Najlepsze wieloplatformowe odtwarzacze multimedialne do użycia

Czy szukasz wieloplatformowy odtwarzacz multimedialny? Więc trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule znajdziesz listę najlepszych międzyplatformowych odtwarzaczy multimedialnych dostępnych obecnie na rynku.

Wieloplatformowe odtwarzacze multimedialne

VLC

VLC nie wymaga wprowadzenia. Ten darmowy, wieloplatformowy odtwarzacz multimedialny typu open source jest prawdopodobnie najpopularniejszym odtwarzaczem multimedialnym na świecie.

To narzędzie może odtwarzać absolutnie wszystko: pliki multimedialne, dyski, strumienie, nazywasz to. Odtwarza większość kodeków bez potrzebnych pakietów kodeków i jest całkowicie darmowy. Nie zawiera żadnych programów szpiegujących, reklam ani śledzenia użytkowników.

Co więcej, możesz w pełni go dostosować: możesz dodawać skórki, tworzyć skórki za pomocą edytora skór VLC i instalować różne rozszerzenia.

Możesz pobrać VLC za darmo z Videolan.

MPlayer


MPlayer to potężny odtwarzacz multimedialny typu open source, którego można używać na wielu systemach. Narzędzie obsługuje wiele różnych formatów wejściowych, kodeków audio i wideo oraz urządzeń wyjściowych.

Inną wielką cechą MPlayera jest szeroka gama obsługiwanych sterowników wyjściowych: X11, Xv, DGA, OpenGL, SVGAlib, fbdev, AAlib, DirectFB, GGI, SDL, VESA, a także niektóre sterowniki dla kart niskiego poziomu.

Narzędzia obsługują wyświetlanie na ekranie, pełny ekran, wygładzone cieniowane napisy i wizualną informację zwrotną dla kontrolek klawiatury, a także 12 formatów napisów.

Interesuje Cię MPlayer? Możesz pobrać go z MPlayerHQ.

Warto wspomnieć, że istnieje również widelec MPlayera, zwany MPV. To narzędzie dzieli niektóre funkcje z poprzednimi projektami, a także wprowadza nowe możliwości, takie jak:

 • Usprawnione opcje CLI: Parser opcji MPlayera został ulepszony, aby zachowywał się bardziej jak inne programy CLI.
 • Kontroler ekranu uruchamiany ruchem myszy.
 • Wyjście wideo wysokiej jakości: MPV ma wyjście wideo oparte na OpenGL, które obsługuje skalowanie wideo, zarządzanie kolorami, synchronizację klatek, interpolację i wiele innych.
 • Możesz teraz osadzić MPV w innych aplikacjach i używać go jako biblioteki.

VideoJS

VideoJS to darmowy odtwarzacz multimedialny HTML5 o otwartym kodzie źródłowym, który oferuje podstawowe funkcje odtwarzania, takie jak automatyczne odtwarzanie i wstępne ładowanie, wyświetlanie pełnoekranowe i napisy.

Ponieważ jest to narzędzie typu open source, możesz łatwo modyfikować kod i aktualizować narzędzie. VideoJS nie jest zależne od przeglądarki, co oznacza, że ​​możesz pobrać kopię odtwarzacza, aby użyć go offline.

Najnowsza wersja tego narzędzia to VideoJS 6.0, która zapewnia ulepszenia dostępności elementów sterujących i komponentów, a także kilka nowych funkcji dla programistów.

Wczasy w VideoJS? Możesz pobrać go z oficjalnej strony internetowej.

Clementine Music Player


Clementine to wieloplatformowy odtwarzacz muzyki z łatwym w obsłudze interfejsem użytkownika. W przeciwieństwie do wymienionych powyżej odtwarzaczy multimedialnych, to narzędzie jest nieco bardziej ograniczone, renderując tylko pliki audio.

Oto główne cechy Clementine:

 • Wyszukaj i odtwórz lokalną bibliotekę muzyczną
 • Słuchaj radia internetowego
 • Wyszukaj i odtwarzaj utwory przesłane do Boxa, Dropboxa, Dysku Google i OneDrive
 • Twórz inteligentne listy odtwarzania i dynamiczne listy odtwarzania.
 • Odtwarzaj płyty audio CD.
 • Transkoduj muzykę do formatu MP3, Ogg Vorbis, Ogg Speex, FLAC lub AAC.
 • Odkryj i pobierz podcasty.
 • Zdalne sterowanie za pomocą urządzenia z systemem Android, pilota Wii, MPRIS lub wiersza polecenia.

Jeśli szukasz wieloplatformowego odtwarzacza muzyki, Clementine to bardzo dobry wybór. Możesz pobrać go bezpłatnie z oficjalnej strony internetowej.

Proszę bardzo, są to najlepsi dostępni gracze na różnych platformach. Jeśli korzystałeś z innych podobnych narzędzi, możesz powiedzieć nam więcej o swoich doświadczeniach w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji