Jakie są najlepsze rozwiązania antywirusowe dla systemu Windows 7? [ODPOWIADAMY]

Minęło ponad 8 lat od pierwszego wprowadzenia systemu Windows 7 i nadal jest to jedna z najpopularniejszych wersji systemu Windows.

Nie zapomnij dodać białej listy do naszej witryny. Powiadomienie nie zniknie, dopóki tego nie zrobisz.

Nienawidzisz reklam, my to rozumiemy. My także. Niestety, jest to jedyny sposób, abyśmy nadal dostarczali znakomitą zawartość i wskazówki, jak rozwiązać największe problemy techniczne. Możesz wesprzeć nasz zespół 30 członków w kontynuowaniu ich pracy, umieszczając naszą listę na białej liście. Wyświetlamy tylko kilka reklam na stronie, nie utrudniając dostępu do treści.

Dodam twoją stronę do białej listy, nie obchodzi mnie to

Czy potrzebuję antywirusa w systemie Windows 7? Tak Nagłe pojawienie się zarazy oprogramowania ransomware na dużą skalę pokazało nam niezaprzeczalne luki w zabezpieczeniach ulubionych przez Microsoft fanów.

Zasadniczo wielu użytkowników odkłada na bok fakt, że przestarzałe Security Essentials radzą sobie z mnóstwem stale rosnącego zagrożenia wirusowego.

Właśnie tam jest program antywirusowy innej firmy, może nie najsubtelniejszy, ale z pewnością preferowane rozwiązanie.

Teraz większość profesjonalnych użytkowników lub korporacji skorzysta z płatnych rozwiązań bezpieczeństwa, aby chronić każdy cal oprogramowania w swojej sieci i na poszczególnych komputerach.

Jednak standardowy użytkownik domowy, który swobodnie korzysta z Internetu, nie ma szczególnej potrzeby wydawania ciężko zarobionych pieniędzy na program antywirusowy.

Właśnie wtedy wchodzą w grę bezpłatne rozwiązania. I dlatego przygotowaliśmy listę, według naszej skromnej opinii, najlepszych rozwiązań antywirusowych Windows 7 64-bitowy wersja.

Ale zanim się zanurzymy, pamiętaj, że Microsoft oficjalnie kończy obsługę systemu Windows 7 w styczniu 2020 r. Oznacza to, że instalacja niezawodnego rozwiązania antywirusowego na komputerze z systemem Windows 7 ma ogromne znaczenie.

Dlatego jeśli szukasz najlepszego programu antywirusowego do ochrony komputera i dodania dodatkowych funkcji do codziennego przepływu pracy, zapoznaj się z poniższą listą.

Który darmowy program antywirusowy jest najlepszy dla systemu Windows 7?

1. Bitdefender Antivirus Free Edition (zalecany)

Windows 7 najlepszy darmowy program antywirusowy 64-bitowy
Podczas gdy jesteśmy w podstawowych, nie możemy przeoczyć Bitdefender Antivirus Free Edition który jest prawdopodobnie najlepszym darmowym programem antywirusowym dla systemu Windows 7.

Ale jest pewien haczyk: niesamowite funkcje wykrywania i ochrony przed wirusami to wszystko, co dostaniesz. Bez dodatkowych funkcji, bez ochrony wielu struktur, menedżerów haseł itp.

Szukasz najlepszego oprogramowania do synchronizacji haseł? Oto nasze najlepsze typy.

Obecnie większość oprogramowania antywirusowego przekształciła się w wielofunkcyjne huby dla wszystkiego, nawet zdalnie związanego z bezpieczeństwem komputera. Nie jest to darmowa wersja Bitdefender.

Dzięki temu narzędziu uzyskasz najlepsze cechy ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i phishingiem.

W przypadku innych wbudowanych narzędzi i funkcji dodatkowych musisz kupić wersję premium.

Zasadniczo, najlepsza ochrona za darmo z najlepszymi wynikami z różnych niezależnych laboratoriów testowych w zakresie wykrywania złośliwego oprogramowania i ochrony przed phishingiem. I właśnie tam wyróżnia się najbardziej.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do uporządkowanych rozwiązań antywirusowych, ze szczególnym naciskiem na prostotę i ochronę w czasie rzeczywistym przed złośliwym oprogramowaniem i fałszywymi witrynami, nie szukaj dalej niż darmowa edycja Bitdefender.

Najwyższe oceny w różnych kategoriach bezpieczeństwa mówią same za siebie. Czy wspominaliśmy, że jest całkowicie darmowy?

Kliknij ten link, aby pobrać Bitdefender Antivirus Free Edition za darmo.

 • Kup pełną wersję Bitdefender teraz, aby uzyskać zaawansowaną ochronę

2. Ochrona Premium BullGuard (sugerowana)

okno antywirusowe bullguard

Ten program antywirusowy jest jednym z najbardziej skutecznych we wczesnej fazie wykrywania. Ta funkcja i wiele innych sprawia, że ​​jest to jeden z najbardziej stabilnych programów antywirusowych na rynku. Możesz go znaleźć w 60-dniowym okresie próbnym, który jest zasadniczo bezpłatny

Wersja próbna BullGuard skanuje nie tylko komputer, ale także oprogramowanie klienta poczty e-mail, chroniąc go przed spamem — za pomocą narzędzia „wykrywanie zachowań”.

Wybierz najlepsze oprogramowanie klienckie dla systemu Windows 7 z naszej nowej listy!

Jest to narzędzie, które wykrywa potencjalne wirusy i złośliwe oprogramowanie, zanim staną się częścią antywirusowej bazy danych sygnatur.

Najnowsza wersja BullGuard jest również wyposażona we wzmacniacz gry.

Jeśli jesteś graczem, będzie to dla ciebie bardzo pomocne. Skoncentruje zasoby komputera na grze i zoptymalizuje ruch sieciowy.

 • Pobierz teraz Bullguard (obecnie 70% zniżki)

3. Ochrona Internetu Panda

Panda Internet Protection ma również bezpłatną wersję swojego programu antywirusowego. Kiedyś znany jako Panda Free Antivirus, można go znaleźć w bezpłatnej wersji na oficjalnej stronie internetowej, ale ma ograniczone funkcje dla zaawansowanych użytkowników.

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do wszystkich jego możliwości — musisz uaktualnić do pełnej wersji.

Ta wersja ma specjalne algorytmy i może filtrować adresy URL i przeglądanie stron internetowych. Będziesz także mieć zintegrowaną ochronę USB dla swoich urządzeń USB.

Chcesz najnowsze oprogramowanie prywatności USB? Dodaj stronę do ulubionych.

Ponadto można go używać we wszystkich wersjach systemu Windows ze względu na jego najnowszą całkowitą optymalizację.

Poznasz nowy, lekki interfejs, który nie przeciąża twojego komputera. Dzięki najnowszemu przeprojektowaniu jest intuicyjny i szybki.

 • Pobierz darmową wersję Panda Internet Protection
 • Pobierz Panda Internet protection Pełna wersja

4. AVG AntiVirus Darmowy

Windows 7 najlepszy darmowy program antywirusowy 64-bitowy
Na koniec zarezerwowane jest ostatnie, ale nie mniej ważne miejsce na naszej liście AVG.

Odwieczny system AVG został ostatnio przeprojektowany i teraz, oprócz wyjątkowych funkcji ochrony, użytkownicy systemu Windows 7 mogą również cieszyć się lepszym wyglądem.

Różni eksperci od bezpieczeństwa umieszczają AVG tuż pod Bitdefender pod względem ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Lekko zawodzi w dziale antyphishingowym, ale to tylko jedna drobna wada, którą możemy wyróżnić.

Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem jest tak inteligentna, jak to tylko możliwe.

AVG śledzi nieznane i podejrzane aplikacje i uniemożliwia ich uruchomienie, dopóki nie będzie pewne, że nie zaszkodzą komputerowi w żaden sposób, a następnie umożliwia ich uruchomienie.

Oprócz ogromnej głębokości bazy wirusów i okrutnego radzenia sobie z infekcjami, AVG, a także większość współczesnych rozwiązań antywirusowych, oferuje wiele narzędzi pomocniczych.

Pierwszym, który przyszło nam do głowy, jest narzędzie Web TuneUp, które działa jako dodatek do praktycznie wszystkich przeglądarek. Dzięki Web TuneUp możesz bezpiecznie przeglądać i zachować prywatność bez szwanku.

Mnogość funkcji ochronnych rzeczywiście wymaga drobnych poprawek, ale dzięki przeprojektowanemu interfejsowi większość nowicjuszy będzie miała łatwy czas.

Wreszcie różnice między wersją płatną i bezpłatną są nieistotne, więc funkcje ochronne premium będą całkowicie bezpłatne. I nie ufaj naszym słowom na ten temat. Spróbuj, podążając za tym linkiem.

 • Kup teraz płatną wersję za zaawansowaną ochronę i dodatkowe funkcje bezpieczeństwa

5. Malwarebytes Anti-Malware AdWare Cleaner

Windows 7 najlepszy darmowy program antywirusowy 64-bitowy
Wielu ekspertów od bezpieczeństwa radzi, aby trzymać ręce z dala od rozwiązań innych firm lub nie używać ich jako usług ochrony w czasie rzeczywistym. Zwłaszcza w systemie Windows 10.

Jednak bezpieczeństwo nie jest czymś, co powinieneś lekceważyć, a my mówimy o systemie Windows 7.

Jeśli więc nie chcesz używać aktywnego oprogramowania, a raczej wyspecjalizowane narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania i ochrony przed AdWare, rozważ narzędzia Malwarebytes jako najlepiej dostosowane do tego zadania.

Malwarebytes Anti-Malware i AdWare Cleaner to 2 różne programy, które rozwijają się w różnych kategoriach.

Pierwszym z nich jest, w bezpłatnej formie, proste, ale mimo to skuteczne narzędzie mające jeden cel: lokalizowanie i eliminowanie infekcji złośliwym oprogramowaniem.

Wystarczy go pobrać i uruchomić ręcznie, ponieważ bezpłatna wersja nie jest chroniona w czasie rzeczywistym.

Wskaźniki wykrywalności są prawdopodobnie najlepsze w tej klasie, a biorąc pod uwagę precyzję wersji płatnej, ten bezpłatny program nie jest daleko w tyle.

Drugi program dotyczy najpopularniejszego współczesnego złośliwego oprogramowania i to jest AdWare.

AdWare to nie tylko irytujące reklamy, które Cię bombardują, ale także następujące wirusy, które są z nim związane i przynoszą znacznie więcej problemów.

Teraz, mimo że większość użytkowników zwraca szczególną uwagę podczas instalowania programów lub blokowania irytujących wyskakujących okienek, niechciane oprogramowanie znajdzie swoje miejsce na komputerze.

Właśnie wtedy wchodzi AdWare Cleaner. Po prostu uruchom go, a wykona głębokie skanowanie i wyeliminuje wszystkie programy związane z AdWare i dodatki do przeglądarki.

Możesz znaleźć narzędzie Malwarebytes Anti-malware, klikając ten link.

W przypadku Malwarebytes AdWare Cleaner przejdź do tego adresu internetowego.

Dla maksymalnej ochrony zalecamy wersję płatną który zawiera więcej funkcji.

6. Avast Free Antivirus

Windows 7 najlepszy darmowy program antywirusowy 64-bitowy
Jest tylko tyle cech, których można użyć do rozróżnienia tak podobnego oprogramowania.

Wszystkie programy, które wymieniliśmy, są w zasadzie odmianami jednego dobrze znanego wzorca. Co najważniejsze, wszystkie obsługują system Windows 7 z architekturą 64-bitową.

Jeśli jednak wybieramy jeden program antywirusowy spośród innych, naszym pierwszym wyborem musi być avast darmowy antywirus rozwiązanie.

Trzy słowa opisujące bezpłatną edycję Avast: proste, kompaktowe i przydatne. Większość programistów antywirusowych tworzy zbyt dużą lukę między wersjami płatną i bezpłatną. Tak nie jest w przypadku programu Avast Free Antivirus.

Tak, brakuje niektórych przydatnych funkcji premium, ale najważniejsze są nadal: ochrona w czasie rzeczywistym, ochrona internetowa oraz głębokie i dokładne funkcje skanowania i wykrywania.

Ponadto będziesz mieć do dyspozycji następujące funkcje dodatkowe i kilka dziwacznych narzędzi:

 • Ochrona przed phishingiem
 • Menedżer haseł, który możesz synchronizować na wielu urządzeniach (nie jest idealny, ale ponieważ jest bezpłatny…)
 • Inspektor Wi-Fi, aby zapewnić bezpieczeństwo sieci.
 • Funkcja Rescue Disk do przywracania systemu.
 • Aktualizator oprogramowania wyszukujący nieaktualne programy zainstalowane na komputerze.
 • Integracja z dodatkami do przeglądarki dla bezpieczeństwa podczas surfowania po Internecie.
 • Dodatek SafePrice w najlepszych cenach podczas zakupów online.

Pod względem ochrony baza wirusów jest ogromna, a wskaźniki wykrywalności są nieco powyżej średniej. Jeśli chodzi o wady (i każdy produkt też ma takie), aktywność procesora Avast może czasem stanowić problem.

Na szczęście możesz to ograniczyć, włączając tryb gry w Panelu sterowania Avast.

Jeśli interesuje Cię dobre i niezawodne rozwiązanie antywirusowe, możesz znaleźć Avast Free Antivirus tutaj.

 • Sprawdź najlepsze oferty Avast na oficjalnej stronie internetowej

7. Avira Antivirus

Windows-7-best-free-antywirus-64-bit-4

Avira wyłoniło się z małego alternatywnego rozwiązania antywirusowego na pełną gratkę dla użytkowników preferujących bezpłatne narzędzia antymalware.

Jest prosty w obsłudze i konfiguracji, ale zawiera cenne funkcje w zakresie skanowania na żądanie w poszukiwaniu szkodliwego oprogramowania i ochrony w czasie rzeczywistym.

Sprawdza większość pól pod tym względem, ale wyróżnia się szeregiem dodatkowych funkcji, które można pobrać.

Za ich pomocą możesz stworzyć swój własny program anty-malware na wielu platformach i dostosować go według własnego wyboru.

W tym miejscu zauważyliśmy kilka bezpłatnych narzędzi, które można połączyć w celu wykorzystania pełnego potencjału antywirusa Avira:

 • Avira Connect — ujednolica i zmienia kolejność wszystkich innych narzędzi i podłączonych urządzeń oraz pomaga nimi zarządzać.
 • Avira Phantom VPN — bezpłatna usługa VPN ograniczona do 1 GB. Musisz zapłacić, aby przedłużyć przebieg.
 • Bezpieczna przeglądarka o nazwie Avira Scout oparta na Chromium.
 • Dodatek do porównania cen.
 • Avira Software Updater.

Jest ich więcej i możesz je łatwo znaleźć po zainstalowaniu tego fajnego małego narzędzia do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem.

Jednak pomimo tego, że robi wszystko, co powinien, Avira z pewnością zajmuje trochę czasu podczas skanowania lub aktualizacji.

Dla niektórych użytkowników może to stanowić przeszkodę, podczas gdy innym nie będzie to przeszkadzać.

Możesz porównać je z funkcjami premium płatnych wersji i wybrać plan, który najbardziej Ci odpowiada.

    — Pobierz teraz Avira Antivirus Pro z oficjalnej strony internetowej.

Wnioski

To powinno zakończyć ten artykuł. Mamy nadzieję, że rzucić nieco światła na ten temat i zbliżyliśmy cię do ostatecznego wyboru.

I nawet nie musi to być „ostateczne”, ponieważ możesz wypróbować wszystkie zarejestrowane rozwiązania za darmo. Oczywiście pojedynczo.

Po podjęciu decyzji prosimy o poinformowanie nas w sekcji komentarzy poniżej. Chętnie usłyszymy od ciebie.

Link do głównej publikacji