Menu Win + X nie działa w systemie Windows 10 [TESTOWANE POPRAWKI]

Z biegiem lat Microsoft dodawał wiele ulepszeń do systemu Windows, a jednym z nowych dodatków do systemu Windows 8 było Menu użytkownika zaawansowanego, znane również jako menu Win + X.

Ta funkcja trafiła do systemu Windows 10, ale niestety niektórzy użytkownicy narzekają, że menu Win + X nie działa na komputerze.

Co zrobić, jeśli menu Win + X nie działa w systemie Windows 10?

Spis treści:

 1. Usuń QuickSFV
 2. Odinstaluj lub zaktualizuj AirDroid
 3. Dodaj nowy element do menu Win + X
 4. Skopiuj folder WinX od domyślnego użytkownika
 5. Zainstaluj pakiet językowy
 6. Użyj CCleaner
 7. Użyj ShellExView
 8. Sprawdź swój rejestr

Poprawka — menu Win + X nie działa

1. Usuń QuickSFV

Użytkownicy zgłosili, że najczęstszą przyczyną tego błędu jest aplikacja QuickSFV. Ta aplikacja dodaje elementy menu kontekstowego, co może powodować problemy z menu Win + X.

Aby rozwiązać ten problem, po prostu odinstaluj QuickSFV, a problemy z nim powinny zostać rozwiązane. Jeśli nie korzystasz z QuickSFV, odinstaluj aplikację, która dodaje elementy menu kontekstowego.

2. Odinstaluj lub zaktualizuj AirDroid

Według użytkowników narzędzia takie jak AirDroid mogą również zakłócać działanie menu Win + X i powodować problemy. Aby rozwiązać ten problem, wystarczy odinstalować aplikację AirDroid lub zaktualizować ją do najnowszej wersji.

Użytkownicy zgłosili, że po aktualizacji aplikacji AirDroid problem z menu Win + X został całkowicie rozwiązany.

3. Dodaj nowy element do menu Win + X

Wspaniałą rzeczą w menu Win + X jest to, że można go dostosować, dodając do niego nowe skróty. Zdaniem użytkowników istnieje problem z uprawnieniami, który uniemożliwia pojawienie się menu Win + X, ale można go łatwo naprawić, dodając nowy element do menu Win + X. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź % localappdata%. naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
  winx-menu-not-working-run-1
 2. Iść do Microsoft \ Windows \ WinX teczka.
 3. Powinieneś zobaczyć trzy foldery grupy. Przejdź do dowolnego z nich i dodaj do niego nowy skrót.
  winx-menu-not-working-run-2

Po dodaniu nowego skrótu menu Win + X powinno zacząć działać bez żadnych problemów.

4. Skopiuj folder WinX od domyślnego użytkownika

Czasami możesz rozwiązać ten problem, po prostu kopiując folder WinX z domyślnego folderu użytkownika. Aby to zrobić, wykonaj następujące proste kroki:

 1. Iść do C: \ Users \ Default \ AppData \ Local \ Microsoft \ Windows teczka.
 2. Znajdź WinX folder i skopiuj go do swojego profilu. Aby to zrobić, naciśnij Klawisz Windows + R., wchodzić % localappdata% i idź do MicrosoftWindows teczka. Wklej tam folder WinX.

Po skopiowaniu folderu WinX problem powinien zostać całkowicie rozwiązany.

 • 5. Zainstaluj pakiet językowy

  Niewielu użytkowników zgłosiło, że naprawili ten problem, po prostu instalując pakiet językowy. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + I aby otworzyć aplikację Ustawienia.
  2. Iść do Czas język> region język.
  3. Kliknij Dodaj język opcja.
   winx-menu-nie działa-dodaj-1
  4. Wybierz żądany język z listy.
   menu winx nie działa-dodaj-2
  5. Po zainstalowaniu nowego języka kliknij go i kliknij Ustaw jako domyślne przycisk.
   winx-menu-nie działa-dodaj-3

  Po zmianie języka wyświetlacza menu Win + X powinno zacząć działać od nowa. Jeśli menu Win + X działa, możesz usunąć nowo dodane pakiety językowe i powrócić do domyślnego języka.

  6. Użyj CCleaner

  Według użytkowników ten problem jest spowodowany rozszerzeniami powłoki, ale można go użyć, aby wyłączyć CCleaner. Aby wyłączyć rozszerzenia powłoki w CCleaner, przejdź do Narzędzia> Uruchomienie> Menu kontekstowe. Użytkownicy zgłosili, że problemem było rozszerzenie powłoki NVIDIA o nazwie Klasa OpenGLShExt, a po jego wyłączeniu problem został całkowicie rozwiązany.

  • Pobierz bezpłatną wersję CCleaner

  Użytkownicy zgłosili, że aplikacje takie jak RWipe Clean, JRiver Media Center, NCH Express Zip lub WinMerge również mogą powodować ten problem. W rzeczywistości prawie każde rozszerzenie powłoki może powodować pojawienie się tego problemu, więc może być konieczne wyłączenie kilku rozszerzeń powłoki, zanim znajdziesz to, które powoduje ten problem.

  7. Użyj ShellExView

  Według użytkowników możesz rozwiązać ten problem, znajdując i wyłączając problematyczne rozszerzenie powłoki. Aby to zrobić, możesz użyć narzędzia ShellExView. Po prostu uruchom to narzędzie i wyłącz wszystkie wpisy firm innych niż Microsoft.

  Uruchom ponownie Eksploratora Windows i wróć do ShellExView. Teraz spróbuj włączyć rozszerzenia powłoki w grupach lub jeden po drugim, aż znajdziesz to, które powoduje ten problem.

  Pamiętaj, że musisz ponownie uruchomić Eksploratora Windows za każdym razem, gdy wyłączasz lub włączasz rozszerzenie powłoki.

  8. Sprawdź rejestr

  Czasami problemy z rejestrem mogą powodować, że menu Win + X przestaje działać. Najwyraźniej zmiana ustawień skrótów w rejestrze może powodować ten problem, dlatego jeśli dokonałeś jakichkolwiek zmian w rejestrze związanych ze skrótami, możesz chcieć cofnąć te zmiany. Aby rozwiązać ten problem, wykonaj następujące czynności:

  1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wpisz regedit. naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
   winx-menu-nie-działa-regedit-1
  2. Iść do HKEY_CLASSES_ROOT \ piffile wprowadź w lewym okienku i upewnij się, że IsShortcut pozycja jest dostępna w prawym okienku. Najwyraźniej możesz zmienić wygląd ikony skrótu, zmieniając nazwę tego wpisu na ShortcutIs, ale spowoduje to, że menu Win + X przestanie działać. Dlatego jeśli pamiętasz zmianę nazwy IsShortcut, pamiętaj, aby zmienić jej nazwę z powrotem na pierwotną nazwę.
   winx-menu-nie-działa-regedit-2
  3. Następnie przejdź do HKEY_CLASSES_ROOT \ lnkfile i powtórz te same kroki.

  Menu Win + X to jedna przydatna funkcja, która pozwala szybko uzyskać dostęp do ustawień systemu Windows 10, a jeśli masz z tym jakieś problemy, powinieneś być w stanie je naprawić za pomocą niektórych z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji