Nagrywaj radio FM online na komputerze za pomocą tych 3 programów

Ze względu na dużą popularność serwisów do strumieniowego przesyłania muzyki, takich jak Spotify czy YouTube, internetowe radia FM straciły swoją pierwotną wartość.

Nie oznacza to jednak, że radia FM nie są słuchane. Jest tak wiele różnych stacji radiowych nadających muzykę na każdy gust i co jest lepszym sposobem, aby usłyszeć coś świeżego niż w ulubionym radiu FM. A kiedy go usłyszysz — nagraj i zachowaj w celu czerpania przyjemności z offline.

Ponieważ tego czynnika losowego, jaki przynosi radio, nie da się tak łatwo wymienić, a jest tyle piosenek, które chcesz zachować, przygotowaliśmy listę narzędzi, które po drobnym dopracowaniu pozwolą ci nagrać dowolny utwór, który jest obecnie gra. W ten sposób powinieneś być gotowy do przechwytywania każdej zaraźliwej melodii bez problemu.

Jeśli więc słuchasz radia, ale nadal chcesz nagrać utwór lub dwa, sprawdź oprogramowanie, które zaprezentowaliśmy poniżej.

Najlepsze darmowe programy do nagrywania dźwięku z internetowego radia FM

 1. Wondershare
 2. RadioSure
 3. Nexus Radio

1. Wondershare Streaming Audio Recorder (zalecane)

Wondarshare ma swój udział w różnych kategoriach multimedialnych dzięki szerokiej gamie narzędzi premium. Są rzeczywiście drogie, ale w zamian dostajesz wszystko, czego potrzebujesz, dzięki wsparciu premium i niezwykłemu projektowi.

Narzędzie Wondershare, które ładnie wpisuje się na naszą listę, nazywa się Streaming Audio Recorder. Jak sama nazwa mówi, ta fajna aplikacja służy do nagrywania dowolnego strumieniowego dźwięku, w tym strumieniowego radia FM.

oprogramowanie do nagrywania radia FM

Oto główne cechy Wondershare Streaming Audio Recorder:

 • Nagrywanie dźwięku z dowolnego źródła strumieniowego przesyłania dźwięku. Zawiera filmy wideo.
 • Śledzi tagger, który automatycznie aktualizuje metadane.
 • Intuicyjny i prosty w obsłudze interfejs.
 • Usuwanie reklam.
 • Producent dzwonków.
 • Różne formaty wyjściowe i opcje szybkości transmisji.

Jeśli chodzi o nagrywanie, po prostu otwórz program i kliknij przycisk Nagraj. Wondershare Streaming Audio Recorder zadziała swoją magią, a voila, masz nową piosenkę w dedykowanej bibliotece.

Szkoda, że ​​okres próbny jest dość ograniczony i będziesz potrzebować 29 USD, aby w pełni wykorzystać potencjał Streaming Audio Recorder.

—  Pobierz teraz Wondershare Streaming Audio Recorder

 • Przeczytaj także: Słuchaj radia internetowego za darmo dzięki Screamer Radio dla Windows

2. RadioSure

RadioSure jest dość prostym narzędziem na pierwszy rzut oka, ale nie ma prawie żadnej podobnej aplikacji, która pasowałaby do jego bogatego w funkcje zachowania ukrytego za uproszczonym interfejsem.

Wygląda jak uproszczone rozszerzenie dowolnego odtwarzacza multimedialnego, który umożliwia słuchanie radia FM. Ale oprócz ogromnej bazy stacji radiowych RadioSure pozwala nagrywać wszystko, co jest aktualnie odtwarzane, dzięki czemu możesz zapisać je w pamięci.oprogramowanie do nagrywania radia FM

Oto, co otrzymasz, pod względem funkcji, jeśli zdecydujesz się wypróbować:

 • Może być zainstalowany jako aplikacja przenośna, więc nie będzie wtrącać się do rejestru.
 • Ponad 33 000 międzynarodowych stacji radiowych obejmujących praktycznie każdy gatunek.
 • Możesz sortować wiele stacji radiowych alfabetycznie, według kraju, gatunku lub języka.
 • Możesz wybierać między różnymi źródłami przesyłania strumieniowego dla określonej stacji radiowej.
 • Nazwy aktualnie odtwarzanych utworów.
 • Nagrywanie z opcjami bitrate, fade — in i fade out po każdej ścieżce oraz automatyczny podział między ścieżkami.
 • Duży wybór odpowiednich skórek można pobrać z oficjalnej strony.
 • Obsługa globalnych skrótów klawiszowych.

Teraz skupimy się na nagraniu. To jest tak proste, jak to tylko możliwe. Uruchom program, przejdź do Ustawień i skonfiguruj opcje nagrywania według własnych upodobań. Następnie po prostu wyszukaj wybraną stację i kliknij przycisk Nagraj w lewym dolnym rogu. Proste. RadioSure to program freemium, więc dostępna jest także wersja Pro z jeszcze większymi funkcjami.

Możesz pobrać aplikację RadioSure, klikając ten link.

 • Przeczytaj także: Pojawia się aplikacja NPR One do radia i podcastów dla użytkowników Xbox One

3. Nexus Radio

Teraz wreszcie docieramy do ulubionego miejsca na tej liście. I to miejsce jest zarezerwowane tylko dla powszechnie znanego radia Nexus. Jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza aplikacja radia FM dostępna za darmo.

Wyobraź sobie radio FM, które potrafi to wszystko, dzięki ponad 30 000 stacji podzielonych na 38 gatunków muzycznych. Dodaj więcej funkcji do tej samej obecności stacji i oczywiście także opcję nagrywania, a my znaleźliśmy się odpowiednim narzędziem do pracy.

oprogramowanie do nagrywania radia FM

Oto lista najważniejszych funkcji oferowanych przez Nexus Radio:

 • W pełni funkcjonalny odtwarzacz multimedialny podobny do Winampa
 • Dynamiczny rejestrator strumieniowy z funkcjami automatycznego nazywania plików i harmonogramem nagrywania.
 • Wizualizacje do pobrania.
 • Edytor audio.
 • Nagrywanie strumieniowe audio jednym kliknięciem
 • Obsługa różnych wtyczek.
 • Ponad 30 000 stacji radiowych obejmujących 38 gatunków muzycznych.
 • Częste aktualizacje usuwające błędy i dodające więcej funkcji.

A wszystko to zapakowane w nowoczesny interfejs użytkownika sprawia wrażenie dobrze wyprodukowanej aplikacji freeware. Jeśli chodzi o nagrywanie, powinieneś łatwo skonfigurować wszystko, czego potrzebujesz, w nie więcej niż 2 minuty. Następnie pozostaje tylko wybrać wybraną stację i kliknąć przycisk Nagrywaj.

Możesz pobrać Nexus Radio za darmo, klikając ten link.

Dzięki temu możemy zakończyć naszą listę. Istnieje wiele innych podobnych programów, ale zdecydowaliśmy się wybrać te, które wypróbowaliśmy i możemy obiektywnie zasugerować. Możesz je wypróbować i dowiedzieć się, który najbardziej Ci odpowiada.

Na koniec nie zapomnij podzielić się z nami swoimi doświadczeniami dotyczącymi prezentowanych stacji. Możesz to zrobić w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji