9 najlepszych programów antywirusowych z szyfrowaniem do zabezpieczenia danych

Szyfrowanie to po prostu zastosowanie tajnych kodów do poufnych plików lub danych, dzięki czemu nikt inny nie będzie w stanie ich odczytać, chyba że będzie miał klucz lub sposób odblokowania kodu.

Antywirus z szyfrowaniem pomaga chronić twoje dane i prywatność twoich plików, zapewniając złośliwym użytkownikom lub członkom twojego gospodarstwa domowego dostęp do nich.

W tym artykule przedstawiamy niektóre z najlepszych programów antywirusowych z szyfrowaniem, których można użyć do ochrony plików i danych przed nieautoryzowanym dostępem osób innych niż Ty.

Jakiego programu antywirusowego z szyfrowaniem należy użyć?

 1. Bitdefender
 2. BullGuard
 3. Panda
 4. Avast
 5. McAfee
 6. Kaspersky
 7. Symantec
 8. Eset
 9. AVG

1. Bitdefender (zalecane)

program antywirusowy z szyfrowaniem

Bitdefender zapewnia ciągłą, potężną ochronę przed zaawansowanymi zagrożeniami, w tym zarówno złośliwym oprogramowaniem, jak i oprogramowaniem ransomware.

Posiada pełne szyfrowanie dysku GravityZone, rozwiązanie, które pomaga firmom przestrzegać przepisów dotyczących danych, zapobiegając utracie poufnych informacji w przypadku kradzieży urządzenia.

Aplikacja zapewnia zdalne zarządzanie kluczami szyfrowania, a także scentralizowane zarządzanie funkcją Windows BitLocker, wykorzystując natywne szyfrowanie urządzenia i zapewniając optymalną kompatybilność i wydajność.

Funkcje wspierające obejmują GravityZone Endpoint Security HD z HyperDetect, który jest dostarczany ze specjalnymi lokalnymi modelami maszyn i technikami analizy zachowania przeszkolonymi do wykrywania i wykrywania narzędzi hakerskich, zaciemniania złośliwego oprogramowania i exploitów.

 • Pobierz teraz Bitdefender (wyłączna cena promocyjna)

2. BullGuard

program antywirusowy z szyfrowaniem

Ten program antywirusowy oferuje szyfrowanie wraz z funkcją tworzenia kopii zapasowych plików, z której można skonfigurować profile kopii zapasowych, a następnie je uruchomić lub edytować. Szyfrowanie można aktywować w ustawieniach kopii zapasowej, w których można tworzyć kopie zapasowe domyślnych lokalizacji systemu Windows, takich jak dokumenty, zdjęcia, muzyka, filmy i foldery na pulpicie.

Zajmuje wysoką pozycję w niezależnych testach i zawiera innowacyjne wielowarstwowe mechanizmy obronne, które blokują wszelkie formy złośliwych zagrożeń, zapewniając optymalną wydajność.

 • Pobierz teraz BullGuard

3. Panda

program antywirusowy z szyfrowaniem

Program antywirusowy Panda ma również funkcje szyfrowania, które uniemożliwiają nieautoryzowanym użytkownikom dostęp do chronionych danych. Dzięki Panda Antivirus możesz chronić pliki za pomocą hasła, dzięki czemu tylko Ty możesz mieć do nich dostęp.

Jest łatwy w użyciu i utrzymaniu, minimalizuje zużycie zasobów, zapewnia gwarantowaną dostępność usług i ciągłe monitorowanie systemu.

Wszystkie zaszyfrowane pliki można łatwo rozpoznać po ikonach i ikonach .pwde rozbudowa.

 • Zdobądź Pandę

Przeczytaj także: 11 najlepszych programów do odzyskiwania plików na PC

4. Avast

program antywirusowy z szyfrowaniem

Avast używa standardowego klucza szyfrowania jako opcji domyślnej, ale istnieje również opcja dla klucza osobistego. Dwa rodzaje szyfrowania są dość podobne i chociaż standardowe szyfrowanie nie oferuje takich samych zaawansowanych funkcji jak szyfrowanie osobiste, działa świetnie z innymi funkcjami programu Avast Antivirus.

Szyfrowanie osobiste zapewnia maksymalną prywatność, ale jako wadę nie można korzystać ze wszystkich funkcji tworzenia kopii zapasowych Avast. Korzystając z szyfrowania osobistego, otrzymasz 256-bitowy klucz szyfrowania AES dostarczony przez Ciebie i znany tylko Tobie, który może być dowolnym znakiem, symbolem lub liczbą, o dowolnej długości.

W przypadku szyfrowania osobistego należy jednak pamiętać klucz na czas nieokreślony lub zapisać go osobno, który zapisuje go jako zwykły plik tekstowy w preferowanej lokalizacji.

Nie zapisuje on jednak Twojego klucza, co oznacza, że ​​nie możesz używać aplikacji internetowych ani mobilnych do podglądu, wyszukiwania ani pobierania plików, których kopię zapasową tworzysz bezpośrednio, ponieważ nie można ich odszyfrować. Dlatego ważne jest, aby zachować swój klucz w pamięci i zachować bezpieczeństwo, chyba że chcesz trwale utracić dostęp do swoich plików.

Nie można również zmienić typu szyfrowania po zainstalowaniu kopii zapasowej, ponieważ ustawienie użyte podczas instalacji jest trwale powiązane z plikami, których kopie zapasowe zapisano na komputerze. Możesz to zmienić tylko poprzez odinstalowanie Avast, a następnie ponowne zainstalowanie i wybranie preferowanego typu szyfrowania.

 • Pobierz teraz Avast

5. McAfee

program antywirusowy z szyfrowaniem

McAfee oferuje zaawansowane zabezpieczenia, które chronią wszystkie urządzenia przed zagrożeniami, kompatybilność z każdym systemem operacyjnym i łatwość użytkowania dzięki solidnemu, przyjaznemu dla użytkownika oprogramowaniu, które jest łatwe w instalacji i zarządzaniu.

Zapewnia ochronę, taką jak bezpieczeństwo szyfrowania danych do użytku online, jednocześnie budując podstawy do ochrony własności intelektualnej, zapewniając zgodność poprzez ochronę wrażliwych danych, niezależnie od tego, czy znajdują się one w sieci, systemach pamięci masowej czy punktach końcowych.

Oferuje zintegrowane i kompleksowe rozwiązanie z szyfrowaniem, nośnikami wymiennymi i bramą, oprócz scentralizowanego monitorowania i raportowania, z podejściem skoncentrowanym na danych, w celu ochrony danych w spoczynku, w użyciu lub w ruchu.

Jeśli chodzi o zaawansowane funkcje, istnieje bezpieczeństwo bankowości internetowej z usługą szyfrowania danych, która jest aktywowana za każdym razem, gdy korzystasz z bankowości internetowej, zwiększone bezpieczeństwo dzięki 255-znakowym hasłom, które są nie do rozwiązania dla złodziei, ale o których pamiętasz, wzmocnienie filtra antyphishingowego, 24 godziny na dobę ochrona przed kradzieżą danych, bezpieczne sejfy cyfrowe do przechowywania i szyfrowania plików i danych oraz zaawansowana ochrona filtrów antyspamowych dla wiadomości e-mail.

Uzyskaj McAfee

 • Przeczytaj także: 5 najlepszych rozwiązań antywirusowych i antymalware IoT

6. Kaspersky

program antywirusowy z szyfrowaniem

Ten antywirus z szyfrowaniem zapewnia maksymalną ochronę komputera przed zagrożeniami online, zapewniając bezpieczeństwo połączenia internetowego, kamery internetowej i transakcji online. Oprócz niezawodnej ochrony, to narzędzie oferuje również tworzenie kopii zapasowych plików oraz szyfrowanie plików.

Kaspersky Antivirus pozwala także zarządzać informacjami o tożsamości, takimi jak hasła, aktualizować oprogramowanie i usuwać nieużywane aplikacje.

Inne funkcje wspierające to kontrola aplikacji, bezpieczeństwo mobilne, wstępnie skonfigurowane profile zabezpieczeń, prosta i intuicyjna konsola oparta na chmurze, konsola lokalna z szczegółową konfiguracją, zaawansowana ochrona stacji roboczych i serwerów plików, zarządzanie urządzeniami mobilnymi i aplikacjami oraz podatność i łatka zarządzanie.

 • Pobierz teraz Kaspersky

7. Symantec

program antywirusowy z szyfrowaniem

Ten program antywirusowy z szyfrowaniem jest skonfigurowany do identyfikacji wrażliwych danych i wykorzystuje szereg zaawansowanych technik wykrywania, aby zidentyfikować nawet najcięższe zagrożenia złośliwym oprogramowaniem.

Możesz identyfikować i śledzić wykorzystanie i lokalizację danych, blokować przepływ poufnych danych, chronić dane w chmurze poprzez integrację z szyfrowaniem i innymi technologiami bezpieczeństwa.

Oprogramowanie ma wbudowaną funkcję anty-phishingową, skanowanie w poszukiwaniu luk, precyzyjne dostrojenie silników wykrywania w celu zoptymalizowania stanu bezpieczeństwa, bezpiecznego przeglądania i automatycznej klasyfikacji poziomów ryzyka we wszystkich aplikacjach końcowych będących w użyciu lub w spoczynku oraz intuicyjną konsolę w chmurze.

Można go łatwo wdrożyć lokalnie lub w chmurze prywatnej / hybrydowej / publicznej.

 • Uzyskaj najlepsze oferty firmy Symantec

CZYTAJ TAKŻE: Żądany zasób jest w użyciu: 5 rozwiązań w celu naprawienia tego błędu wywołanego złośliwym oprogramowaniem

8. Eset

program antywirusowy z szyfrowaniem

Oprócz korzyści, takich jak wielowarstwowa ochrona przed zagrożeniami online lub offline, ochrona prywatności, bezpieczniejsze połączenie i przeglądanie, zarządzanie hasłami, Eset oferuje również szyfrowanie danych i folderów wspierane przez trzy dekady innowacji opracowanych i prowadzonych przez entuzjastów bezpieczeństwa.

Jest to łatwe w użyciu rozwiązanie za pomocą jednego kliknięcia, a Ty korzystasz z aktualizacji produktów, ponieważ zapewniają one ciągłe, wysokie bezpieczeństwo.

Uzyskaj Eset

9. AVG

program antywirusowy z szyfrowaniem

AVG Internet Security to wydajny program, który chroni złośliwe oprogramowanie przed systemem i urządzeniami.

Zajmuje mniej miejsca, działa szybko i nie obciąża zasobów systemowych, więc jest idealny również dla starszych urządzeń

AVG jest wyposażony w funkcję dostrajania komputera, szyfrowania dysku oraz najnowszą funkcję ochrony w chmurze.

Inne funkcje pomocnicze obejmują ochronę przed spamem, zaporę ogniową i ochronę poczty e-mail, ochronę przeglądania Internetu oraz ochronę danych i tożsamości przed kradzieżą w Internecie.

Uzyskaj zaplanowaną ochronę w czasie rzeczywistym, na żądanie i podczas uzyskiwania dostępu, aby zabezpieczyć system i urządzenia przed zagrożeniami, takimi jak rootkity i wszelkie złośliwe łącza.

 • Pobierz teraz AVG Internet Security

Czy jeden z tych programów antywirusowych z szyfrowaniem przykuł twoją uwagę? Daj nam znać swoje ulubione w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji