Jak naprawić błędy Microsoft Message Analyzer

Najczęściej używane narzędzie do rozwiązywania problemów sieciowych dla specjalistów IT jest oferowane przez własne firmy. Tak, Microsoft Message Analyzer jest powszechnie używany do monitorowania i rozwiązywania błędów sieciowych. Jeśli należysz do tej grupy, możesz mieć czasem do czynienia z błędami.

W tym przewodniku wymieniliśmy kilka typowych rozwiązań, ale dla dokładnego i dogłębnego wyjaśnienia sprawdź Technet i opracuj swój problem. Zwykle pomagają potrzebującym użytkownikom.

Kroki, aby naprawić błędy Microsoft Message Analyzer

Rozwiązanie 1 — Załaduj parser systemu Windows

Zacznijmy od załadowania Windows Parsera z menu Wiadomości w Analizatorze wiadomości. Z jakiegoś powodu automatyczna aktualizacja Parsera systemu Windows nie jest domyślnie włączona.

Oto, co musisz zrobić:

  1. otwarty Microsoft Message Analyzer.
  2. Wybierz Aktualności.
  3. Wybierz Menedżer zasobów pod Przybory.
  4. Kliknij Synchronizuj wszystkie wyświetlane elementy.

Rozwiązanie 2 — Zwiększ liczbę sterowników filtrów

Niektórym użytkownikom udało się rozwiązać niektóre błędy, zwiększając wartość sterowników filtrów, które można załadować. Domyślnie ta wartość wynosi 8 i zalecamy zwiększenie jej do 14.

Oto jak zwiększyć liczbę sterowników filtrów za pomocą Edytora rejestru:

  1. otwarty Edytor rejestru.
  2. Nawigować do HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Network
  3. Zmienić MaxNumFilter wartość z 8 do 14. Jeśli nie ma dword MaxNumFilter, utwórz go ręcznie.

Rozwiązanie 3 — Ponownie zainstaluj program Message Analyzer

Na koniec zwykłym krokiem do rozwiązania problemu jest ponowna instalacja i ponowna konfiguracja programu Message Analyzer. Nie zapomnij wyczyścić wszystkich lokalnie przechowywanych plików konfiguracyjnych i zacznij od zera. Niektórzy użytkownicy mieli więcej szczęścia ze starszą wersją systemu Windows i zmienili wersję systemu Windows 10/8 na Windows 7.

  • Powiedziawszy to, możemy zakończyć ten artykuł. Najlepszym sposobem na rozwiązanie wszelkich błędów Microsoft Message Analyzer jest zwrócenie się do dobrych ludzi z Technet, ponieważ jest tam wielu specjalistów IT, zawsze gotowych zaoferować pomocną dłoń w potrzebie. Nie zapomnij podzielić się swoimi doświadczeniami z błędami analizatora wiadomości w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji