Komputer nie obudzi się ze snu po zainstalowaniu aktualizacji systemu Windows 10 April [FIX]

Nadeszła nowa ważna aktualizacja. Microsoftowi udało się jakoś to rozwiązać przed końcem kwietnia, a tym samym nazwą wydania — Windows 10 April Update. Ta aktualizacja ma wiele dobrych zalet w różnych sekcjach systemu Windows 10. Jednak ogromna liczba użytkowników napotyka pierwsze problemy. Jeden z najbardziej powtarzających się problemów dotyczy trybu uśpienia. Podobno Windows 10 nie „obudzi się” ze stanu uśpienia po aktualizacji kwietniowej.

Jeśli jesteś jednym z użytkowników, których dotyczy problem, i nie wiesz, jak poradzić sobie z tą irytacją, sprawdź poniższe rozwiązania.

System Windows 10 nie budzi się ze stanu uśpienia po zainstalowaniu kwietniowej aktualizacji systemu Windows 10

 1. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów
 2. Wyłącz tryb hibernacji
 3. Sprawdź sterowniki
 4. Zresetuj komputer lub przywróć Creators Update

1: Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów

Zacznijmy od najbardziej podstawowego kroku rozwiązywania problemów. Uruchom ponownie komputer 3 razy, aby otworzyć menu odzyskiwania. Uruchom komputer w trybie awaryjnym i wyłącz komputer. Jeśli wszystko działa poprawnie w trybie awaryjnym, przejdź do innych kroków. W przeciwnym razie zalecamy przejście do ostatniego kroku lub wyłączenie trybu uśpienia na chwilę. Kiedy błąd wystąpił podczas poprzednich iteracji, po pewnym czasie został osobliwie rozwiązany.

 • W ten sposób należy wypróbować wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów. Oto jak uruchomić go w systemie Windows 10:

  1. Naciśnij klawisze Windows + I, aby otworzyć aplikację Ustawienia.
  2. Wybierz Aktualizuj Sekcja bezpieczeństwa.
  3. Wybierz Rozwiązywanie problemów z lewego panelu.
  4. Rozwiń narzędzie do rozwiązywania problemów z zasilaniem.
  5. Kliknij przycisk „Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów” i postępuj zgodnie z instrukcjami.

  2: Wyłącz tryb hibernacji

  Koncepcja trybu uśpienia i hibernacji polega na tym, że po określonym czasie tryb hibernacji zastępuje tryb uśpienia. Oczywiście, jeśli włączony jest tryb hibernacji. Z drugiej strony przyczyną problemu może być hibernacja zamiast snu. Aby rozwiązać ten problem, zalecamy wyłączenie trybu hibernacji, dopóki dalsze aktualizacje nie naprawią błędu.

  • Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, wykonaj następujące kroki:

   1. Na pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz CMD. Kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia i uruchom go jako administrator.
   2. W wierszu polecenia wpisz powercfg / h wyłączone i naciśnij Enter.
   3. Zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

   3: Sprawdź sterowniki

   Sterowniki są kolejnym typowym winowajcą, jeśli chodzi o problemy po aktualizacji. Każda poważna aktualizacja zmienia sterowniki tak samo, jak system po czystej ponownej instalacji. Teraz jest kilka sterowników, które powinny zająć twoją uwagę bardziej niż inne (GPU, monitor, sterowniki chipsetu), ale zalecamy ponowną instalację sterowników, które uważasz za zmienione. Jeśli działało to z aktualizacją dla twórców, wersja sterownika powinna również działać z aktualizacją kwietniową.

   • Możesz je sprawdzić w Menedżerze urządzeń. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz Menedżera urządzeń z menu Zaawansowany użytkownik. Tam spróbuj przywrócić wyżej wymienione sterowniki. Ponadto można wyłączyć opcję oszczędzania energii na karcie sieciowej i poszukać zmian.

    4: Zresetuj komputer lub przywróć Creators Update

    Wreszcie, jeśli poprzednie kroki nie powiodły się, jedyne realne opcje dotyczą odzyskiwania. Możesz przywrócić system Windows 10 do poprzedniej wersji lub zresetować komputer do ustawień fabrycznych. Tak czy inaczej, należy rozwiązać problem z trybem uśpienia, który pojawił się po kwietniowej aktualizacji.

    • Wykonaj następujące kroki, aby przywrócić system Windows 10 do aktualizacji dla twórców:

     1. Naciśnij klawisze Windows + I, aby otworzyć aplikację Ustawienia.
     2. Wybierz Aktualizuj Sekcja bezpieczeństwa.
     3. Wybierz Odzyskiwanie z lewego panelu.
     4. W opcji „Powrót do poprzedniej wersji systemu Windows 10” kliknij Rozpocznij.

     A jeśli chcesz zresetować komputer do ustawień fabrycznych, zachowując pliki i aplikacje w tym procesie:

     1. Naciśnij klawisze Windows + I, aby otworzyć aplikację Ustawienia.
     2. Wybierz Aktualizuj Sekcja bezpieczeństwa.
     3. Wybierz Odzyskiwanie z lewego panelu.
     4. W opcji „Zresetuj ten komputer” kliknij Rozpocznij.
     5. Wybierz zachowanie plików i kontynuuj procedurę.

     W tej notatce możemy to podsumować. Nie zapomnij podzielić się alternatywnymi rozwiązaniami lub pytaniami dotyczącymi problemu trybu uśpienia w kwietniowej aktualizacji systemu Windows 10. Możesz to zrobić w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji