Microsoft dodaje nowe funkcje do Inspektora dokumentów w programach Excel, PowerPoint i Word

 Microsoft Office 2010 i 2013 korzystają teraz z szeregu nowych funkcji Inspektora dokumentów. Inspektor dokumentów, znany również jako „narzędzie Sprawdź problemy”, sprawdza dokumenty Office pod kątem elementów, które mogą zawierać informacje osobiste lub ukryte.
microsoft-dodaje-nowe-funkcje-inspektor dokumentów - excel-PowerPoint - słowo
Te poufne informacje są ważne, ponieważ mogą ujawnić szczegóły dotyczące prezentacji lub Twojej firmy, których nie chcesz udostępniać innym osobom podczas udostępniania dokumentów Excel, PowerPoint lub Word. Dlatego powinieneś sprawdzić dokumenty lub metadane (właściwości dokumentu) przed ich publicznym udostępnieniem.

Tak działa Inspektor dokumentów. Najpierw próbuje automatycznie usunąć prywatną lub ukrytą zawartość z dokumentu, a jeśli się nie powiedzie, pojawi się ostrzeżenie.

Oto lista nowych kontroli:

PowerPoint i Word:

 1. Dokumenty osadzone
 2. Makra, formularze lub formanty ActiveX

Przewyższać:

 1. Dokumenty osadzone
 2. Makra, formularze lub formanty ActiveX
 3. Linki do innych plików
 4. Tabele przestawne, wykresy przestawne, formuły kostek, krajalnice i osie czasu *
 5. Funkcje danych w czasie rzeczywistym
 6. Ankiety Excel *
 7. Zdefiniowane scenariusze
 8. Aktywne filtry
 9. Niestandardowe właściwości arkusza roboczego
 10. Ukryte nazwy

Osie czasu i ankiety nie są obsługiwane w programie Excel 2010, dlatego Inspektor dokumentów wykrywa je tylko w programie Excel 2013. Ponadto oficjalny blog Microsoft informuje nas:

„Niektórzy z nowych inspektorów mogą nie pojawiać się w programie Excel 2010 z aktualizacjami dla pakietu Office 2010 w listopadzie i grudniu. Pojawią się w aktualizacji na początku 2015 r.”

Chociaż nowe funkcje usprawniają wykrywanie dokumentów, jeśli pracujesz z poufnymi informacjami, pamiętaj, że niektóre elementy są niewykrywalne tylko dlatego, że wykrywacz dokumentów nie został zaprojektowany do ich wykrywania.

„Na przykład w programie Excel możesz umieścić dane w odległym wierszu lub kolumnie, których możesz nie widzieć podczas swobodnego przeglądania arkusza kalkulacyjnego lub w programie Word lub PowerPoint, możesz pokryć niektóre dane obrazem i zapomnieć, że tam jest”.

Jak ponownie wskazuje oficjalny blog Microsoft, pamiętaj, że Document Detector nie zastępuje kontroli prawnej. W przypadku kłopotów z ujawnieniem poufnych informacji, ponieważ myślałeś, że Detektor Dokumentów również zajął się tą sprawą, pamiętaj, że Microsoft nie ponosi za to odpowiedzialności.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Inspektora dokumentów, odwiedź stronę pomocy technicznej Microsoft dla Excel, Word i PowerPoint.

Link do głównej publikacji