Najłatwiejsze sposoby na zwolnienie miejsca na dysku twardym systemu Windows 10 — Napraw błędy komputera

Zwolnij miejsce na dysku twardym systemu Windows 10

Specjaliści zawsze zalecają utrzymanie miejsca na dysku twardym, ponieważ część wolnego miejsca na dysku twardym pozwoli na korzystanie z systemu bez żadnych opóźnień. Trochę dodatkowej przestrzeni dyskowej pomoże twojemu systemowi działać szybko, ale w celu zwolnienia miejsca na dysku twardym poprzez usunięcie niechcianych ukrytych niepotrzebnych plików zawsze jest trudne.

Na tym blogu dowiesz się, jak wyczyścić trochę miejsca na dysku bez wpływu na przechowywane dane.

Uruchom czyszczenie dysku twardego

Za pomocą procesu czyszczenia dysku twardego można zwolnić trochę miejsca na dysku twardym i pobrać kilka dodatkowych megabajtów miejsca na dysku. Wykonaj podane poniżej kroki, aby usunąć niepotrzebne pliki za pomocą wbudowanego narzędzia Windows o nazwie Oczyszczanie dysku:

Krok 1: Otwórz Mój komputer, kliknij prawym przyciskiem myszy dysk, który chcesz wyczyścić, i wybierz Właściwości

Krok 2: Pod sekcja właściwości -> Kliknij Oczyszczanie dysku, to narzędzie zajmie trochę czasu, aby obliczyć, ile miejsca będziesz w stanie zwolnić

Krok 3: Teraz musisz wybrać typy plików, które chcesz usunąć, i kliknij OK

Uwaga: Możesz usunąć pliki tymczasowe, pliki dziennika, pliki z kosza itp.

Krok 4: Po wyczyszczeniu podstawowych „śmieci” otrzymasz trochę wolnego miejsca w systemie, jeśli chcesz uzyskać jeszcze więcej wolnego miejsca, musisz wyczyścić niepotrzebne pliki systemowe. Kliknij Oczyść pliki systemowe i poczekaj, aż narzędzie obliczy wszystko.

Krok 5: Po usunięciu niepotrzebnych plików systemowych przejdź do Więcej opcji i usuń dane przywracania systemu znajdujące się w obszarze Przywracanie systemu, Kopie w tle.

Uwaga:  Ten krok usuwa wszystkie poprzednie punkty przywracania systemu, w tym najnowszy.

 

Odinstaluj niepotrzebne aplikacje

W naszych systemach dostępnych jest wiele aplikacji, które są bezużyteczne. Te nieużywane programy mogą zajmować ogromną ilość miejsca na dysku, a po usunięciu ich z komputera lub laptopa z systemem Windows 10 z pewnością zyskasz dodatkowe miejsce. Przede wszystkim zaznacz programy, które są całkowicie niepotrzebne dla Ciebie i Twojego systemu, a następnie przejdź do panelu sterowania -> Programy i funkcje i wyszukaj je, odinstaluj jeden po drugim i ponownie sprawdź wolne miejsce.

Usuń pliki tymczasowe oprogramowania innych firm

Aby usunąć pliki tymczasowe z oprogramowania innych firm, takich jak pamięć podręczna przeglądarek internetowych itp., Należy używać oprogramowania innych firm. Ręczne czyszczenie tych plików jest trochę trudne i czasami po usunięciu ważnego pliku aplikacji możesz samodzielnie wygenerować błąd aplikacji. Dlatego zaleca się korzystanie z narzędzia PC Cleaner. Wystarczy pobrać tę aplikację, uruchomić analizę, a ona automatycznie usunie wszystkie niepotrzebne, tymczasowe pliki z oprogramowania innych firm.

Znajdź i usuń zduplikowane pliki

Zduplikowane pliki mogą również zajmować trochę miejsca na dysku twardym twojego systemu, więc usuwając je zwolnisz dodatkowe miejsce na dysku twardym. Możesz również użyć dowolnego narzędzia innej firmy, aby znaleźć i usunąć zduplikowany plik.

Na szczęście istnieje jedno narzędzie, które może wykonywać wszystkie czynności związane z systemem. Wystarczy pobrać NARZĘDZIE NAPRAWY BŁĘDÓW PC. Ta aplikacja jest bardzo skuteczna i potrafi utrzymać cały problem z systemem.

Wykonaj 3 proste kroki, aby natychmiast naprawić komputer!

  1. Krok 1 — Pobierz Zainstaluj narzędzie do naprawy komputera.
  2. Krok 2 — Kliknij przycisk „Skanuj”, aby zdiagnozować komputer.
  3. Krok 3 — Kliknij „Napraw błędy”, aby naprawić problemy i gotowe.

(Uwaga: To potężne narzędzie może zwiększyć wydajność o 97%)

Aby naprawić różne błędy, takie jak błędy Instalatora Windows, błędy uruchamiania systemu Windows, problemy z kontrolką Active X, błędy Active X, błędy rejestru i wiele innych błędów exe, powinieneś wypróbować automatyczną metodę, aby pozbyć się tych wszystkich błędów. Sugerowana jest metoda automatyczna, ponieważ istnieją różne błędy, które nie są naprawiane przy żadnej ręcznej rozdzielczości, profesjonalny skaner błędów komputera pozwoli ci poradzić sobie ze wszystkimi rodzajami problemów związanych z systemem Windows bez robienia czegokolwiek ręcznie. Ta aplikacja zawiera bardzo łatwy do zrozumienia interfejs użytkownika, szczególnie dla zwykłego użytkownika lub tych, którzy nie mają żadnych umiejętności technicznych. Pobierz i zainstaluj tę aplikację, a pozostałe zadanie zostanie automatycznie wykonane przez to. To skanuje komputer i naprawia wszystkie błędy lub błędy występujące w komputerze / laptopie. Za pomocą tego oprogramowania można również naprawić wszelkiego rodzaju problemy ze sterownikami systemu; zapewnia narzędzie do debugowania problemów związanych ze sterownikami. Teraz nie musisz cierpieć z powodu powolnego systemu, ponieważ jego zaawansowana technologia może zmienić stary system w zupełnie nowy komputer. Spróbuj raz i popraw wydajność swojego starego komputera.

Potężne funkcje narzędzia do naprawy komputera

  • Rejestr kopii zapasowej — Możesz wykonać kopię zapasową rejestru systemowego, pozwala to użytkownikowi utworzyć kopię zapasową rejestru, abyś mógł z niej korzystać w każdym kryzysie systemowym.
  • Wbudowany harmonogram — Ma wbudowany harmonogram, który skanuje komputer automatycznie po ustalonym czasie.
  • Usuwa puste klucze rejestru — Za pomocą tego narzędzia można uczynić bazę danych rejestru wolną od błędów, może ona usunąć wszystkie niechciane klucze rejestru z systemu Windows.
  • Sprawdza nieprawidłowe klucze klas — Może również sprawdzać nieprawidłowe klucze klas z systemu Windows i pomagać w płynniejszym działaniu. Sprawdza również rozszerzenie powłoki, nieprawidłowe pliki pomocy, nieprawidłowe wspólne znane biblioteki DLL, nieprawidłowe ścieżki i inne.
  • Zarządzanie / czyszczenie programów startowych — Zarządza także aplikacjami do czyszczenia i uruchamiania systemu Windows, które pomagają komputerowi uruchomić się bez opóźnień.
  • Skanowanie w poszukiwaniu nieprawidłowych skrótów programu — To narzędzie naprawia również wszystkie typy nieprawidłowych skrótów do aplikacji.
Link do głównej publikacji