Klawisze multimedialne nie działają w systemie Windows 10 [NAJPROSTSZE ROZWIĄZANIA]

Windows 10 to niesamowity system operacyjny z wieloma funkcjami i dużą wszechstronnością. Bez względu na to, jakie urządzenia peryferyjne próbujesz się z nim połączyć, nawet jeśli nie ma tam 100% kompatybilności, w końcu odniesiesz sukces.

Mimo to wydaje się, że wielu użytkowników zgłasza problemy ze swoimi klawiaturami, a ściślej mówiąc, że ich klawisze multimedialne nie działają. To duży problem dla użytkowników, zwłaszcza dla użytkowników spragnionych mediów.

Jeśli masz ten sam problem, czy to na klawiaturze laptopa, czy na klawiaturze zewnętrznej, mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Dlaczego moje klucze multimedialne nie działają? Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest nieprawidłowe ustawienie domyślnej aplikacji. W większości przypadków domyślną aplikacją muzyczną w systemie Windows 10 jest Groove Music. Po ustawieniu określonej aplikacji jako domyślnej zmień rozszerzenie Muzyki Google Play w Chrome i sprawdź klawiaturę zewnętrzną.

Co mogę zrobić, jeśli moje klucze multimedialne nie działają na komputerze?

 1. Ustaw prawidłowy program domyślny
 2. Sprawdź klawiaturę zewnętrzną
 3. Zmień rozszerzenia Google Chrome

Rozwiązanie 1 — Ustaw prawidłowy program domyślny

Niektórzy użytkownicy zgłosili, że ich klucze multimedialne nie działają w systemie Windows 10, ponieważ aplikacja, którą próbowali kontrolować, nie była aplikacją domyślną. Po zmianie wszystko działało dobrze.

Aby ustawić domyślną aplikację, wykonaj następujące czynności:

 1. Iść do Start> Ustawienia.naprawić Windows Media klucze 10
 2. W Ustawieniach kliknij Aplikacje a następnie Domyślne aplikacje.Windows 10 domyślna poprawka klucza multimediów w aplikacji
 3. W Music Player kliknij domyślną aplikację (zwykle Groove Music).
 4. The Wybierz aplikację wyskoczy okno. Wybierz żądany odtwarzacz multimedialny, klikając go.

Otóż ​​to. Dość proste rozwiązanie, które zablokuje Groove Music lub Windows Media Player przed wyprzedzeniem twoich klawiszy multimedialnych.

 • Rozwiązanie 2 — Sprawdź klawiaturę zewnętrzną

  Jeśli używasz klawiatury zewnętrznej, wypróbuj kilka prostych czynności kontrolnych i napraw, takich jak zmiana portu połączenia USB, podłączenie klawiatury do innego komputera, aby sprawdzić, czy tam działa, oraz wyłączenie lub odinstalowanie oprogramowania klawiatury.

  Jeśli klawiatura działa na innym komputerze, problem dotyczy połączenia między nią a komputerem z systemem Windows 10. Zmiana portu USB może rozwiązać problem.

  Jeśli to nie rozwiąże problemu, wyłącz lub odinstaluj oprogramowanie klawiatury, takie jak IntelliPoint lub Logitech, ponieważ te aplikacje mogą modyfikować klucze multimedialne i wpływać na nie, zmieniając ich położenie, aby nic nie robić lub wykonywać inne czynności.

  • Rozwiązanie 3 — Zmień rozszerzenia Google Chrome

   Większość użytkowników, którzy pozbyli się problemu, zgłosiła, że ​​przyczyną było rozszerzenie Chrome, takie jak Muzyka Google Play lub Plex. Aby zmodyfikować sposób używania rozszerzenia przez klawiaturę, wykonaj następujące czynności:

   1. otwarty Chrom i idź do Ustawienia (3 pionowe kropki w prawym górnym rogu).
   2. Następnie przejdź do Więcej narzędzi> kliknij Rozszerzenia.rozszerzenia chromowane klucze multimedialne don't work
   3. Teraz w lewym górnym rogu, tuż obok rozszerzeń są 3 poziome paski. Kliknij na nich.klawisze multimedialne nie działają wygrać 10
   4. Kliknij Skróty klawiszowe.wygrane skróty klawiaturowe't work
   5. Wyszukaj w Google Play Music, Plex lub dowolnym innym interesującym Cię rozszerzeniu medialnym.
   6. Pod odpowiednim rozszerzeniem zobaczysz niektóre menu rozwijane ustawione na Światowy. Zmień je na W Chrome.klucze multimedialne wygrane't work in windows 10

   To z pewnością powinno rozwiązać problem. Jeśli chcesz pójść o krok dalej, możesz całkowicie wyłączyć wadliwe rozszerzenie:

   1. Wykonaj pierwsze dwa kroki z góry.
   2. W rozszerzeniu znajdź interesujące Cię rozszerzenie.
   3. W sekcji rozszerzenia są 3 opcje: Detale, Usunąć i Włącz / Wyłącz.
   4. Kliknij na niebieski przełącznik w prawym dolnym rogu, aby wyłączyć rozszerzenie. Przełącznik powinien być teraz biały / szary.wyłącz chromowane klucze multimedialne don't work
   5. Jeśli masz pewność, że nie możesz użyć danego rozszerzenia, możesz także kliknąć Usunąć. spowoduje to usunięcie.

   Należy pamiętać, że każde rozszerzenie multimediów może wpływać na klawiaturę, nie tylko 2 wymienione powyżej. Zalecamy ustawienie wszystkich elementów sterujących multimediami w Chrome, nawet jeśli nie są to odtwarzacze muzyki.

   Mam nadzieję, że te wskazówki i metody pomogą ci, ponieważ zostały potwierdzone jako działające przez większość użytkowników, których dotyczy problem.

   Nie zapomnij powiedzieć nam, czy naprawiłeś klucze multimedialne w systemie Windows 10 wraz z innymi pytaniami, które możesz mieć w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji