5 darmowych programów do księgowości w chmurze, aby na bieżąco aktualizować książki

Rachunkowość w chmurze to usługa online, z której można korzystać w celu otrzymywania raportów w czasie rzeczywistym, a także widoczności w firmie lub firmie.

Różni się to od tradycyjnej rachunkowości, ponieważ jest elastyczna, można uzyskać dostęp do danych rachunkowych z dowolnego miejsca i dowolnego urządzenia zamiast samych komputerów lokalnych, a informacje są aktualizowane automatycznie w celu raportowania finansowego w czasie rzeczywistym.

Dlatego, w przeciwieństwie do ręcznych lub tradycyjnych sposobów utrzymywania świeżości książek, księgowanie w chmurze zapewnia dokładność sald na rachunkach, z mniejszą liczbą błędów podczas wprowadzania danych, a także może lepiej obsługiwać więcej transakcji i walut.

Oprogramowanie do księgowości w chmurze w ten sposób wkracza, aby urzeczywistnić rozliczanie w chmurze, i to skutecznie.

Oprogramowanie jest hostowane na zdalnych serwerach, a dane księgowe przesyłane do chmury w celu przetworzenia, a następnie zwracane użytkownikowi.

Wszystkie aplikacje i funkcje są wykonywane poza siedzibą, w porównaniu do tradycyjnej księgowości wykonywanej na pulpicie, a oprogramowanie jest dostępne zdalnie, bez instalacji i problemów z utrzymaniem oprogramowania.

Członkowie Twojego zespołu mogą również uzyskać dostęp do tych samych danych księgowych i oprogramowania z dowolnego miejsca. Oprócz tego, niezależnie od tego, jak duża jest Twoja działalność, nie ponosisz dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem, kontrolą licencji lub zarządzaniem.

Jest bezpieczny, ma opcje udostępniania, a ponadto możesz uzyskać dostęp do swoich danych księgowych, nawet gdy inne serwery są wyłączone, ponieważ są one przechowywane w chmurze.

Dobre, ale bezpłatne oprogramowanie do księgowości w chmurze oferuje funkcje takie jak raportowanie, inwentaryzacja, fakturowanie, płace, podatek od sprzedaży, kalkulacja kosztów pracy, śledzenie środków trwałych, bankowość i inne podstawowe funkcje księgowe.

Oto nasze najlepsze typy najlepszego darmowego oprogramowania do księgowości w chmurze na 2017 rok.

Najlepsze bezpłatne narzędzia do rozliczania w chmurze dla komputerów z systemem Windows

 1. Pandle
 2. Zipbooki
 3. Brightbook
 4. Fala
 5. SlickPie

1. Pandle

darmowe oprogramowanie do księgowości w chmurze

Jeśli potrzebujesz darmowego oprogramowania do księgowości w chmurze, które będzie Ci towarzyszyć do końca czasów, Pandle jest najlepszym wyborem, ponieważ jest darmowy na zawsze!

Jest prosty, intuicyjny, łatwy w użyciu i bardzo wyrafinowany, przekształcając właścicieli małych firm w genialnych księgowych.

Jak wspomniano, jest całkowicie darmowy, bez demonstracji i okresów próbnych. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować bezpłatne konto i zacząć korzystać z oprogramowania do wprowadzania transakcji.

To oprogramowanie zostało zaprojektowane z myślą o oszczędności czasu dzięki funkcjom, takim jak zautomatyzowane kanały bankowe, które automatycznie pobierają transakcje z kont i kart kredytowych przed ich kategoryzowaniem, tworząc i wysyłając faktury z szablonów premium, w razie potrzeby szybkich ofert przekształcanych w faktury, kontrolowanego dostępu do funkcji w oparciu o znaczenie roli pracownika, pełne zarządzanie podatkiem VAT ze wsparciem dla rachunkowości kasowej i FRS, prognozowania przepływów pieniężnych, kontroli wielu walut i dostępu do kont z aplikacji mobilnej.

Inne funkcje obejmują interaktywne centrum pomocy wypełnione przewodnikami i filmami oraz sekcję FAQ dla wszystkich zapytań, codziennych kopii zapasowych, edycji transakcji zbiorczych, szacunków podatkowych i przypomnień, a także szyfrowanie danych za pomocą 128-bitowego protokołu SSL, podobnie jak w przypadku banków danych szyfrowanie.

Zdobądź Pandle

2. Zipbooki

darmowe oprogramowanie do księgowości w chmurze

Dzięki temu bezpłatnemu oprogramowaniu do księgowości w chmurze możesz wykonywać wszystkie fakturowanie, księgowanie i śledzenie czasu online przy mniejszej ilości kłopotów niż w tradycyjnym systemie księgowym.

Prowadź swoją firmę w jednym miejscu, mając pewność, że Twoje dane są bezpieczne online, ciesz się wolnością od ukrytych kosztów i opłat miesięcznych od licencji i aktualizacji, a także wiedząc, że twoje procesy księgowe są uporządkowane.

Wszystko, co musisz zrobić, to założyć konto, zalogować się przy użyciu swojego imienia i nazwiska oraz adresu e-mail, a następnie pozwolić ZipBooks uporządkować informacje o kliencie i rozliczeniach — wszystko to odbywa się online.

Twórz i wysyłaj faktury, automatyzuj powtarzające się rachunki, zaznaczaj płatności, przechowuj pokwitowania i kategoryzuj wydatki, współpracuj z pracownikami, kontrahentami, księgowymi podczas zarządzania raportami i rozliczeniami, a także oznaczaj transakcje za pomocą funkcji Smart Tagging.

Nigdy więcej zaśmieconych i nieporządnych biurek lub nieporęcznych folderów z niekończącą się papierkową robotą, nigdy więcej płacenia komuś za księgowość, kiedy możesz to zrobić online.

Twoje informacje są chronione za pomocą 256-bitowego szyfrowania, bezpieczniejszego niż lokalne przechowywanie danych, a także oszczędzasz czas i pieniądze, ponieważ są całkowicie, w 100% darmowe.

Zdobądź ZipBooks

 • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów do zarządzania funduszami na PC

3. Brightbook

darmowe oprogramowanie do księgowości w chmurze

Jak sama nazwa wskazuje, jest to intuicyjne darmowe oprogramowanie do księgowości w chmurze, które stało się łatwe i proste w użyciu, i może być używane zarówno przez profesjonalistów, jak i firmy w dowolnym miejscu.

Jest oparty na sieci, bezpieczny, nieograniczony do ciągłego używania i nie potrzebujesz żadnego doświadczenia księgowego do obsługi i prowadzenia ksiąg rachunkowych. Każdy, od freelancerów, kontrahentów, małych firm lub osób, które chcą kontrolować swoje finanse, może z niego korzystać i spędzać mniej czasu na księgowości.

Przebywanie w chmurze ma takie zalety, jak łatwy zdalny dostęp do danych konta z dowolnego urządzenia lub lokalizacji, pod warunkiem, że masz połączenie z Internetem. Możesz także monitorować i śledzić postępy w czasie rzeczywistym, tworzyć i wysyłać nieograniczoną liczbę faktur z przypomnieniem, aby ścigać swoje faktury, rejestrować nieograniczone rachunki i otrzymane płatności, eksportować dane, a ponadto możesz mieć tyle użytkowników na konto, ile chcesz.

Ciesz się swobodą mniejszej ilości dzwonków i gwizdów w oprogramowaniu księgowym, co czyni mniej skomplikowaną księgowość.

Aby rozpocząć, wystarczy utworzyć bezpłatne konto Brightbook, zalogować się przy użyciu swoich danych, przejść do Ustawień konta, przesłać swoje logo, a następnie wprowadzić dane firmy i klientów, i jesteś gotowy.

Brightbook zapewnia natychmiastowy wgląd w należne lub należne Ci pieniądze oraz przepływy pieniężne, a także możesz importować wyciągi bankowe, śledzić i uzgadniać transakcje z codziennymi kopiami zapasowymi na bezpiecznej platformie internetowej.

Możesz także założyć wiele firm na Brightbook i wystawiać faktury klientom w dowolnej walucie, ponieważ oprogramowanie automatycznie przekonwertuje je z powrotem na walutę Twojego kraju.

Kup Brightbook

 • Przeczytaj także: Oprogramowanie księgowe Windows 10 do monitorowania Twojej firmy

4. Fala

darmowe oprogramowanie do księgowości w chmurze

Jest to jedno z najlepszych bezpłatnych programów do księgowania w chmurze i zasobów internetowych dla małych firm.

Niektóre z korzyści, które można uzyskać dzięki korzystaniu z Wave, to profesjonalny wizerunek, szybsze płatności, lepsza organizacja transakcji i ksiąg rachunkowych, łatwe przetwarzanie listy płac z gwarantowaną dokładnością, a to jest w 100% bezpłatne.

Możesz korzystać z narzędzi do fakturowania, księgowania, skanowania paragonów, listy płac i innych narzędzi za darmo, z zerowymi limitami i zerowymi opłatami, tak długo, jak chcesz.

Funkcje obejmują obsługę czatu na żywo dla wszystkich zapytań z obsługą poczty e-mail dla całego oprogramowania. Twoje dane księgowe są również całkowicie bezpieczne dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu SSL Wave, a także fizycznej ochronie serwerów, dzięki czemu możesz lepiej spać z takim zapewnieniem.

Wave nigdzie się nie wybiera, więc Twoje dane są najdłużej bezpieczne. Nie musisz też instalować żadnego oprogramowania, ponieważ jest ono w 100% oparte na sieci, ale potrzebujesz połączenia z Internetem i przeglądarki.

Jest to łatwe, intuicyjne i może być używane przez każdego, nie tylko księgowych, i możesz zacząć w ciągu kilku sekund, jak tylko się zarejestrujesz.

Platforma jest zorganizowana, błyskawicznie dostosowuje oprogramowanie, więc nie ma potrzeby konfiguracji technicznych, a ponadto możesz pracować z dowolnego komputera lub urządzenia, w dowolnym momencie.

Inne funkcje obejmują oprogramowanie do księgowania podwójnego zapisu, automatyczne raporty, prostą i natychmiastową współpracę z innymi osobami, którym ufasz, aby zarządzać książkami z kontrolowanym dostępem.

Uzyskaj wszystkie swoje fakturowanie, skanowanie paragonów, listy płac i inne potrzeby księgowe w jednym miejscu w chmurze dzięki profesjonalnemu, konfigurowalnemu, łatwemu, nieograniczonemu i darmowemu oprogramowaniu do księgowości w chmurze.

Get Wave

 • Przeczytaj także: 9 najlepszych programów na rynku pracy do łączenia pracowników i pracodawców

5. SlickPie

darmowe oprogramowanie do księgowości w chmurze

Księgowość lub księgowość nie muszą być nudnym zadaniem. Właśnie dlatego zaprojektowano SlickPie, bezpłatne oprogramowanie do księgowości w chmurze — aby księgowość była przyjemna.

Funkcje obejmują automatyczne wprowadzanie danych pokwitowań, fakturowanie i fakturowanie, funkcję wielowalutowości, bieżące kanały bankowe, raporty finansowe i wiele więcej.

Jest przeznaczony dla nowoczesnych małych firm i ma unikalny MagicBot, który automatyzuje wprowadzanie danych paragonów, umożliwiając lepsze prowadzenie firmy i usprawnienie księgowości automatycznie poprzez pobieranie informacji z paragonów i przekształcanie ich w dane cyfrowe.

Ciesz się zaletą posiadania wszystkiego, czego potrzebujesz do prowadzenia księgowości w jednym miejscu, z zachwycająco prostą i łatwą w użyciu platformą, a także prowadzenia firmy w podróży, w dowolnym miejscu i czasie.

Przekształć swoją firmę dzięki automatycznym transakcjom i automatycznym przypomnieniom o płatnościach, abyś mógł szybciej otrzymywać płatności.

Inne funkcje obejmują PayPal, przetwarzanie pasków i kart kredytowych, zarządzanie ofertami i rachunkami, śledzenie wydatków i podatków, uzgodnienia bankowe, zabezpieczenia na poziomie bankowym i sprawozdawczość finansową.

Kup SlickPie

 • Przeczytaj także: 4 najlepsze oprogramowanie do wydobywania bitcoinów, za pomocą którego możesz zarabiać prawdziwe pieniądze

Dlaczego potrzebujesz oprogramowania do księgowości w chmurze do użytku osobistego lub służbowego

Każde z tych bezpłatnych narzędzi do księgowania w chmurze ma różne funkcje, ale łączy je kilka cech:

 • Przyjazny interfejs użytkownika w porównaniu do tradycyjnego oprogramowania księgowego.
 • Darmowa subskrypcja i długowieczność
 • Prosty język rachunkowości
 • Łatwość użycia zarówno dla księgowych, jak i nie-księgowych
 • Zbudowany dla urządzeń mobilnych, dzięki czemu można uzyskać dostęp ze smartfona lub tabletu
 • Interaktywne strony i pulpity nawigacyjne

Jeśli chcesz wiedzieć, które bezpłatne oprogramowanie do rozliczania w chmurze jest odpowiednie dla Ciebie lub Twojej firmy, możesz nie znaleźć takiego, które będzie dokładnie pasować do Twojej specyfikacji, ale możesz to stwierdzić po interfejsie oprogramowania, nawigacji, możliwościach importowania danych, prowadzenia księgowości zadania, wsparcie dostępu do danych, wielkość zespołu, a także to, czy oprogramowanie można dostosowywać i skalować.

Wsparcie użytkownika jest również ważne, ponieważ możesz mieć pytania lub rozwiązywać problemy, więc potrzebujesz pomocy.

Czy którekolwiek z tych pięciu bezpłatnych programów do księgowania w chmurze odpowiada Twoim potrzebom? Poinformuj nas, który z nich najbardziej Ci się podoba lub jeśli używałeś któregoś z nich wcześniej, podziel się z nami swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji