Microsoft Money nie będzie działać na moim komputerze z systemem Windows 10 [NAPRAWIONO]

Windows 10 ma pewne problemy z oprogramowaniem, szczególnie jeśli jest to starsze oprogramowanie, więc mogą wystąpić pewne problemy z niezgodnością. Jeden z tych problemów jest związany z Microsoft Money Plus na Windows 10.

Jeśli nie znasz, Microsoft Money Plus to oprogramowanie do zarządzania finansami osobistymi stworzone przez Microsoft, które pozwala monitorować twoje konta bankowe i wydatki, ale to oprogramowanie zostało wycofane w 2008 roku, a Microsoft już nad nim nie pracuje.

Niektórzy użytkownicy wolą używać Microsoft Money Plus niż innych rozwiązań, a ponieważ jest to starsze oprogramowanie, pewne problemy mogą się zdarzyć.

Częstym problemem związanym z programem Microsoft Money Plus w systemie Windows 10 jest to, że do uruchomienia wymagany jest program Internet Explorer 6.

Nie martw się, nie musisz instalować programu Internet Explorer 6, to tylko błąd, który występuje, ponieważ Money Plus polega na przeglądarce Internet Explorer i sprawdza go w rejestrze.

Na szczęście możesz rozwiązać ten problem, po prostu modyfikując rejestr. Proces jest prostszy niż się wydaje i powinieneś być w stanie to zrobić, postępując ściśle według naszych instrukcji. Bez zbędnych ceregieli zacznijmy.

Oto jak pobrać i zainstalować Windows Money Plus na komputerze!

Jak rozwiązać różne problemy z Microsoft Money w systemie Windows 10?

Według raportów, w systemie Windows 10 wartość rejestru dla Internet Explorera nie jest obsługiwana przez Money Plus, dlatego sprawdza system pod kątem domyślnej wersji Internet Explorera, w tym przypadku Internet Explorera 6 w celu uruchomienia. Jest to niewielki błąd rejestru, ale można go łatwo naprawić.

Zmień wartości rejestru dla Internet Explorera

 1. W polu Wyszukaj w systemie Windows 10 wpisz regedit, a kiedy pojawi się aplikacja, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz Uruchom jako administrator.
 2. Po lewej stronie musisz przejść do:
  KLUCZ_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Wow6432Node \ Microsoft \ Internet Explorer

  edytor rejestru wersji Microsoft Money Problems
  jeśli używasz 64-bitowej wersji systemu Windows.
  (Jeśli używasz wersji 32-bitowej, przejdź do:
  KLUCZ_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Internet Explorer)
 3. W prawym okienku musisz znaleźć Wersja wartość rejestru
  Zmień jego wartość z 9.11.10240.16384 na 9.11.10240.1638.
 4. Po wykonaniu tej czynności zamknij Edytor rejestru.

To wszystko, po prostu zapisz zmiany i możesz zacząć. Jak widać, jest to tylko niewielki błąd rejestru, a zmieniając go, Microsoft Money Plus powinien działać bez żadnych problemów w systemie Windows 10.

Jeśli masz jakiekolwiek inne problemy związane z systemem Windows 10, możesz sprawdzić rozwiązanie w sekcji Poprawka systemu Windows 10. Jeśli uważasz, że nasze rozwiązanie jest pomocne, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji