiego przesyłania zdjęć do twojego profilu. Biorąc pod uwagę fakt, że Picasa był bardzo znanym edytorem zdjęć, nie będziemy musieli wyjaśniać wszystkich funkcji, które udostępnia, ale oprowadzimy Cię po Picasie na Windows 10, Windows 8.

Uruchamianie programu Picasa w systemie Windows 10, Windows 8

Chociaż w witrynie Picasa na liście zgodnych systemów operacyjnych, Windows 8, Windows 10 nie jest obecny, zainstalowałem go i mogę z całą pewnością powiedzieć, że działa świetnie. Tak więc, jeśli zastanawiasz się, czy Picasa działa w systemie Windows 10, Windows 8, odpowiedź brzmi zdecydowanie TAK.

Picasa-for-Windows-8

Użytkownicy mogą pobrać i zainstalować 3. wersję Picasy z oficjalnej strony internetowej, a jak wiadomo, jest ona bezpłatna (link do pobrania zostanie podany na końcu artykułu). Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu zdjęć.

Jeśli planujesz używać programu Picasa na komputerze z systemem Windows 8 lub Windows 10 do przesyłania zdjęć do swojego profilu Google+, musisz zalogować się na swoje konto, korzystając z łącza w prawym górnym rogu okna Picasa. Ponadto po zakończeniu skanowania możesz przesłać dowolne zdjęcia lub albumy do swojego profilu, klikając przycisk Synchronizuj po prawej stronie każdego folderu. Proces jest bardzo prosty, podobnie jak wszystkie inne produkty Google.

  • Przeczytaj także: Aplikacja Fotor na Windows 10, Windows 8: edycja zdjęć w najlepszym wydaniu!

Pod względem edycji niewiele się zmieniło w najnowszych aktualizacjach, więc użytkownicy mogą nadal wprowadzać klasyczne modyfikacje swoich zdjęć, takie jak balansowanie kolorów, kontrast, obracanie i dodawanie określonych efektów. Jedną z nowych funkcji, które zostały dodane, jest edycja Side-by-Side, w której użytkownicy mogą mieć oryginalną wersję zdjęcia tuż obok edytowanej, aby lepiej widzieć różnice.

Picasa-for-Windows-8

Gdy konto Google+ zostanie połączone z Picasą na komputerze z systemem Windows 8 lub Windows 10, przed przesłaniem zdjęć możesz oznaczyć znajomych tagami, a następnie przesłać je. Ta funkcja ułatwia użytkownikom całkowitą edycję zdjęć przed ich przesłaniem.

Jak widać, Picasa na Windows 10, Windows 8 to świetny edytor zdjęć, a dla użytkowników Google+ jeszcze lepsze narzędzie do przesyłania zdjęć do ich profili. Ma jakość wszystkich produktów Google, a wiele funkcji to efekty do edycji ulubionych zdjęć. Polecam Picasa wszystkim użytkownikom Windows 8 i Windows 10 jako świetną i lekką alternatywę dla Photoshopa.

Pobierz Picasa na Windows 10, Windows 8 — nie jest już dostępny w sklepie Microsoft Store.

Aktualizacja z października 2013 r: znaleźliśmy niezawodną aplikację Picasa do użytku w systemach Windows 8 i Windows 8.1, Windows 10, więc przejdź do tego artykułu, aby przeczytać więcej o aplikacji Picasa HD ze Sklepu Windows.

Link do głównej publikacji