Najlepsze 5 darmowych programów do optymalizacji komputera do doładowania twojego komputera

Z biegiem lat komputer może stać się wolniejszy i mniej niezawodny niż kiedyś. Może to być spowodowane nieprawidłowymi wpisami rejestru, mnóstwem aplikacji działających w tle, złośliwym oprogramowaniem, rozdrobnionym i pełnym dyskiem twardym i nie tylko. Chociaż system Windows zawiera już wiele narzędzi do konserwacji systemu, aby „sprawnie tykać”, jest ich mnóstwo Programy do optymalizacji komputera które mogą co najmniej nieco podnieść wydajność systemu dzięki dyskom twardym i czyszczącym rejestry, defragmentacji dysku, optymalizatorom pamięci RAM i narzędziom startowym.

Najlepsze oprogramowanie do optymalizacji komputera zawiera szeroką gamę narzędzi i opcji do konserwacji systemu, a jest to kilka darmowych programów, za pomocą których można ładować system Windows.

Najlepsze oprogramowanie do optymalizacji komputera dla twojego komputera

Jak wybrać dobry optymalizator do komputera? Przede wszystkim musisz zadać sobie pytanie, po co ci to potrzebne. Poniżej odpowiemy na szereg pytań takich jak:

  • Które oprogramowanie optymalizacyjne jest przyjazne dla użytkownika?
  • Czy może zoptymalizować prędkość twojego połączenia internetowego?
  • Czy tworzy kopie zapasowe?
  • Czy możesz za jego pomocą defragmentować dyski?
  • Czy może to przeanalizować twój sprzęt?
  • Czy oprogramowanie optymalizujące może usuwać bloatware?

Dowiedzmy Się!

Ocena (od 1 do 5)Zwiększ prędkość komputeraUsuń BloatwareZwiększ prędkość internetuAnaliza sprzętuDefragmentacja
System IOLO MechanicznytaktaktaktakNie
CcleanertaktakNietaktak
Ashampoo WinOptimizertaktaktaktaktak
Glary Utilities 5taktaktaktaktak
Darmowe narzędzia WintaktakNietaktak

Iolo System Mechanic Professional (zalecane)

Mechanik systemu jest jednym z najwyżej ocenianych programów do optymalizacji komputera dla systemu Windows. Jest to darmowa i Pro wersja, która zawiera bardziej zaawansowane moduły z antywirusem, ulepszaczem połączenia internetowego, dostosowywaniem systemu Windows oraz narzędziami wyszukiwania i odzyskiwania.

Niemniej jednak, wersja freeware wciąż posiada niezbędne narzędzia do konserwacji, aby dać Windowsowi prawdziwy impuls. wciśnij Rozpocznij pobieranie na tej stronie internetowej, aby zapisać instalator System Mechanic na dysku twardym.

System Mechanic ma intuicyjny i atrakcyjny interfejs użytkownika, który zawiera większość narzędzi i opcji oprogramowania na lewym pasku bocznym. Daje przegląd stanu systemu (pokazany na powyższej migawce), który wyróżnia rzeczy wymagające naprawy, takie jak problemy z rejestrem, niepotrzebne pliki lub rozdrobniony dysk twardy. System Mechanic Free zachowuje kilka podstawowych narzędzi z pełnego pakietu. Ma narzędzie do usuwania niepotrzebnych plików, które wykonuje skanowanie całego systemu w celu usunięcia przestarzałych plików.

Zawiera tuner rejestru, za pomocą którego można naprawić nieprawidłowe wpisy rejestru, a także zawiera opcje tworzenia kopii zapasowych i przywracania. Dzięki menedżerowi uruchamiania oprogramowania użytkownicy mogą usunąć wąskie gardła podczas uruchamiania, aby przyspieszyć czas uruchamiania. Ponadto można także przyspieszyć system Windows za pomocą optymalizatora pamięci RAM Mechanic System, który defragmentuje pamięć RAM.

Ponadto narzędzie to ma narzędzia do naprawy nieprawidłowych skrótów, naprawy połączeń internetowych i defragmentacji dysków twardych; a użytkownicy mogą uruchamiać wiele narzędzi jednocześnie za pomocą swoich kreatorów.

Iolo System Mechanic to jeden z 7 produktów oprogramowania zawartych w kompleksowym pakiecie bezpieczeństwa, prywatności i optymalizacji Phoenix 360. Jeśli jesteś zainteresowany, zdecydowanie powinieneś skorzystać z jego aktualnej zniżki od 79,95 USD do 39,95 USD.

  • Uzyskaj pakiet Phoenix 360: System Mechanic + Privacy Guard + Malware Killer za 50% zniżki
  • Pobierz Iolo System Mechanic Pro (Użyj 60% kodu rabatowego: backtoschool)

CCleaner (zalecane)

CCleaner to wielokrotnie nagradzane oprogramowanie do optymalizacji komputerów PC z szeroką bazą użytkowników, która pochłania dwa miliardy pobrań. Ma dość dokładne narzędzia do czyszczenia, które nie usuwają żadnych niezbędnych plików systemowych, i możesz użyć tego oprogramowania, aby zwolnić setki megabajtów miejsca na dysku, usunąć oprogramowanie, zarządzać elementami startowymi i naprawić ewentualne błędy.

W darmowej wersji CCleaner może brakować niektórych narzędzi do planowania, odzyskiwania plików i defragmentacji dysku, zawartych w pakiecie Professional Plus; ale wciąż ma kilka przydatnych opcji optymalizacji systemu.

Możesz dodać darmowy CCleaner do Windows, który jest dość ograniczony w działaniu i dostosowywaniu pracy CCleaner. Ale jeśli jesteś zainteresowany pełną wersją CCleaner — możesz kupić to tutaj.

Podstawowymi narzędziami CCleaner są dyski twarde i narzędzia do czyszczenia rejestru. Ma elastyczne dyski twarde i narzędzia do czyszczenia rejestru, które można skonfigurować w celu usuwania różnych bardziej szczegółowych elementów plików i rejestru.

Oprogramowanie ma również dodatkowe ustawienia, które pozwalają użytkownikom wybrać określone foldery lub pliki, aby je usunąć lub wykluczyć ze skanowania systemu. Kolejną zaletą narzędzia do czyszczenia dysku twardego CCleaner jest to, że umożliwia on również czyszczenie elementów plików oprogramowania innych firm.

Oprócz dysku twardego i narzędzi do czyszczenia rejestru, narzędzia CCleaner mogą wydawać się nieco ograniczone w porównaniu do niektórych alternatywnych programów optymalizacyjnych. Darmowa wersja nie zawiera defragmentacji dysku, optymalizatora pamięci RAM, narzędzia do naprawy skrótów, opcji konserwacji za pomocą jednego kliknięcia ani wielu innych narzędzi do zarządzania plikami. Jednak nadal ma dobrego menedżera uruchamiania, dzięki któremu można nie tylko usuwać elementy startowe, ale także usuwać zaplanowane zadania i pozycje menu kontekstowego oprogramowania innych firm.

CCleaner jest przydatny Wtyczki do przeglądarek Narzędzie umożliwia użytkownikom szybką aktywację lub dezaktywację rozszerzeń przeglądarki, aplikacji i wtyczek. Możesz także wyszukiwać i usuwać duplikaty plików za pomocą Wyszukiwarka duplikatów narzędzie. Nawet jeśli CCleaner nie ma największej liczby programów narzędziowych, jest to nadal przydatny program do optymalizacji systemu Windows. Przeczytaj ten artykuł dotyczący raportu systemu Windows, aby uzyskać pełne informacje o CCleaner.

Ashampoo WinOptimizer

Ashampoo WinOptimizer to uproszczona wersja programu WinOptimizer 14, którego cena detaliczna to 49,99 USD. WinOptimizer 14 może mieć bardziej rozbudowane narzędzia do zarządzania plikami i konserwacji systemu, ale wciąż jest wiele opcji i ustawień do zbadania w wersji freeware. Możesz dodać wersję próbną WinOptimizer dla platform Windows od XP w górę przez kliknij tutaj.

WinOptimizer Free ma Drive Cleaner, Optymalizator rejestru i Internet Cleaner narzędzia do konserwacji systemu. Jego Optymalizator jednym kliknięciem zapewnia przydatny skrót do jednoczesnego uruchamiania tych narzędzi. The Drive Cleaner jest elastyczny, ponieważ użytkownicy mogą tworzyć listy wykluczeń, dodawać filtry plików i konfigurować go tak, aby usuwał elementy z Kosza.

WinOptimizer’s Tuner startowy to kolejne bardziej niezbędne narzędzie do konserwacji systemu, za pomocą którego można wyłączyć usługi Windows i edytować elementy startowe. Program zawiera Harmonogram zadań w celu zaplanowania przebiegów optymalizacji, a także zapisuje najczęściej używane moduły w Ulubionych w celu szybszego dostępu.

Jednak WinOptimizer to nie tylko oprogramowanie do konserwacji systemu. Zawiera także przydatne narzędzia do dostosowywania systemu Windows i zarządzania plikami. Na przykład oprogramowanie ma Menedżer kontekstu możesz dostosować menu kontekstowe systemu Windows za pomocą. The Ikona wygaszacza umożliwia użytkownikom zapisywanie aranżacji ikon pulpitu Windows. Ponadto za pomocą WinOptimizer możesz dzielić, szyfrować i odzyskiwać pliki Rozdzielacz plików, File Encrypter i Undeleter przybory. WinOptimizer oferuje więc więcej narzędzi niż większość pakietów optymalizacyjnych.

Glary Utilities 5

Glary Utilities 5 to obniżona wersja pakietu Pro. Jednak nie ma tak dużej różnicy między wersją freeware a Pro oprócz automatycznych aktualizacji Glary Utilities 5 Pro, bezpłatnej pomocy technicznej i dodatkowych opcji planowania. Istnieje również bezpłatna przenośna wersja oprogramowania, którą można uruchomić z zewnętrznych dysków. Kliknij Pobierz teraz przycisk na tej stronie internetowej, aby dodać bezpłatną wersję do systemu Windows.

Glary Utilities 5 zawiera ponad 20 narzędzi systemowych do optymalizacji systemu Windows. Obejmuje wszystkie bardziej standardowe narzędzia, takie jak narzędzie do czyszczenia dysków, narzędzie do czyszczenia rejestru, menedżer uruchamiania, menedżer odinstalowywania i defragmentacja dysku. Ponadto program ten ma również mniej standardowych narzędzi do usuwania złośliwego oprogramowania, naprawiania nieprawidłowych skrótów, usuwania pustych folderów, usuwania duplikatów plików, dzielenia i łączenia plików, a nawet odzyskiwania plików.

Glary Utilities 5 umożliwia użytkownikom uruchomienie niestandardowego Konserwacja jednym kliknięciem skan, który zawiera wiele jego narzędzi, które mogą się przydać.

Optymalizator pamięci RAM programu pozwala wybrać bardziej konkretną ilość pamięci RAM do zwolnienia za pomocą suwaka. Glary Utilities 5 integruje się również z Eksploratorem plików, dzięki czemu możesz wybrać niektóre opcje zarządzania plikami Glary bezpośrednio z menu kontekstowego. Ogólnie rzecz biorąc, Glary Utilities 5 ma prawie wszystkie narzędzia potrzebne do optymalizacji komputera.

WinUtilities Free

WinUtilities Free to kolejny wszechstronny optymalizator PC z wersją darmową i Pro, który ma roczną subskrypcję 29,95 USD. Wydawca relatywnie mało mówi o różnicach między darmowymi i Pro wersjami WinUtilities. Projekt interfejsu obu wydań jest prawie identyczny, ale Odzyskaj plik, Harmonogram zadań i Wyszukiwarka duplikatów plików działa tylko w wersji Pro, która ma również bezpłatne wsparcie techniczne.

WinUtilities Pro oferuje również bardziej wydajny silnik skanowania rejestru i narzędzie do czyszczenia dysku. Otwórz tę stronę i naciśnij Pobierz teraz kliknij przycisk, aby zapisać instalator WinUtilities Free w systemie Windows.

WinUtilities Free ma imponujące 25 modułów, które składają się z optymalizacji komputera, czyszczenia i naprawy plików foldery, rejestr i inne narzędzia systemowe. W kategorii optymalizacji użytkownicy mogą wybrać Rejestr Defrag, Defragmentacja dysku, Startup Cleaner, Optymalizator pamięci RAM i Narzędzie do usuwania BHO (Browser Helper Objects) przybory. Oprogramowanie zawiera Oczyszczacz dysku aby usunąć niepotrzebne dane, Oczyszczacz rejestru naprawić nieprawidłowe wpisy rejestru, Narzędzie do naprawy skrótów i Odinstaluj menedżera.

Oprogramowanie Konserwacja 1 kliknięciem Opcja zawiera większość narzędzi do czyszczenia i defragmentacji. WinUtilities Free ma kilka przydatnych plików i folderów oraz narzędzi rejestru do dzielenia i łączenia plików, analizowania miejsca na dysku, tworzenia kopii zapasowej rejestru oraz usuwania i przywracania opcji i ustawień menu kontekstowego. Wydawca umieścił również wszystkie te narzędzia w przejrzystym i intuicyjnym interfejsie użytkownika.

Oto pięć świetnych programów narzędziowych, za pomocą których można zoptymalizować system Windows. Zapewniają optymalizatory pamięci RAM, narzędzia do czyszczenia dysku i rejestru, menedżery uruchamiania, narzędzia do naprawy skrótów, menedżery odinstalowywania, narzędzia do wyszukiwania duplikatów plików i narzędzia do defragmentacji dysku; a niektóre z nich zawierają także dodatkowe opcje dostosowywania systemu Windows i opcje plików. Najlepsze jest to, że wszystkie są oprogramowaniem freeware!

Link do głównej publikacji