Jakiego najlepszego oprogramowania do drzewa genealogicznego użyć? [NAJWYŻSZE WYBORY]

Genealogia staje się coraz bardziej popularnym hobby, a do wyboru jest duży wybór oprogramowania do budowania drzew genealogicznych. Niezależnie od tego, czy jest on dostępny online, czy na dysku CD-ROM, oprogramowanie drzewa genealogicznego jest użytecznym narzędziem, które publikuje, nawiguje i organizuje fakty i dane na temat pochodzenia rodziny.

W najbardziej podstawowej formie, oprogramowanie może pomóc w uporządkowaniu informacji o twoich przodkach, tworzeniu ksiąg przodków i raportów oraz udostępnianiu wyników online. Konieczne może być przesłuchanie najstarszego żyjącego członka rodziny w celu uzyskania właściwych informacji. Ale po zebraniu wystarczającej ilości informacji i przy użyciu odpowiedniego narzędzia wszystko powinno działać świetnie.

Najlepsza genealogia jest społeczna, szybka i ma dużo miejsca do przechowywania danych i zapisów dotyczących rodziny. Powinien mieć wystarczająco dużo miejsca, aby dodawać pokoleniowe nazwy, obrazy, załączać pliki i przechowywać wszelkie inne istotne informacje.

Powinien być łatwy w użyciu z bardziej atrakcyjnym interfejsem. Chociaż istnieje wiele usług genealogicznych online, lepszym rozwiązaniem jest oprogramowanie do pobrania. W tym artykule omówimy najlepsze bezpłatne i płatne oprogramowanie drzewa genealogicznego.

Przed wyborem dobrego narzędzia dziedzictwa może być konieczne zapoznanie się z niektórymi podstawowymi funkcjami, które oferuje. Poniżej odpowiemy na takie pytania jak:

  • Jak wybrać dobre oprogramowanie drzewa genealogicznego?
  • Czy możesz dodać do niego dane ADN?
  • Czy ma dostęp do bazy danych FamilySearch?
  • Czy możesz dodać media do swojego drzewa genealogicznego?
  • Czy tworzy mapę wydarzeń z historii Twojej rodziny?
  • Czy możesz skorzystać z bezpłatnego oprogramowania drzewa genealogicznego?
  • Czy znajdziesz wsparcie online?
Ocena (od 1 do 5)Darmowe / płatneDostęp do FamilySearchDodaj DNAMapa reklamowa Media Media FamilyWsparcie (materiały online)
Starsze drzewo genealogiczne5Płatny (ma okres próbny)taktaktaktaktak
Gramps4WolnytakNie dotyczytakNietak
Historyk rodziny 64.5Płatny (ma okres próbny)takNietaktaktak
My Heritage Family Tree Builder4.5Wolnytaktaktaktaktak
Roots Magic Essentials4.5WolnytakNie dotyczytaktakNie

Najlepsze oprogramowanie genealogiczne do tworzenia wykresów i raportów drzewa genealogicznego

1

Wybór redaktora: Family Tree Heritage Platinum 8

drzewo genealogiczne dziedzictwo 8 platynowy interfejsFamily Tree Heritage Platinum 8 to świetne oprogramowanie do tworzenia genealogii. To narzędzie znane jest z możliwości organizowania i pozyskiwania oraz narzędzi, z których możesz korzystać. Możesz łatwo wprowadzić zmiany dla jednej osoby, a wszystkie inne powiązane wydarzenia / osoby będą miały również zmienione dane.

To oprogramowanie ma dostęp do RootsWeb.com i Ancestry.com w celu zaspokojenia twoich poszukiwań. Świetną funkcją jest to, że możesz dodawać witryny, które znasz, dzięki czemu możesz stworzyć własną bazę danych w swojej edycji Family Tree Heritage.

Program nie koncentruje się na tym, jak wygląda drzewo genealogiczne: jest to narzędzie do obsługi danych o rodzinie, a nie oprogramowanie do projektowania kart podarunkowych. Jest to jednak jedno z najlepszych narzędzi, które można technicznie wykorzystać do budowy genealogii, i zdecydowanie zalecamy wypróbowanie go.

  • Kup teraz Family Tree Heritage Platinum 8

2)

Starsze drzewo genealogiczne

starsze oprogramowanie drzewa genealogicznego

Starsze drzewo genealogiczne pomaga tworzyć informacyjne raporty i atrakcyjne wykresy, które pomagają wizualizować swoje pochodzenie i udostępniać wyniki w Internecie. Starsze drzewo genealogiczne może prowadzić bezpośrednio do popularnych stron genealogicznych, takich jak Ancestry.com i FamilySearch. Ma wbudowaną przeglądarkę, która pozwala przeszukiwać internetowy katalog rodzinny i importować wyniki do drzewa genealogicznego.

Jeśli rośnie zainteresowanie KP Astrology, sprawdź najlepsze oprogramowanie na początek.

Starsza wersja oferuje wiele opcji wyświetlania wyników. Możesz wybrać jeden z 20 dostępnych szablonów raportów. A jeśli wolisz wyświetlać swoje wyniki na wykresach, możesz wybrać z 25 różnych dostępnych wykresów.

Oprócz raportów i wykresów Legacy umożliwia utworzenie pełnej strony internetowej z historią rodziny. Jest to przydatne, zwłaszcza jeśli chcesz podzielić się z rodziną lub zamierzasz założyć blog genealogiczny. Interfejs jest płynny i uporządkowany.

Dziedzictwo wykorzystuje kodowanie kolorami do definiowania złożonych małżeństw i związków. Ma także wbudowane narzędzia sprawdzające duplikaty wpisów. Oprócz wszystkich dokumentów identyfikacyjnych, Legacy pozwala również dodawać media jako źródła. Starsze drzewo genealogiczne jest uważane za jedno z najlepszych i niedrogich programów do tworzenia drzew genealogicznych.

Uzyskaj starsze drzewo genealogiczne

3)

Gramps

gramps_family_tree_software

Gramps to kolejne bogate w funkcje oprogramowanie drzewa genealogicznego działające w systemach Windows, Mac OS i Linux. To narzędzie pozwala łatwo nawigować lub filtrować według nazwy, pochodzenia, relacji, rodziny, notatek, multimediów, repozytoriów, źródeł, miejsc lub wydarzeń. Narzędzie jest bardzo szczegółowe i każdy wpis daje więcej niż potrzebujesz.

Na przykład w oknie „Miejsce” znajdziesz wpisy dotyczące ulicy, szerokości geograficznej, miasta, kościoła, parafii itp. Oraz możesz dodać łącza internetowe do każdego miejsca. Daty oparte są na różnych kalendarzach, w tym islamskim i gregoriańskim. W przypadku dat musisz określić, czy są one dokładne, czy szacunkowe.

Grampy generują bardzo szczegółowe raporty, które mogą być drukowane na pojedynczych raportach lub układane jak puzzle. Możesz skopiować i wkleić cytaty oraz dołączyć źródła do rodziny, ludzi, multimediów i wydarzeń.

Jedną z wyjątkowych cech Gramps jest to, że obsługuje wszystkie formy związków i małżeństw, zarówno adopcyjnych, jak i osób tej samej płci.

Małżeństwa osób tej samej płci są obsługiwane, a każda ze stron jest oznaczona jako „małżonka”. Ma nawet miejsce dla „sklonowanych osób”, gdzie jedną osobę można oznaczyć zarówno jako ojca, jak i matkę.

Zdobądź Gramps

4

Historyk rodziny 6

Family_historian_6_family_tree_software

Jeśli prostota w drzewie genealogicznym jest jedną z twoich największych obaw, to Family Historian 6 jest najlepszą opcją. To oprogramowanie pozwala wprowadzić szczegóły dotyczące całego życia danej osoby za pomocą kilku kliknięć.

Program nie jest ograniczony funkcjami. Posiada pełne funkcje sieciowe, elektroniczne mapy, okno wyszukiwania, przeglądarkę w aplikacji i inne niezbędne narzędzia do mapowania wszystkich wydarzeń rodzinnych.

Narzędzie podpowiedzi internetowych łączy Cię bezpośrednio z MyHeritage, ale może także łączyć się z innymi popularnymi stronami genealogicznymi, takimi jak Ancestry.com i FamilySearch.

Organizuj domowe obowiązki i obowiązki dzięki tym rodzinnym aplikacjom na system Windows

Family Historyian otwiera różne okna dialogowe dla różnych rodzajów indywidualnych informacji, takich jak dzieci, małżeństwo itp. Ponieważ dane są rozmieszczone w długich pionowych polach, bardzo łatwo jest je zmodyfikować i dodać więcej szczegółów związanych z osobą.

Gdy wchodzisz w miejsca i lokalizacje ludzi, Family Historian kreśli te miejsca na mapie świata. W ten sposób możesz zobaczyć, jak rozwinęła się Twoja rodzina na przestrzeni lat.

Oprogramowanie pozwala również dołączać zdjęcia ważnych wydarzeń z życia danej osoby, takich jak ślub itp. Można również używać oprogramowania do drukowania raportów i wyświetlania wykresów.

Uzyskaj historyka rodziny 6

5

MyHeritage Family Tree Builder

Family_tree_software_myheritage_family_tree_builder

MyHeritage Family Tree Builder zawiera jedno z najlepszych narzędzi do nawigacji w widoku przodków. Widok klepsydry może poszerzyć kąt widzenia od widoku potomków do widoku jednej osoby do widoku całej generacji naraz.

Oprogramowanie może łączyć krewnych z drzew genealogicznych innych osób na stronie MyHeritage.com. Ma wysoką dokładność i automatycznie sprawdza zduplikowane wpisy w drzewie genealogicznym.

Podczas wprowadzania dat pojawia się wyskakujący kalendarz, który obsługuje kalendarze rewolucji francuskiej i hebrajskiej. Raporty i wykresy mogą wyświetlać drzewo genealogiczne. Ponadto możesz konwertować raporty do formatu PDF, RTF lub zapisywać jako HTML.

Oprogramowanie umożliwia także przesyłanie bezpośrednio do MyHeritage.com, ale nie do żadnej innej strony internetowej. Oprogramowanie obsługuje także różne rodzaje małżeństw i nie trzeba określać płci. Możesz nawet wprowadzić stan cywilny jako „zaangażowany” lub „inny” w przypadku skomplikowanych relacji.

Pobierz MyHeritage Family Tree Builder

6

RootsMagic Essentials

RootMagic Essentials

RootsMagic Essentials jest prawdopodobnie najczęściej polecanym narzędziem dla wszystkich hobbystów drzew genealogicznych. Jak sama nazwa wskazuje, zawiera wszystkie podstawowe cechy rozwiązania genealogicznego premium o nazwie RootsMagic.

Zachowaj prywatność swoich sesji przeglądania dzięki oprogramowaniu do ochrony prywatności 13 laptopów.

Przewagą RootsMagic Essentials nad niektórymi innymi narzędziami jest prawdopodobnie prostota z dobrze dostosowanym interfejsem. Różnorodność relacji, które możesz dodać, jest również mile widziana. Obejmuje adopcje i rodziców zastępczych, a do każdego wpisu drzewa można przypisać ukąszenia dźwiękowe, zdjęcia i filmy.

RootsMagic Essentials obsługuje także Unicode, importując drzewa genealogiczne z innych rozwiązań oprogramowania genealogicznego. Jest to z pewnością realna opcja i ma na to więcej niż wystarczającą liczbę rzeczy, chociaż nie tak bardzo, jak niektóre wymienione przez nas rozwiązania premium.

Uzyskaj RootsMagic Essentials

Wniosek

Najlepsze programy drzew genealogicznych zapewniają więcej niż genealogiczne bazy danych. Podwajają również dobre narzędzia badawcze. Mają funkcje, które synchronizują z drzewem online, jednocześnie łącząc Cię z popularnymi stronami genealogicznymi.

Chociaż wszystkie omówione powyżej programy oferują bardzo konkurencyjne funkcje, Legacy Family 8 jest naszym wyborem, który jest również najpopularniejszym oprogramowaniem drzewa genealogicznego.

Bezproblemowo łączy i wyjaśnia złożone relacje, takie jak adopcje, rozwody i ponowne małżeństwa, które powodują problemy innych programów.

Link do głównej publikacji