Microsoft doda Javę Oracles jako usługę w Azure Cloud, Windows Server

Na konwencji O’Reilly Open Source (OSCON) w Portland w stanie Oregon Microsoft Open Technologies, spółka zależna korporacji Microsoft Corp wraz z Azul Systems, wiodącym producentem oprogramowania dostarczającego rozwiązania Java, ogłosiły, że wprowadzą implementacja Java typu open source (OpenJDK) na Microsoft Windows Azure Platforma.

java windows server lazur

W ten sposób Microsoft zezwoli teraz klientom platformy Azure na uruchamianie otwartego oprogramowania Java na platformie chmurowej za pomocą narzędzia OpenJDK, które będzie dystrybuowane za darmo. Po dzisiejszym ogłoszeniu na konwencie, prezes Microsoft Open Technoligies, Jean Paoli:

To partnerstwo pozwoli programistom i specjalistom IT zapewnić, że ich aplikacje o znaczeniu krytycznym wdrożą się i będą działać płynnie na Windows Azure, przy użyciu preferowanego środowiska Java typu open source. Microsoft Open Technologies i nasz partner Azul Systems są motywowani wspólnym celem, aby świat mieszanych środowisk IT działał lepiej dla klientów.

To ogłoszenie jest oczywistym efektem niedawno ogłoszonego partnerstwa między Microsoft i Oracle, które jeszcze bardziej utrwali relacje między obiema firmami OpenJDK dla Windows Server w systemie Windows Azure technologia ma się pojawić jeszcze w tym roku, ale nie podano dokładnej daty. Azul Systems odegrał kluczową rolę w wprowadzeniu technologii Java typu open source na platformę Windows Azure i faktycznie otrzyma za to wynagrodzenie od Microsoft.

Scott Sellers, prezes i dyrektor generalny Azul Systems powiedział:

W tej inicjatywie chodzi o udostępnienie Javy masom w chmurze. Będziemy zapewniać w pełni otwarte i nieograniczone środowisko Java — z otwartym wyborem stosów innych firm — dla programistów i niezbędnych aplikacji wdrażanych na Windows Azure.

Azul Systems będzie utrzymywał i aktualizował rozwiązanie Open JDK. Analityk IDC Al Hilwa wyraził swoje poglądy na temat przeprowadzki:

Microsoft poważnie podchodzi do obsługi każdego obciążenia i nawiązuje współpracę we wszystkich kierunkach, aby upewnić się, że jego rozległa infrastruktura chmurowa działa. Oczywiście jest to filia Microsoft, która koncentruje się na Open Source, a Azul jest doskonałym partnerem, który zna Open Source i naprawdę może przekazać swoją wiedzę o Javie klientom korporacyjnym Azure w chmurze

Link do głównej publikacji