8 najlepszych programów antywirusowych ze skanerem USB dla systemu Windows 10

Użytkownicy, którzy chcą przeskanować dyski flash USB pod kątem złośliwego oprogramowania lub zagrożeń przed otwarciem plików, mogą uznać program antywirusowy ze skanerem USB bardzo przydatny.

Za pomocą skanera USB możesz za pomocą jednego kliknięcia automatycznie przeskanować dowolny dysk USB włożony do komputera lub laptopa i sprawdzić, czy USB jest zainfekowany, czy nie.

Oto najlepszy program antywirusowy ze skanerem USB, który ochroni komputer przed wirusami i innymi zagrożeniami złośliwego oprogramowania, które mogą łatwo przedostać się przez pamięć USB lub urządzenie.

Najlepszy program antywirusowy ze skanerem USB dla systemu Windows 10

1

BullGuard (zalecane)

program antywirusowy ze skanerem USB

Program antywirusowy BullGuard skanuje dyski przenośne, takie jak dyski USB, w poszukiwaniu zagrożeń lub złośliwego oprogramowania, które może być dołączone do plików przesyłanych do komputera z dysku, co może rozprzestrzeniać infekcje.

Za pomocą detektora USB BullGuard wykrywa i skanuje dyski flash USB pod kątem wszelkich zagrożeń lub złośliwego oprogramowania natychmiast po włożeniu do portów USB, chroniąc w ten sposób komputer przed złośliwym oprogramowaniem lub wirusami.

Szukasz rozwiązania antymalware? Sprawdź ten artykuł z najlepszymi dostępnymi narzędziami.

Użytkownicy, którzy często współużytkują pliki za pomocą dysków USB, mogą potrzebować tego antywirusa ze skanerem USB, ponieważ oferuje on nie tylko ochronę USB, ale także niesamowitą obsługę klienta i dodatkową ochronę komputera.

  • Zdobądź wykrywacz USB BullGuard (Darmowe pobieranie)
  • Pobierz teraz Bullguard

2)

Bitdefender

program antywirusowy ze skanerem USB

Ten wiodący, potężny program antywirusowy stworzył immunizator USB w odpowiedzi na rosnące problemy ze złośliwym oprogramowaniem, zwłaszcza złośliwym oprogramowaniem opartym na autorunie, które jest uciążliwym e-zagrożeniem na całym świecie.

Niektóre złośliwe oprogramowanie oparte na autorun, które od lat niepokoją użytkowników dysków USB, to Trojan.AutorunInf, robak Conficker i / lub Worm.Autorun.VHD.

Bitdefender wprowadził immunizator USB, który stał się jednym z programów antywirusowych ze skanerem USB, dzięki czemu użytkownicy mogą czerpać korzyści z potężnych działań podejmowanych przeciwko złośliwemu oprogramowaniu wykrytemu po włożeniu dysków USB do komputera.

Immunizator USB wyłącza zagrożenia, zanim uzyskają dostęp do komputera, a po zainstalowaniu stale monitoruje i obserwuje nowo włożone urządzenia USB i uodparnia je na bieżąco.

Bitdefender nie instaluje się w systemie Windows 10? Nie martw się, zapewniamy Ci ochronę.

Jeśli przypadkowo podłączysz zainfekowany dysk USB i nie zostanie on zaszczepiony, komputer nie uruchomi się automatycznie ze złośliwym oprogramowaniem znajdującym się na urządzeniu USB.

Możesz uodpornić urządzenie USB natychmiast po podłączeniu go do komputera, jeśli masz uruchomiony immunizator USB, zaznaczając pole wyboru automatycznie uodporniaj napędy USB w zakładce Opcje, a każdy nieimmunizowany napęd USB podłączony do komputera zostanie automatycznie zaszczepiony .

Jednak uodporniacz USB wymienia tylko nośniki wymienne, ponieważ są one najbardziej podatne na infekcje, takie jak typ autorun.inf.

Pobierz Immunizer USB Bitdefender

3)

Panda

program antywirusowy ze skanerem USB

Ten program antywirusowy ze skanerem USB jest wyposażony w szczepionkę Panda USB, bezpłatną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, która blokuje rozprzestrzenianie się złośliwego oprogramowania na komputer za pośrednictwem dysków flash USB.

Wraz ze wzrostem liczby złośliwego oprogramowania rozprzestrzeniającego się za pośrednictwem dysków flash USB i innych urządzeń wymiennych, takich jak karty pamięci, aparaty cyfrowe i inne urządzenia, szczepionka USB Panda oferuje podwójną warstwę ochrony zapobiegawczej, która pozwala wyłączyć funkcję automatycznego uruchamiania na komputerach, a także na USB dyski.

Szczepionka USB wyłącza plik autorun, więc nie można go odczytać, zmodyfikować ani zastąpić złośliwym kodem. Jest to przydatne narzędzie, które oferuje wysoki stopień ochrony przed infekcjami ze strony dysków i urządzeń wymiennych.

Potrzebujesz więcej opcji? Sprawdź ten artykuł z najlepszymi rozwiązaniami antywirusowymi dla dysków flash.

Po zastosowaniu na dysku USB szczepionka USB trwale blokuje nieszkodliwy plik autorun.inf, uniemożliwiając mu działanie, które może go zmodyfikować, ale można normalnie korzystać z dysku, kopiując pliki do iz niego.

Pliki nie będą jednak otwierane automatycznie.

Uzyskaj szczepionkę Panda USB

4

Kaspersky

program antywirusowy ze skanerem USB

Zainfekowany dysk USB może zepsuć komputer po włożeniu bez skanowania w poszukiwaniu jakichkolwiek zagrożeń.

Aby chronić komputer przed zagrożeniami wirusami i złośliwym oprogramowaniem, musisz mieć program antywirusowy ze skanerem USB.

Chcesz chronić swój komputer przed hakerami? Sprawdź tę listę z najlepszymi narzędziami antyhakerskimi.

Kaspersky PURE oferuje trzy opcje skanowania: Szybkie skanowanie, Pełne skanowanie lub Nie skanuj. Aby skonfigurować automatyczne skanowanie dysków USB po włożeniu, kliknij Ustawienia i wybierz Ustawienia ogólne w sekcji Skanuj.

W sekcji Skanuj dyski do usuwania w połączeniu wybierz opcję szybkiego skanowania, pełnego skanowania lub Nie skanuj, które nie będą skanować dysków wymiennych w ich połączeniu.

Możesz także określić maksymalny rozmiar dysku do skanowania.

Uzyskaj Kaspersky PURE

5

Avast

program antywirusowy ze skanerem USB

Za każdym razem, gdy podłączasz nieznany dysk USB do komputera, ryzykujesz system, ponieważ złośliwe oprogramowanie może się rozprzestrzeniać lub dostać na sam dysk.

Program antywirusowy Avast ze skanerem USB ma wstępnie zdefiniowane skany, takie jak możliwość skanowania dowolnego urządzenia USB podłączonego do komputera w celu wykrycia potencjalnych programów uruchamianych automatycznie, które mogą próbować uruchomić się po włożeniu dysku.

Jeśli zamiast tego chcesz przeprowadzić ręczne skanowanie dysków USB, musisz wybrać kartę Skanuj, która otworzy ekran Skanuj.

Opcja Szybkie skanowanie wykonuje skanowanie dysku C: \, który zwykle wykrywa większość złośliwego oprogramowania znajdującego się w plikach z niebezpiecznymi rozszerzeniami, podczas gdy pełne skanowanie systemu wykonuje szczegółowe skanowanie wszystkich dysków twardych komputera.

Avast sprawdza każdy plik, aby określić jego typ i to, czy należy go przeskanować.

Uzyskaj Avast ze skanerem USB

6

ESET

program antywirusowy ze skanerem USB

Program antywirusowy ESET ze skanerem USB został zaprojektowany w celu zabezpieczenia dysku USB za pomocą USB DriveSecurity w celu ochrony systemu i sieci.

Wielokrotnie nagradzany silnik antywirusowy ESET NOD32 wykrywa i eliminuje złośliwe oprogramowanie i inne zagrożenia internetowe, zanim zostaną przesłane na dyski przenośne, co oznacza, że ​​wszelkie pliki umieszczone na dysku USB są wolne od złośliwego oprogramowania i można je bezpiecznie udostępniać innym.

Potrzebujesz oprogramowania do ochrony hasłem dysku USB? Sprawdź nasze najlepsze typy w tym artykule.

DriveSecurity działa z samego napędu USB, więc nie musisz niczego instalować na komputerze hosta.

Teraz możesz udostępniać pliki, grać w gry, a nawet współpracować, wiedząc, że dyski USB są bezpieczne. Możesz także korzystać z komputerów publicznych lub współdzielonych, wiedząc, że dysk i poufne dane na nim są bezpieczne przed wszelkimi próbami instalowania programów szpiegujących lub robaków.

Jest szybki, wygodny i zgodny z systemem Windows.

Uzyskaj ESET DriveSecurity

7

Trend Micro

program antywirusowy ze skanerem USB

Program antywirusowy Trend Micro ze skanerem USB oferuje skanowanie w czasie rzeczywistym w poszukiwaniu wirusów za pomocą narzędzia USB Security, dzięki czemu w przypadku wykrycia zagrożenia wyświetlany jest ekran ostrzeżenia, a zainfekowane pliki są natychmiast izolowane.

USB Security automatycznie aktualizuje pliki sygnatur ze względu na dynamiczny charakter zagrożeń i automatycznie aktualizuje pliki sygnatur, chociaż można również uzyskać aktualizacje ręczne.

Prowadzi również interaktywny dziennik referencyjny wyników wykrywania wirusów, w którym można przywrócić lub usunąć dowolny plik z listy kwarantanny.

Po wykryciu wirusa usuwa zainfekowane pliki, ale jeśli czyszczenie się nie powiedzie, pliki zostaną automatycznie poddane kwarantannie i otrzymasz o tym powiadomienie.

Uzyskaj Trend Micro USB Security

8

Sophos

program antywirusowy ze skanerem USB

Program antywirusowy Sophos ze skanerem USB jest przydatny do skanowania urządzeń wymiennych, ponieważ wykrywa urządzenia po włożeniu, a podczas uzyskiwania dostępu do pliku program antywirusowy Sophos uruchamia skanowanie zależne od konfiguracji skonfigurowanej na komputerze.

Chcesz antywirusa z szyfrowaniem, aby chronić swoje dane? Sprawdź tę listę z najlepszymi do użycia.

Jeśli chcesz uruchomić dodatkowe skanowanie po włożeniu dysku USB, możesz kliknąć dysk USB prawym przyciskiem myszy, a następnie wybrać opcję Skanuj za pomocą programu antywirusowego Sophos.

Możesz także skonfigurować skanowanie na żądanie i wybrać urządzenie wymienne, które chcesz przeskanować.

Zdobądź Sophos

Jakiego programu antywirusowego ze skanerem USB używasz? Czy to zrobiło listę? Podziel się z nami swoim ulubionym i swoim doświadczeniem z nim w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji