Który emulator Androida jest najlepszy do grania na PC?

Moje wprowadzenie do emulatorów Androida przyszło, gdy szukałem sposobu na zainstalowanie WhatsApp na PC w 2013 roku. Jednak emulatory Androida ewoluowały na lepsze w ciągu ostatnich kilku lat. Emulatory Androida stały się odtąd niezgrabnymi i dużymi bałaganami zasobów.

Bez względu na to, czy chcesz zainstalować aplikację na Androida, czy grać w gry na Androida na PC, emulatory to najlepszy sposób. Nawet dla programistów, którzy chcą przetestować swoją aplikację na różnych urządzeniach przed upublicznieniem, mogą korzystać z oprogramowania, ponieważ pozwala emulować aplikację na różnych rozdzielczościach ekranu i wersjach Androida na PC.

Niektóre z dobrze znanych emulatorów Androida to BlueStacks i Nox Player. Oprócz tych dwóch istnieje wiele innych emulatorów, które można zainstalować i uruchomić swoje ulubione aplikacje na Androida na PC.

W tym artykule przyjrzymy się najlepszym emulatorom Androida do grania, aby zainstalować i grać w gry Android na komputerze.

Najlepsze emulatory Androida do grania w gry na PC

1

BlueStacks

BlueStacks

 • Cena £ — Wolny

BlueStacks to jeden z pierwszych emulatorów Androida, który pozwolił użytkownikom Androida grać w gry na Androida na PC. Jest to również jeden z najpopularniejszych darmowych emulatorów Androida z wbudowanym sklepem z aplikacjami i mnóstwem funkcji przyjaznych dla graczy.

Najnowsza wersja BlueStacks 4 jest wyposażona w nowy i ulepszony interfejs użytkownika, szybszą wydajność i zapewnia rozrywkę mobilną na komputerze.

Interfejs użytkownika jest prosty i można go dostosować. Twórcy dodali podstawowe funkcje gry jako część interfejsu użytkownika, który pozwala przełączać tryby i uruchamiać dodatki, takie jak BlueStacks Store i Questy, tylko w razie potrzeby, co ma minimalny wpływ na wydajność systemu.

BlueStacks pozwala użytkownikom zarządzać kluczowymi kontrolkami w Windows Game Control. Kluczowe elementy sterujące są podzielone na kategorie i można je zmieniać w zależności od preferencji.

Jedną z ciekawych funkcji BlueStacks jest to, że możesz grać w gry z wielu kont Google Play jednocześnie, co jest szarą strefą w świecie gier, ale przynosi korzyści graczowi w grach w stylu RPG.

BlueStacks działa na systemie Android 7.1.2 Nougat po wyjęciu z pudełka i jest wyposażony w grafikę Hyper-G, która zapewnia lepszą wydajność w grach z sesjami o niskim opóźnieniu.

Z drugiej strony BlueStacks działa najlepiej na systemach wyposażonych w sprzęt klasy średniej. Czasami jest też powolny dzięki sponsorowanym reklamom, które pojawiają się od czasu do czasu. Możesz przetestować emulator, pobierając go z oficjalnej strony internetowej.

    — Pobierz teraz Bluestacks za darmo z tego linku (+ darmowa gra)

 • Przeczytaj także: Jak przyspieszyć BlueStacks, aby szybciej grać w Androida na PC

2)

NoxPlayer

NoxPlayer

 • Cena £ — Wolny

NoxPlayer 6 to najnowsza wersja popularnego emulatora Androida firmy Bignox. Twórcy promują go jako idealny emulator Androida do grania w gry mobilne na PC.

NoxPlayer został skierowany do mobilnych graczy, którzy lubią grać w gry na Androida na PC, aby uzyskać bardziej precyzyjną kontrolę nad grą. Obsługuje sterowanie klawiaturą, a także GamePad (Joystick) do sterowania rozgrywką.

W przeciwieństwie do BlueStacks, NoxPlayer jest całkowicie wolny od sponsorowanych reklam, co czyni go emulatorem bez rozpraszania uwagi i jedną mniej irytującą rzeczą do rozwiązania.

NoxPlayer działa na starszej wersji Androida, ale to nie powstrzymuje go przed płynną rozgrywką. Może obsługiwać dowolną grę na Androida i osiągać prędkość do 60 klatek na sekundę, oferując gry na PC jak z gry na Androida.

NoxPlayer obsługuje sterowanie klawiaturą, gamepad, nagrywanie skryptów i wiele instancji rozgrywki, która pozwala na jednoczesne granie w gry w wielu oknach.

Interfejs użytkownika jest tak prosty, jak to tylko możliwe. Możesz pobrać aplikacje i gry ze Sklepu Google Play bezpośrednio lub pobrać plik Apk ze źródeł zewnętrznych i przenieść go do NoxPlayer przez przeciągnięcie i upuszczenie.

Aby dostosować, przejdź do karty Ustawienia. Tutaj możesz grać z ustawieniami Ogólne, Zaawansowane, Właściwość, Skrót i Interfejs.

Ustawienia zaawansowane umożliwiają dostosowanie ustawień wydajności, ustawień uruchamiania w celu zmiany rozdzielczości ekranu i trybu wyświetlania oraz ustawień renderowania grafiki. Możesz także dostosować ustawienie FPS od 20 FPS do 60 FPS.

NoxPlayer to doskonały emulator Androida, ale to nie znaczy, że jest idealny. Na przykład może obciążyć system, pozostawiając niewiele zasobów dla innych aplikacji do działania w tle. Działa również na starszej wersji Androida 5.1 Lollipop, podczas gdy BlueStacks ma stosunkowo nowy Android 7.1 Nougat.

To powiedziawszy, jeśli masz komputer PC lub Mac z przyzwoitą konfiguracją, zdecydowanie warto wypróbować NoxPlayer.

Drugie miejsce
Logo gracza noxLogo gracza nox
Nox Player 6

 • Kompatybilny z Windows
 • Obsługuje gamepad / klawiaturę
 • Kompatybilny z x86 i AMD

Pobierz teraz Nox za darmo

 • Przeczytaj także: Pobierz Angry Birds na Windows 10, 8.1 / RT

3)

Memu Play

Memu Play

 • Cena £ — Wolny

Memu Play to stosunkowo nowy emulator Androida i jest przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą grać w gry na Androida na PC. Jest wyposażony we wszystkie niezbędne funkcje emulatora Androida, dzięki czemu możesz grać w gry na Androida na dużym ekranie z elastycznością sterowania klawiaturą.

Wydajność Memu Play jest podobna do tego, co widzieliśmy w NoxPlayer. Działa zarówno na chipsetach graficznych Nvidia, jak i AMD, umożliwiając pełne wykorzystanie gier, takich jak PUBG Mobile i Free Fire Battleground.

Dzięki funkcji wielu instancji możesz grać w tę samą grę na wielu kontach lub w wiele różnych gier jednocześnie z podzielonym oknem.

Posiada wiele opcji mapowania klawiatury, aby poprawić wrażenia z gry. Ponadto możesz dostosować mysz, użyć gamepada zamiast klawiatury i odtwarzać muzykę w tle, jeśli to konieczne.

Podobnie jak NoxPlayer, Memu umożliwia pobieranie aplikacji z aplikacji Sklep Google Play w emulatorze Androida lub po prostu przeciągnij i upuść pliki Android Apk do emulatora w celu instalacji.

Możesz także ustawić swoją wirtualną lokalizację w Mapach Google, ułatwiając dostęp do aplikacji i gier z ograniczeniami geograficznymi.

Jedynym minusem odtwarzacza Memu jest wersja Androida 5.1 Lollipop, na której działa. Niektóre najnowsze gry mogą wymagać do działania nowej wersji urządzeń z Androidem, co stawia ją w niekorzystnej sytuacji. Niemniej jednak Memu nadal jest solidnym pretendentem do bycia najlepszym emulatorem Androida do grania na PC.

Pobierz Memu Play 

 • Przeczytaj także: 4 najlepsze emulatory Game Boy dla Windows 10

4

Projekt Android-x86

Android_logo_2 - rozbudowane emulatory dla niskiej jakości sztuk

 • Cena £ — Darmowe oprogramowanie typu open source

Android-x86 Project to darmowy emulator Androida o otwartym kodzie źródłowym, opracowany przez grupę wolontariuszy. Działa na najnowszym systemie Android Oreo, który jest obecnie w fazie Beta, a stabilna wersja działa na systemie Android 7 Nougat.

Android-x86 Project nie koncentruje się na graczach, ale ogólnym emulatorze, który pozwala przeglądać sieć, odtwarzać pliki multimedialne, uzyskiwać dostęp do galerii i grać w gry na PC.

Minusem projektu Android-x86 jest to, że nie jest to samodzielny emulator Androida, ale do uruchomienia wymaga VirtualBox. Najlepiej nadaje się dla programistów, którzy chcą przetestować swoje aplikacje i gry w środowisku wirtualnym na wiele wersji systemu operacyjnego Android.

Aby zainstalować aplikacje i gry na Androida, musisz pobrać i zainstalować apki, ponieważ Android-x86 Project nie ma zainstalowanych wbudowanych usług Google Play.

Pobierz projekt Android-x86 

 • Przeczytaj także: 9 programów do nagrywania gier dla systemu Windows 10, które nie opóźniają się

5

KOPLAYER

Ko Player

 • Cena £ — Wolny

Ko Player to kolejny darmowy emulator Androida, który skupia się również na społeczności graczy z Androidem. Obsługuje rozgrywkę z wieloma instancjami, opcje mapowania klawiatury i wbudowaną możliwość nagrywania rozgrywki.

Ko Player obsługuje procesory Intel i AMD. Aplikacje i gry można instalować za pomocą plików apk za pomocą funkcji przeciągnij i upuść. Możesz także pobierać aplikacje i gry za pomocą zintegrowanej aplikacji Google Play. Rozdzielczość wyświetlacza dostosowuje się do okna gry, zapewniając wyraźną i czystą rozgrywkę.

Do sterowania można użyć klawiatury i myszy lub gamepada. Jeśli chcesz nagrywać i udostępniać swoją rozgrywkę online, Ko Player ma wbudowaną funkcję nagrywania rozgrywki ze zintegrowanymi opcjami udostępniania w mediach społecznościowych.

To, co nie jest tak dobre w Ko Playerze, to sporadyczne problemy z opóźnieniami. Czasami emulator może nagle zamknąć się, zmuszając do ponownego uruchomienia emulatora.

Pobierz KoPlayer

 • Przeczytaj także: 5 darmowych programów do jasności gier zapewniających właściwy balans kolorów

6

Genymotion

Genymotion

 • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / Premium 136 USD rocznie

Genymotion jako emulator Androida jest popularny wśród twórców aplikacji na Androida. Jeśli jesteś programistą Androida i szukasz łatwego w konfiguracji i używaniu narzędzia do testowania aplikacji w innym wirtualnym środowisku Androida, Genymotion jest dobrym wyborem.

Jest to oprogramowanie premium, ale można pobrać wersję próbną do oceny. Jest to oprogramowanie międzyplatformowe i kompatybilne z Android SDK i Android Studio.

Możesz przetestować swoje aplikacje na szerszych urządzeniach wirtualnych z systemem Android 4.1 do Androida 8.0 Oreo. Możesz symulować każdy aspekt aplikacji dzięki pełnemu zestawowi wsparcia czujnika sprzętowego w emulatorze. Dostęp do ADB umożliwia łatwą kompatybilność ze środowiskiem testowym, takim jak Robtium, Espresso itp.

Niektóre zaawansowane funkcje Genymotion obejmują tryb kiosku, który pozwala odwiedzającym przetestować aplikację na Twojej stronie bez konieczności jej pobierania.

Genymotion to najlepszy emulator Androida dla programistów. Oferuje wszystko w jednym miejscu i pomaga przyspieszyć tworzenie Androida oraz zautomatyzować testy.

Pobierz Genymotion 

W co dzisiaj grasz?

Emulatory Androida ułatwiają granie w gry wieloosobowe na PC dzięki lepszej kontroli z klawiatury lub gamepada oraz korzyści z dużego ekranu.

Pomaga także w przypadku, gdy smartfon z Androidem nie jest w stanie uruchomić najnowszych gier z powodu ograniczeń sprzętowych. Możesz po prostu pobrać emulator Androida na komputer i grać w dowolną grę z maksymalnymi ustawieniami.

Jeśli chcesz udostępnić swoją grę na YouTube i innych serwisach streamingowych, sprawdź wbudowaną funkcję nagrywania ekranu w emulatorze. Jeśli nie, sprawdź nasze najlepsze oprogramowanie do nagrywania gier na YouTube, które zawiera bezpłatne i płatne oprogramowanie do nagrywania gier na PC.

Daj nam znać swój ulubiony emulator Androida w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji