Najlepsze 4 komputery z plecakiem VR zapewniające niesamowite wrażenia w wirtualnej rzeczywistości

HTC Vive i Oculus Rift wprowadziły nas w rewolucyjną erę gier VR. Wiele osób postrzegało wrażenia VR jako futurystyczne i całkowicie zanurzające Cię w nowy świat gier, w którym możesz w pełni współdziałać z otoczeniem. Jest jednak jedna nieunikniona, ale niefortunna wada w produktach, z którymi musimy się zmagać; kabel końcowy biegnący od głowy (zestawu słuchawkowego) do komputera. Krótko mówiąc, jeśli nie będziesz ostrożny, możesz potknąć się o kabel i uderzyć o ziemię lub spaść w ścianę podczas tańca wokół przestrzeni gier VR. Dzięki innowacyjnym umysłom, że teraz mamy komputery z plecakiem VR, które przecinają ten przewód.

Komputery z plecakiem VR wciąż są w tym liminalnym stanie, w którym wiele się o nich mówiło, ale tylko kilka osób próbowało ich wypróbować. Te plecaki zostały zaprojektowane, aby uwolnić cię od irytujących przewodów VR poprzez przekierowanie kabla do komputera, który nosisz na plecach. Noszenie komputera na plecach podczas tańczenia zanurzonego w VR nie brzmi tak atrakcyjnie, ale są niewiarygodnie lekkie, więc nawet nie poczujesz ciężaru. W tym artykule omówimy najlepsze plecaki na komputery VR, które są fajne i rewolucyjne.

Powiązane: HTC Vive, aby uzyskać bezprzewodowy zestaw aktualizacyjny tetheringu w 2017 roku

Najlepsze komputery z plecakiem VR do kupienia

MSI VR One Backpack PC (zalecane)

top_vr_backpack_pcs_msi_one

Plecak PC MSI VR, nazwany VR One, wygląda jak wyrafinowana machina wojenna z innej planety. Projekt jest futurystyczny i można by mu wybaczyć myślenie, że jest to obiekt wojskowy przeznaczony do wojny galaktycznej. MSI nazywa go „projektem zbroi”, który podkreśla odwagę, siłę i mobilność. Wygląd zewnętrzny wygląda solidnie, a jego aerodynamiczny kontur sprawia wrażenie superbohatera w świecie VR. Ważący zaledwie 3,6 kg MSI twierdzi, że VR One jest najlżejszym i najcieńszym plecakiem VR. VR One to nie tylko wygląd; magia jest widoczna w tym, co kryje się pod maską.

Wewnątrz VR One znajduje się podkręcony procesor Intel Core i7 i karta graficzna z serii GTX 10 (Nvidia GTX 1070). To ma więcej niż wystarczającą moc, aby zagrać w dowolną grę VR. I / O składa się z czterech portów USB 3.0, portu Thunderbolt 3 Type-C, wyjścia mini-DisplayPort, wyjścia HDMI, mikrofonu i mini-jack. Jest wyposażony w parę akumulatorów, które zapewniają do 90 minut gry po naładowaniu i można je wymieniać bez wyłączania zestawu słuchawkowego. Chłodzeniem skutecznie zajmują się wentylatory 9 cm i dziewięć rurek cieplnych. Choć zoptymalizowany dla HTC Vive, MSI VR One działa również dobrze z Oculus Rift.

  • Kup teraz na Amazon

Powiązane: Nowy laptop MSI z systemem Windows 10 jest kompatybilny z Oculus Rift i HTC Vive

Plecak na PC XMG Walker VR

top_vr_backpack_pcs_XMG_Walker

Lekki, ale wystarczająco mocny, aby poradzić sobie z wszystkimi rodzajami VR, XMG Walker może być najlepszy z nich, jeśli odłożymy cenę. XMG to znany niemiecki producent komputerów osobistych, który boli nas, aby poinformować, że plecak XMG Walker VR jest dostępny tylko w Europie i za oszałamiającą cenę 4040 GBP. Specyfikacje tego plecaka na PC zmieniają grę, a konstrukcja jest tak fajna, jak można oczekiwać od marki premium. Waży mniej niż 3 kg, walker XMG jest jeszcze lżejszy niż MSI VR One i inne dostępne obecnie na rynku komputery z plecakiem VR.

Co jest w plecaku XMG Walker VR? W plecaku VR na PC znajduje się procesor Intel Core i7-6700HQ oraz wszechstronna karta graficzna Nvidia GTX 1070, w połączeniu z 16 GB pamięci RAM DDR4 i dużym dyskiem SSD o pojemności 250 GB. Jeśli chcesz więcej pamięci, Walker może obsłużyć do 4 TB pamięci SSD i dwa razy więcej pamięci RAM, dzięki czemu możesz ją zwiększyć w dowolnym momencie. Mówiąc o łączności, Walker mieści HDMI 2.0, DisplayPort 1.3, jeden port USB Type-C, trzy USB 3.0, dwa USB 2.0 i port Ethernet. Piękno chodzika XMG polega na tym, że można go nawet zdjąć z pasków i używać jak zwykłego komputera do gier.

Przeczytaj także: Nowe laptopy Dell 10 Alienware 15 i 17 są gotowe na VR

Plecak Zotac VR Go PC

top_vr_backpack_pcs_zotac

Zotac początkowo stworzył skurczony mini PC z ogromną baterią, wrzucił go do siatkowej torby, podłączył HTC Vive i, co zaskakujące, przyciągnął sporą publiczność. Później powtórzyli ten prototyp, aby stworzyć inspirujący komputer plecakowy VR Go, który przeniósł VR na zupełnie nowy poziom. Zotac twierdzi, że najnowsza wersja plecaka VR Go jest lekka, ma ulepszoną konstrukcję, lepszą wydajność i przyjazne dla użytkownika funkcje. U góry znajdziesz wyjścia HDMI i USB potrzebne do podłączenia zestawu VR.

Z boku znajdziesz inne opcje łączności, w tym 2 wyjścia DisplayPort, dwa kolejne wyjścia HDMI, Ethernet, czytnik kart SD i parę wejść słuchawkowych 3,5 mm. I podobnie jak najlepsze plecaki na komputery VR, VR Go jest wyposażony w procesor Intel Core i7 i kartę graficzną Nvidia GTX 1070. Niestandardowa płyta główna może pomieścić dwa DDR4 SO-DIMM i może obsługiwać dysk SSD M.2. Ma również miejsce na 2,5-calowy dysk SATA. Ceny nie zostały ogłoszone, a więc ich dostępność od teraz.

  • Kup teraz na Amazon

Powiązane: Zotac wyposaża swój nowy mini komputer PC z obsługą Magnus VR w grafikę Radeon RX 480

Komputer stacjonarny HP Omen VR

plecak HP omen virtual reality

Choć wciąż jest prototypem, plecak HP na komputer VR jest lekki, mocny i imponujący. Częścią plecaka VR jest nowa linia wysokiej klasy komputerów HP do gier Omen X. Laptop ma mniej niż 10 funtów masy i 13 cali długości, więc jego obecność na plecach nie spowoduje dyskomfortu. Wyposażony jest w dwa zestawy akumulatorów, które przenoszą wystarczającą ilość soku na dłuższy czas grania oraz trzecią małą baterię do podtrzymywania działania systemu podczas wymiany głównych akumulatorów na gorąco. Chociaż HP nie ujawnia pełnej specyfikacji, oczekuje się, że będzie działać na procesorze Intel Core i7 i potężnej karcie graficznej, która uzyskała 11 punktów w teście wydajności Steam VR.

  • Kup teraz na Amazon

Powiązane: Komputer stacjonarny HP Omen X jest potężnym komputerem do gier z systemem Windows 10

Wniosek

Choć wciąż bardzo młody, rynek komputerów z plecakiem VR rośnie i wkrótce będziemy mieli więcej graczy. Alienware ogłosiło, że buduje cienki plecak na komputer VR, który wkrótce zostanie zaprezentowany, a plotka głosi, że Dell pracuje również na jednym z tych komputerów z plecakiem VR. A ponieważ większość ludzi ma dość doświadczenia z przewodowym Oculusem i HTC Vive, jest wysoce prawdopodobne, że przyszłość VR leży w komputerach plecakowych.

Link do głównej publikacji