Oto najlepsze programy antywirusowe dla systemu Windows 10 według testów

Bezpieczeństwo jest bardzo ważne dla każdego użytkownika systemu Windows. Aby pomóc Ci wybrać najlepsze rozwiązanie i uczynić komputer tak bezpiecznym, jak to możliwe, AV-Test Institute stworzył listę najlepszych programów antywirusowych dla systemu Windows 10. Na liście znajdują się niektóre znane programy antywirusowe, które widzieliśmy na wiele komputerów z poprzednimi wersjami systemu Windows, a także kilka naprawdę dobrych darmowych programów. Windows Defender również znalazł się na liście, ale jego ogólny wynik nie zadziwił badaczy z AV-Test.

Avira Antivirus Pro absolutnie znajduje się na szczycie listy, z wynikiem 6 na 6 we wszystkich trzech kategoriach (ochrona, wydajność i użyteczność). To naprawdę zachęcające, zakładając, że wiele osób uważa, że ​​darmowe programy antywirusowe po prostu nie mogą być lepsze niż te najlepiej płatne, i zgodnie z badaniami AV-Test zmieniło się to w Windows 10. Tylko inne programy antywirusowe, które uzyskały wynik 6 we wszystkich trzech kategoriach to Bitdefender Internet Security 2015 2016, Kaspersky Lab Internet Security i Norton Antivirus.

F-Secure i Trend Micro uzyskały 6 punktów za ochronę, 5,5 punktu za wydajność i 6 punktów za użyteczność, podczas gdy inne, prawdopodobnie bardziej znane bezpłatne oprogramowanie antywirusowe, takie jak Avast i AVG, uzyskało gorszy wynik ogólny. Jedną z większych niespodzianek na liście jest stosunkowo niski wynik ESET Smart Security, z 3 punktami w zakresie wydajności (ale 5,5 za ochronę i 6 za użyteczność).

Wiele osób decyduje się na korzystanie z własnego Windows Defender systemu Windows 10 zamiast instalowania programów innych firm, a narzędzie bezpieczeństwa Microsoft również znalazło się na liście. Ale według badań znajduje się na dole listy w ogólnej punktacji (3,5 za ochronę, 4,5 za wydajność i wszystkie 6 za użyteczność). Tylko dwa antywirusy miały gorszy wynik niż Windows Defender, ThreatTrack i Quick Heal.

Możesz sprawdzić pełną listę najlepszych programów antywirusowych dla systemu Windows 10 firmy AV-Test Institute, poniżej:

najlepsze programy antywirusowe dla systemu Windows 10

Link do głównej publikacji