Microsoft Security Essentials a najlepsze narzędzia antywirusowe innych firm

Microsoft Security Essentials jest wbudowanym rozwiązaniem bezpieczeństwa opracowanym i oferowanym przez Microsoft do celów biznesowych i osobistych w starszych wersjach systemu operacyjnego.

Jest to podstawowe oprogramowanie antywirusowe, którego można używać w systemie Windows 7 do ochrony danych i faktycznego oprogramowania układowego przed atakami złośliwego oprogramowania.

Jednak funkcje programu Microsoft Security Essentials nie mają pewnych ważnych możliwości podczas omawiania ochrony przeglądania sieci lub bazy danych złośliwego oprogramowania, co oznacza, że ​​w zależności od własnych potrzeb można znaleźć lepsze alternatywy.

Cóż, pod tym względem podczas następnej recenzji porównamy Microsoft Security Essentials z jednymi z najlepszych programów antywirusowych innych firm.

Najlepsze obecnie dostępne programy antywirusowe będą zawsze w fazie opracowywania, co oznacza, że ​​wyspecjalizowani programiści pracują nad znalezieniem najlepszych rozwiązań bezpieczeństwa dla Twojej firmy lub osobistego systemu Windows 10.

Nie oznacza to, że Microsoft nie stara się poprawić swoich rozwiązań bezpieczeństwa, ale czasem lepiej będzie wybrać usługę zewnętrzną (zwykle bardziej specjalistyczną).

Czy naprawdę potrzebujesz Microsoft Security Essentials? Jeśli używasz systemu Windows 10, odpowiedź brzmi „nie”. Windows Defender zapewnia już ochronę w czasie rzeczywistym i nie musisz też instalować Microsoft Security Essentials. Należy pamiętać, że jednoczesne uruchamianie więcej niż jednego rozwiązania antywirusowego może powodować różne usterki techniczne. Więc unikaj tego.

Z drugiej strony, jeśli nadal korzystasz z systemu Windows 7, możesz zainstalować program Microsoft Security Essentials, aby powstrzymać zagrożenia cybernetyczne.

Jak wyjaśnia Microsoft:

Windows Defender dla Windows 8.1, Windows RT 8.1 i Windows 10 zapewnia wbudowaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem. Nie możesz używać Microsoft Security Essentials, ale nie musisz — Windows Defender jest już dołączony i gotowy do pracy.
Jeśli chcesz chronić komputer ze starszą wersją systemu Windows 7, możesz użyć programu Microsoft Security Essentials, aby zapewnić kompleksową ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, która pomoże chronić się przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym i innym złośliwym oprogramowaniem. Zapewnia bezpłatną * ochronę w czasie rzeczywistym dla komputerów domowych i małych firm.

Czy chcesz korzystać z systemu Windows 7 po tym, jak Microsoft oficjalnie zakończy obsługę systemu operacyjnego? Oto jak to zrobić.

Dlatego poniżej postaramy się przedstawić najważniejsze różnice między tymi najlepszymi programami antywirusowymi i programami antymalware a domyślną platformą Microsoft Security Essentials.

Mamy nadzieję, że na podstawie tej recenzji będziesz w stanie mądrze wybrać program antywirusowy, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Microsoft Security Essentials a najlepsze antywirusy innych firm

Jak zobaczycie, w każdej sekcji opisanej poniżej dodałem testy AV i informacje o rankingu. Zdecydowałem się nie podawać pewnych wyników ani faktycznych wyników, ponieważ testy te będą się różnić z miesiąca na miesiąc i między algorytmami.

Wymieniłem jednak tylko programy antywirusowe, które mają lepszą pozycję niż Microsoft Security Essential i które mogą stanowić lepszą alternatywę. Możesz obserwować takie testy samodzielnie — na przykład możesz uzyskać dostęp do tej strony.

Microsoft Security Essential vs. Bitdefender

Microsoft Security Essentials vs BitdefenderBitdefender jest jednym z najbardziej cenionych rozwiązań antywirusowych na podstawie recenzji, które znajdujemy na różnych forach lub platformach testowych AV (jego baza danych jest znacznie bogatsza niż Windows Defender).

Oprogramowanie zostało opracowane w Rumunii i zostało wydane po raz pierwszy w 2011 roku. Od tego czasu twórcom udało się rozszerzyć rzeczywistą platformę i wprowadzić nowe funkcje bezpieczeństwa, które mogą chronić Twoje urządzenia niezależnie od tego, co zwykle robisz na co dzień.

Zasadniczo bogactwo funkcji Bitdefender jest głównym powodem, dla którego możesz wybrać to główne rozwiązanie bezpieczeństwa zamiast wbudowanej platformy Microsoft Security Essential.

Windows Defender jest zintegrowany z systemem operacyjnym Windows 10, więc jest częścią centrum Windows i oferuje opcje skanowania w chmurze. Jego zadaniem nie jest ochrona Twoich haseł ani transakcji online — pól, w których Bitdefender zapewnia pełną ochronę.

Oto główne funkcje oferowane przez Bitdefender:

 • Bezpieczne przeglądanie — technologia filtrowania stron internetowych dla wszystkich przeglądarek (Windows Defender jest zintegrowany tylko z IE lub Microsoft Edge).
 • Doradca ds. Bezpieczeństwa Wi-Fi — chroni połączenie Wi-Fi.
 • Ochrona bankowości internetowej — dokonuj transakcji bez obawy o ataki złośliwego oprogramowania.
 • Menedżer haseł — cyber-skarbiec służy do przechowywania i ochrony wszystkich haseł.
 • Ochrona przed phishingiem i oszustwami — zabezpiecz swoje zakupy online.
 • Ochrona kamery internetowej — nie martw się o nieautoryzowany dostęp do kamery internetowej.
 • Doradca rodzicielski — dowiedz się, jak ustawić odpowiednie rozwiązania bezpieczeństwa dla swoich pociech.

Oczywiście wszystkie te najważniejsze informacje mogą być twoje tylko wtedy, gdy kupisz pełną wersję Bitdefender. Tutaj możemy porozmawiać o głównej przewadze Microsoft Security Essential: jest całkowicie darmowy.

 • Pobierz i kup teraz Bitdefender (zniżka 50%), aby zabezpieczyć komputer

Bitdefender jest dostępny w ramach trzech różnych planów cenowych iw zależności od tego, co wybierzesz, otrzymasz określone funkcje i możliwości. Wersja próbna Bitdefender oferuje tylko podstawową ochronę, porównywalną z tą zapewnianą przez Windows Defender.

Ten post oferuje więcej informacji na temat pobierania i instalowania Bitdefender na komputerze.

Microsoft Security Essential może również działać szybciej niż Bitdefender. Ponieważ jest zintegrowany z systemem operacyjnym, ogólne skanowanie będzie wymagało mniej zasobów, więc może być lepsze w przypadku wolniejszych systemów Windows.

Jednak Bitdefender korzysta z antywirusowej bazy danych w chmurze, co oznacza, że ​​nie zauważysz istotnych różnic, jeśli twój system działa w konfiguracji przyzwoitej do wysokiej klasy.

 • Przeczytaj także: Recenzja: Bitdefender Internet Security 2019

Microsoft Security Essential vs. Kaspersky

Microsoft Security Essentials vs KasperskyKaspersky to kolejny program antywirusowy, który zajmuje wysokie miejsce w testach AV. Jest to lekka platforma antymalware, która może zaoferować pełną ochronę systemu Windows 10.

Podobnie z Bitdefender, aby uzyskać pełną ochronę, musisz kupić produkt; jeszcze raz możesz wybrać jeden z trzech różnych płatnych planów w zależności od tego, co planujesz robić na komputerze.

Jego główne funkcje w porównaniu z Windows Defender to:

 • Bezpieczne pieniądze — zabezpiecza proces bankowości internetowej.
 • Bezpieczeństwo dla dzieci — blokuje treści online, które mogą być nieodpowiednie dla dzieci.
 • Menedżer bezpiecznych haseł — zapewnia bezpieczeństwo wszystkich haseł, dzięki czemu można łatwo i szybko uzyskać dostęp do ulubionych stron internetowych.
 • Kopia zapasowa pliku szyfrowanie — możesz bezpiecznie wykonać kopię zapasową plików osobistych i zaszyfrować dane.

Kaspersky jest tańszy niż Bitdefender, ale brakuje mu niektórych funkcji i plasuje się nieco niżej w najnowszych testach AV. Jest jednak lżejszy i ma lepszą bazę antywirusową w porównaniu z tym, co otrzymujesz z domyślnym oprogramowaniem Windows Security Essential.

    —  Pobierz teraz Kaspersky Internet Security 2019

 • Przeczytaj także: Kaspersky System Checker pomaga wykryć problemy na twoim komputerze

Microsoft Security Essential vs. Norton

Microsoft Security Essentials vs NortonWśród podstawowych funkcji bezpieczeństwa Norton zapewnia dodatkowe 25 GB bezpiecznego miejsca w chmurze, w którym można dodawać osobiste pliki i dane w celu zwiększenia ustawień bezpieczeństwa dla wybranych plików.

Program antywirusowy zapewnia również kopie zapasowe obrazów, filmów i innych podobnych pakietów, zabezpiecza inicjatywy bankowe i chroni wrażenia przeglądarki dla dzieci.

Możesz wybierać spośród 4 różnych planów cenowych, możesz także pobrać bezpłatną wersję, ale w takim przypadku otrzymasz tylko minimalną ochronę.

Jednak testy Norton AV ponownie zajmują wyższą pozycję niż Microsoft Security Essential, co oznacza, że ​​dzięki temu rozwiązaniu bezpieczeństwa innej firmy możesz lepiej zabezpieczyć system Windows 10.

    — Pobierz pakiet Norton 2019 firmy Symantec

 • Przeczytaj także: Jak naprawić błędy antywirusowe Norton w systemie Windows 10

Microsoft Security Essential vs. Avira

Microsoft Security Essentials vs AviraAvira jest prawdopodobnie najlepszą bezpłatną alternatywą dla Microsoft Security Essential. W przeciwieństwie do innych sprawdzonych programów antywirusowych innych firm, Avira oferuje przyzwoite funkcje, nawet jeśli zdecydujesz się pobrać bezpłatną wersję.

Program antywirusowy ma dobry wynik, jeśli obserwujemy najnowsze testy AV, więc możesz polegać na otrzymanych wynikach skanowania.

Zapewni to twoją ochronę przeglądania i twoją prywatność przez cały czas, a także możesz dostosować jego główny silnik skanowania — na przykład możesz ustawić zasoby, które będą używane podczas niektórych skanów i możesz grać z różnymi dodatkami. Jego interfejs można łatwo dostosować, ale ma on stosunkowo zastraszający interfejs użytkownika.

Jednak dzięki dostępnym modyfikacjom program antywirusowy może płynnie działać nawet w konfiguracjach z niższej półki. Wersja płatna będzie zapewniać dodatkową ochronę Twoich wiadomości e-mail i transakcji bankowych / zakupowych.

— Kup teraz Avira z oficjalnej strony internetowej

 • Przeczytaj także: Avira Phantom oferuje bezpłatną usługę VPN w systemie Windows 10

Microsoft Security Essential vs. Avast

Microsoft Security Essentials vs AvastAvast ma osłonę poczty e-mail, osłonę zachowania, automatyczną piaskownicę oraz znacznie więcej opcji konfiguracji i mniejsze zużycie zasobów. Dotyczy to tylko wersji bezpłatnej, czyli o wiele więcej niż można uzyskać przy użyciu domyślnego programu Microsoft Security Essential.

Wersja płatna zawiera dalsze ulepszenia, ale dla minimalnej, ale właściwej ochrony, możesz z powodzeniem korzystać z bezpłatnego pakietu.

Z tej perspektywy Avast jest porównywalny z Avirą i być może z AVG, innym programem antywirusowym, który oferuje wystarczające funkcje bez zakupu pełnego programu. Pod tym względem AVG i Avast udostępniają teraz tę samą platformę, ponieważ są stroną tej samej firmy.

Oba mają niewielki wpływ na wydajność systemu, zapewniają świetną i zaktualizowaną antywirusową bazę danych (porównywalną z Bitdifender i Kaspersky), ale AVG ma mniej przydatnych dodatkowych funkcji niż Avast.

 • Uzyskaj najlepsze oferty Avast z oficjalnej strony internetowej
 • Pobierz teraz AVG Internet Security

Microsoft Security Essential vs. McAfee

McAfee nadal ściśle współpracuje z Microsoftem, nawet jeśli teraz Windows Defender jest wbudowanym i domyślnym rozwiązaniem antywirusowym. Jeśli poprawnie zainstalowany, McAfee automatycznie wyłączy Windows Defender z twojego komputera; w przeciwnym razie będziesz musiał wykonać ten proces ręcznie, ponieważ programy nie będą mogły poprawnie ze sobą współpracować.

Ogólnie rzecz biorąc, McAfee oferuje lepszą ochronę niż Microsoft Security Essential z lepszymi wynikami po rozpoczęciu testowania AV. McAfee oferuje więcej opcji, mimo że nie oferuje zbyt wielu dostosowań.

Microsoft Security Essential vs. Malwarebytes

Malwarebytes znajdzie zainfekowane pliki, nawet jeśli inne programy antywirusowe zawiodą. Jest to oprogramowanie chroniące przed złośliwym oprogramowaniem, oprogramowaniem wymuszającym okup i ransomware, które może skutecznie usunąć prawie każdy rodzaj wirusa i złośliwego oprogramowania, które próbuje lub już zdołało zainfekować twoje pliki.

Dlatego powinieneś używać Malwarebytes, gdy wszystko inne nie jest wystarczająco wydajne.

Z tego punktu widzenia jest znacznie lepszy niż Microsoft Security Essential, chociaż w tym przypadku nie rozmawiamy o klasycznym programie antywirusowym, ale o specjalistycznym oprogramowaniu antymalware, które nie ma tak wielu funkcji bezpieczeństwa i dodatków.

 • Przeczytaj także: Pozbądź się złośliwego oprogramowania za pomocą narzędzia do usuwania Malwarebytes Junkware dla systemu Windows 10

Końcowe przemyślenia

Ogólny pomysł nie polega na tym, że Microsoft Security Essential jest najgorszym rozwiązaniem antywirusowym w użyciu. Wnioski są bardziej złożone i mówią o dodatkowych funkcjach zabezpieczeń, które mogą lepiej chronić system Windows i których nie można używać w domyślnym oprogramowaniu Windows Defender.

Istnieją lepsze rozwiązania niż Microsoft Security Essential, nawet podczas dyskusji o darmowych platformach, takich jak już opisane platformy Avira, Avast lub AVG.

Jeśli zdecydujesz się przetestować te antywirusy, zobaczysz, że nawet używane zasoby są w większości sytuacji mniej, co jest dziwnym aspektem, biorąc pod uwagę, że Security Essential jest częścią systemu Windows.

W każdym razie najlepsze rozwiązanie antywirusowe zależy od tego, czego oczekujesz od takiego oprogramowania. Powinieneś wiedzieć, jaki rodzaj operacji chcesz zainicjować z komputera, musisz wiedzieć, kto korzysta z twojego urządzenia, a w zależności od innych dodatkowych, ale powiązanych danych możesz wybrać odpowiednią platformę bezpieczeństwa, płatną lub bezpłatną, to nie ma znaczenia.

Możesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami za pośrednictwem pola komentarzy od dołu. Bądź też blisko, ponieważ będziemy Cię na bieżąco informować o dalszych rozwiązaniach bezpieczeństwa dostępnych dla komputera z systemem Windows 10.

Link do głównej publikacji