Najlepsze aplikacje do zrobienia na komputerze z systemem Windows 10

Utrzymywanie uporządkowanego czasu nie zawsze jest proste i dlatego wiele osób korzysta z aplikacji do zrobienia, aby pomóc im lepiej zarządzać. Jeśli masz problemy z zarządzaniem czasem, być może zainteresuje Cię jedna z tych czynności do wykonania dla systemu Windows 10.

Jakie są najlepsze aplikacje do wykonania dla systemu Windows 10?

Google Keep

to-do-apps-keep-4

Google Keep to narzędzie Google do przechowywania notatek podobne do OneNote lub Evernote. Oprócz dodawania notatek możesz także dodawać przypomnienia za pomocą narzędzia przypomnień. Podobnie jak w przypadku innych podobnych narzędzi, możesz ustawić datę i godzinę przypomnienia, a także opcję tygodniowego, dziennego, miesięcznego lub rocznego przypomnienia o niektórych wydarzeniach. Jest to świetne, jeśli masz te same wydarzenia co tydzień lub miesiąc, ale oprócz predefiniowanego harmonogramu powtarzania możesz również ustawić niestandardowy harmonogram, który pozwala powtarzać określone zdarzenia tylko w określone dni tygodnia.

Można również ustawić powtarzanie określonych zdarzeń raz na kilka tygodni, miesięcy lub lat, co jest idealne do tworzenia długoterminowych harmonogramów. Ponadto możesz ustawić, kiedy chcesz zakończyć określone przypomnienie.

to-do-apps-keep-1

Oprócz zaawansowanego planowania możesz udostępniać listę rzeczy do zrobienia innym użytkownikom lub dostosowywać ją, dodając do niej określone kolory lub obrazy. Wreszcie, to narzędzie pozwala utworzyć rzeczywistą listę rzeczy do zrobienia, dzięki czemu można łatwo sprawdzić ukończone zadania. Jeśli chcesz mieć łatwy dostęp do określonej notatki lub przypomnienia, możesz przypiąć ważne przypomnienia, aby wyróżniały się na tle wszystkich innych notatek i przypomnień. Jeśli chcesz uporządkować listy rzeczy do zrobienia, możesz przypisać im różne etykiety, aby je posortować.

to-do-apps-keep-2

Google Keep to prosta aplikacja do robienia notatek i do zrobienia, do której można łatwo uzyskać dostęp z dowolnej przeglądarki internetowej. Jeśli masz zainstalowaną przeglądarkę Google Chrome, możesz zainstalować aplikację internetową na komputerze. Istnieją również rozszerzenia Google Keep dla głównych przeglądarek. W sklepie Windows Store dostępna jest także aplikacja Windows 10 o nazwie EasyNotes for Keep i chociaż ta aplikacja jest sponsorowana przez reklamy, działa podobnie do wersji aplikacji internetowej, więc zdecydowanie zalecamy.

to-do-apps-keep-3

 • Todoist

  to-do-apps-todoist-1

  Następny na naszej liście jest Todoist. To narzędzie jest przeznaczone do pracy jako aplikacja do zrobienia dla Ciebie i Twojego zespołu. Pierwszą rzeczą, którą zauważysz po uruchomieniu, jest czysty interfejs. Oprócz tego ta aplikacja do zrobienia umożliwia tworzenie wielu projektów, które można udostępniać innym.

  Podobnie jak każda inna aplikacja do zrobienia, Todoist umożliwia ustalanie terminów i godzin realizacji zadań. Pozwala także dodać flagę priorytetu do zadań, dzięki czemu można łatwo odróżnić ważne zadania od mniej ważnych.

  Chociaż Todoist to świetna aplikacja, brakuje jej niektórych funkcji w wersji darmowej, takich jak etykiety lub przypomnienia. Nie możesz również uzyskiwać dostępu do filtrów ani pisać komentarzy do swoich zadań. Mówiąc o ograniczeniach, możesz dzielić zadania z maksymalnie pięcioma osobami, a jednocześnie możesz mieć 80 aktywnych projektów jednocześnie w wersji darmowej.

  Dostępne są dwie wersje premium, które otwierają przypomnienia, komentarze, etykiety, szablony, powiadomienia oparte na lokalizacji, opcję dodawania zadań przez e-mail i wiele więcej. Jeśli chcesz mieć dostęp do tych funkcji, musisz kupić wersję premium Todoist za 28,99 USD rocznie.

  Mimo że Todoist jest dostępny do pobrania ze sklepu Windows Store, brakuje mu podstawowych funkcji w wersji darmowej. Jeśli nie przeszkadza ci brak przypomnień i etykiet, wypróbuj to!

  • Wunderlist

   to-do-apps-wunderlist-1

   Wunderlist to jedna z najpopularniejszych aplikacji do zrobienia na wszystkich platformach, i słusznie. Ta aplikacja umożliwia tworzenie list i łatwe udostępnianie ich innym osobom. Oprócz tego oferuje piękny i prosty interfejs użytkownika.

   Jeśli chodzi o jego funkcje, możesz łatwo tworzyć zadania i ustawiać dla nich termin. Ponadto możesz dodać daty przypomnień, aby nie przegapić żadnego z zadań. Istnieje również prosta opcja powtarzania zadań codziennie, co miesiąc lub co tydzień. Chociaż ta opcja działa dobrze, nie ma możliwości ustawienia niestandardowego harmonogramu powtarzania, takiego jak w Google Keep.

   Jeśli chodzi o inne opcje, możesz łatwo dodawać podzadania, dzięki czemu szybko tworzysz listę spraw. Jeśli chcesz, możesz nawet dodawać notatki do swoich zadań, a także wsparcie dla komentarzy i plików. Dostępna jest również opcja, która pozwala dodać gwiazdkę do niektórych zadań, dzięki czemu można je łatwo rozróżnić. Wszystkie twoje zadania zostaną zapisane na liście po lewej stronie, abyś mógł je łatwo zlokalizować.

   Wszystkie te funkcje są dostępne w wersji bezpłatnej, ale dostępna jest również wersja Pro za 4,99 USD miesięcznie. To usuwa limit 5 MB na przesyłane pliki i pozwala mieć nieograniczoną liczbę przypisanych zadań do wykonania i podzadań. W wersji darmowej możesz przypisać zadania do 25 osób i mieć do 25 podzadań, ale wersja Pro usuwa te ograniczenia. Ponadto w wersji Pro możesz wybierać spośród 30 atrakcyjnych środowisk. Jeśli chcesz używać Wunderlist ze swoim zespołem, dostępna jest również wersja Business.

   Wunderlist oferuje wspaniałe funkcje w swojej darmowej wersji, które będą wystarczające dla większości podstawowych użytkowników. Brakuje tylko opcji i niestandardowych przypomnień, ale nawet bez tych Wunderlist jest świetną aplikacją do zrobienia. Wunderlist jest dostępna dla wszystkich głównych platform i można ją pobrać ze Sklepu Windows.

   • Tick ​​Zaznacz

    to-do-apps-tick-tick-1

    Tick ​​Tick to kolejna aplikacja internetowa dostępna na najpopularniejsze platformy. Niestety nie ma dostępnej wersji systemu Windows, więc jeśli chcesz użyć Tick Tick na komputerze z systemem Windows 10, musisz pobrać rozszerzenie do przeglądarki. Tick ​​Tick ma prostą konstrukcję, ale pozwala tworzyć niestandardowe listy dla zadań i przypisywać do nich tagi. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz uporządkować swoje zadania. Tick ​​Tick obsługuje standardowe opcje, takie jak terminy lub powtarzające się zadania. Oprócz standardowych predefiniowanych interwałów Tick Tick w pełni obsługuje tworzenie niestandardowych powtarzających się zadań. Oczywiście możesz nadać priorytet niektórym zadaniom, jeśli chcesz to zrobić.

    Zaznacz Zaznacz pozwala na dołączanie plików do zadań, dodawanie komentarzy i opisów. Niestety nie ma opcji dla list rzeczy do zrobienia w wersji darmowej. Zaktualizowana wersja zapewnia dostęp do kalendarza lub opcję importowania własnego kalendarza, jeśli chcesz. Kolejną zaletą wersji Premium jest funkcja Historia zmian zadań, która pozwala zobaczyć szczegółowe informacje o zadaniach. Wersja Premium daje również nieograniczoną liczbę list i 99 zadań na każdą listę. W wersji Premium możesz udostępniać swoje listy i zadania innym oraz mieć nieograniczoną liczbę podzadań. Wersja Premium daje również 5 przypomnień na zadanie i pozwala przesłać 99 plików dziennie. Jeśli chodzi o cenę, wersja Premium jest dostępna za 2,79 USD miesięcznie.

    Tick ​​Tick ma prosty, ale skuteczny wygląd i kilka przyzwoitych funkcji, ale jedną z jego największych wad jest brak list kontrolnych w wersji darmowej. Ponadto nie ma dostępnej aplikacji uniwersalnej ani wersji komputerowej, więc musisz użyć wersji aplikacji internetowej lub pobrać rozszerzenie do przeglądarki, jeśli chcesz użyć opcji Tick Tick.

    • Zrób to

     to-do-apps-get-it-done-1

     Get It Done to uniwersalna aplikacja do wykonania dla systemu Windows 10. Ta aplikacja ma prostą konstrukcję i oferuje podstawowe funkcje dla użytkowników. Dzięki tej aplikacji możesz łatwo tworzyć nowe listy i dodawać do nich swoje zadania. Ponadto możesz dodawać tagi do zadań, dzięki czemu możesz je łatwo porządkować.

     Musimy wspomnieć, że ta aplikacja nie obsługuje powtarzania zadań w wersji darmowej. Oprócz powtarzania zadań w wersji darmowej brakuje również miejsca w chmurze, które ma wiele aplikacji z naszej listy. Get It Done to podstawowa aplikacja do wykonania z prostymi funkcjami, zaprojektowana i zoptymalizowana dla urządzeń z systemem Windows 10 — tylko bez wielu dzwonków i gwizdków.

     Możesz pobrać aplikację Get It Done ze Sklepu Windows.

     Any.do

     to-do-apps-anydo-1

     Any.do to kolejna popularna aplikacja do zrobienia dostępna na wiele platform. Jedną z rzeczy, które odróżniają Any.do od innych aplikacji na liście, jest elegancki i innowacyjny design. Wszystkie twoje zadania są podzielone na kilka kategorii, takich jak Dzisiaj, Jutro, Nadchodzące i Pewnego dnia. To pozwala łatwo zobaczyć nadchodzące zadania i niczego nie przegapić. Jeśli wolisz, możesz sortować zadania według list, takich jak Osobiste, Pracy itp. Jeśli chcesz, możesz także tworzyć nowe listy niestandardowe. Istnieje również widok priorytetu, który pozwala zobaczyć ważne zadania, do których przypisano gwiazdkę.

     Tworzenie zadań jest proste i umożliwia dodawanie notatek, zadań podrzędnych i załączników. Możesz nawet udostępniać zadania znajomym. Jeśli chodzi o powtarzanie zadań, dostępne są podstawowe opcje, ale jeśli chcesz utworzyć niestandardowe zadania cykliczne, musisz kupić wersję Premium. Dzięki niemu możesz udostępniać nieograniczoną liczbę zadań nieograniczonej liczbie osób i otrzymywać przypomnienia na podstawie lokalizacji. Kupując konto Premium, limit plików zmieni się z 1,5 MB na plik do 100 MB na plik i będziesz mieć dostęp do wielu motywów. Ponadto będziesz mieć dostęp do nieograniczonej liczby Any.do Moments.

     Chociaż Any.do jest świetną aplikacją do zrobienia, nie ma wersji do pobrania dla systemu Windows 10. Istnieje nieoficjalna wersja dostępna w sklepie Windows Store, ale nie byliśmy w stanie zalogować się do niej na naszym komputerze. Any.do oferuje świetny design i kilka podstawowych funkcji i jest idealny dla podstawowych użytkowników. Jednak brak aplikacji dla systemu Windows 10 może stanowić przeszkodę dla niektórych użytkowników.

     Jeśli chcesz wypróbować Any.do, przejdź do oficjalnej strony narzędzia i pobierz ją na swój komputer.

     Pamiętajcie o mleku

     to-do-apps-remeber-the-milk-1

     Remember The Milk to prosta do zrobienia aplikacja dostępna na większość głównych platform. Aplikacja umożliwia łatwe tworzenie zadań i powtarzanie zadań.

     Oczywiście możesz dodawać zadania do list lub przypisywać określone tagi, aby łatwo je organizować. Jeśli chcesz, możesz również dodawać daty rozpoczęcia i szacunkowe godziny do zadań. Aby zróżnicować swoje zadania, możesz nawet ustawić priorytety dla niektórych zadań lub dodać do nich lokalizacje. Oczywiście obsługiwane jest także udostępnianie zadań innym osobom. Jeśli chcesz, możesz łatwo odłożyć pewne zadania lub zmienić termin, po prostu wybierając żądane zadanie i wybierając żądaną opcję z menu.

     Musimy wspomnieć, że darmowa wersja Remember The Milk nie obsługuje podskładek — naszym zdaniem poważna wada. Jeśli chodzi o wersję premium, możesz ją uzyskać za 39,99 USD rocznie. Umożliwi to dodawanie podzadań do zadań, udostępnianie zadań nieograniczonej liczbie użytkowników i pokolorowanie tagów. Wersja Premium oferuje również zaawansowane sortowanie, przypomnienia na urządzeniu mobilnym, a także odznaki i widżety. Kolejną zaletą wersji Premium jest synchronizacja z Microsoft Outlook, obsługa motywów, opcja korzystania z niego offline i nieograniczone miejsce do przechowywania zadań.

     W sklepie Windows Store dostępna jest nieoficjalna aplikacja Remember The Milk o nazwie QuickMilk, więc jeśli masz urządzenie z systemem Windows 10 Mobile, możesz rozważyć skorzystanie z tej aplikacji. Aby móc korzystać z QuickMilk, musisz się zalogować, aby Remember The Milk i autoryzować aplikację na dostęp do danych Remember The Milk. Dostępna jest również klasyczna wersja na komputery, jeśli nie chcesz korzystać z aplikacji internetowej. Pamiętaj, że Milk jest przyzwoitą aplikacją, ale brak wsparcia offline i podzadań może być problemem dla niektórych użytkowników.

     Microsoft do zrobienia

     Ostatni wpis na naszej liście to Microsoft To-Do. Jest to zupełnie nowa aplikacja firmy Microsoft, której można używać do tworzenia list zadań i notatek. Aplikacja oferuje elegancki interfejs użytkownika, dzięki czemu możesz łatwo organizować swoje zadania.

     Możesz łatwo tworzyć nowe zadania oraz ustawiać przypomnienia i terminy ich realizacji. Ponadto możesz dodawać notatki do każdego zadania. Warto wspomnieć, że możesz ustawić powtarzanie zadań i ustawić niestandardowy harmonogram powtarzania dla nich. Wszystkie twoje zadania są posortowane na różne listy i możesz łatwo przenosić zadania między nimi. Aplikacja ma domyślnie dwie listy i możesz przenieść wszystkie ważne zadania na listę Mój dzień. Oczywiście możesz także tworzyć nowe listy i przypisywać im różne zadania. Warto wspomnieć, że możesz importować swoje zadania i listy z innych aplikacji, takich jak Todoist lub Wunderlist.

     Listy można dostosowywać i można zmienić nazwę i tło każdej listy, aby je rozróżnić. Chociaż aplikacja wygląda świetnie z minimalistycznym wyglądem, brakuje jej pewnych funkcji. Nie możesz udostępniać swoich zadań i list innym osobom, a także nie możesz dodawać podzadań. Brak obsługi udostępniania plików i zauważalny jest również brak możliwości otrzymywania powiadomień za pośrednictwem wiadomości e-mail lub SMS-ów.

     Microsoft To-Do nie ma pewnych funkcji, ale jesteśmy przekonani, że Microsoft przedstawi je w nadchodzących wersjach. Aplikacja jest całkowicie darmowa i jest dostępna jako aplikacja Universal od
     Microsoft Store. Ponadto dostępne są także iOS, Android i wersja internetowa. Jeśli szukasz uproszczonej i całkowicie darmowej aplikacji do zrobienia, zdecydowanie zalecamy wypróbowanie Microsoft To-Do.

     Możesz pobrać Microsoft To-Do ze Sklepu Windows.

     Istnieje wiele świetnych aplikacji do wykonania dla systemu Windows 10, ale jeśli szukasz prostej aplikacji, która oferuje wszystkie niezbędne funkcje w wersji darmowej, zalecamy wypróbowanie Wunderlist. Wunderlist ma prostą konstrukcję, obsługuje przechowywanie w chmurze i jest dostępny na prawie każdej platformie. Ponadto Wunderlist oferuje wszystkie niezbędne opcje dla podstawowych użytkowników w wersji darmowej, więc nie ma powodu, aby tego nie wypróbowywać!

Link do głównej publikacji