Jakie są najlepsze rozwiązania antywirusowe dla systemu Windows XP w 2019 roku?

System Windows XP został wydany do produkcji 24 sierpnia 2001 r. I był obsługiwany przez Microsoft do 8 kwietnia 2014 r.

W ciągu tych dwunastu lat system operacyjny stał się powszechnie stosowany i do dnia dzisiejszego nadal ma ponad 5% udziału w rynku komputerów stacjonarnych według NetMarketShare.

Jeśli zdarzy ci się oddzielić od 5,66% procent użytkowników Internetu korzystających z systemu Windows XP, znalezienie dobrego antywirusa innej firmy powinno być priorytetem.

Jest to bardzo ważne, ponieważ system operacyjny nie jest obsługiwany od ponad trzech lat. Ale wcześniej upewnij się, że jesteś na bieżąco.

W tym przypadku dodatek Service Pack 3 (SP3) to najnowszy duży zestaw poprawek wydany przez Microsoft dla systemu operacyjnego, który pojawi się 21 kwietnia 2008 r. Jeśli korzystasz już z dodatku SP3, możesz przejrzeć niektóre opcji antywirusowych.

AV-TEST wykonał dla nas większość ciężkiej pracy zaraz po zakończeniu wsparcia Microsoft dla systemu operacyjnego, przyglądając się 23 różnym ofertom antywirusowym z całego Internetu.

Uwaga: Jeśli masz już program antywirusowy na komputerze, ale nadal jesteś zainteresowany ochroną online, zalecamy pobranie i instalację NordVPN (Nr.1 VPN w USA). Ukrywa twoje IP i chroni twoje dane osobowe przed złodziejami. Ponad 4000 serwerów na całym świecie chroni swoje przeglądanie i dane osobowe przed atakami za pomocą NordVPN.

Zaskakujące jest to, że własny Windows Defender Microsoftu znalazł się na ostatnim miejscu pod względem ochrony.

Tak więc, choć jest niezwykle łatwy w użyciu, a nawet pochodzi od twórcy systemu operacyjnego, Windows Defender w rzeczywistości cię nie obroni przed niczym.

Dotyczy to zwłaszcza komputera, który nie widział dużej aktualizacji od prawie 10 lat.

Pominiemy wiele innych słabych opcji, ponieważ po prostu nie są warte twojego czasu i przejdź bezpośrednio do pierwszej piątki.

Jakiego programu antywirusowego mogę używać w systemie Windows XP?

Bullguard, Panda Security Cloud Antivirus Free, Kaspersky Lab, McAfee i Bitdefender to jedne z najlepszych rozwiązań antywirusowych, które można zainstalować na komputerze z systemem Windows XP. Niektóre z tych narzędzi są bezpłatne, a inne są opatrzone ceną.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób każde z tych rozwiązań antywirusowych może chronić komputer z systemem Windows XP.

Twój komputer jest stary? Sprawdź te narzędzia antywirusowe, które nie spowolnią twojego komputera!

Jakie są najlepsze rozwiązania antywirusowe dla systemu Windows XP?

1

Bullguard (zalecane)

antywirusowy Windows XP Bullguard

Bullguard to wersja próbna programu antywirusowego, która wygląda na czystą i ma doskonałą ocenę ochrony.

W rzeczywistości może to być nieco zbyt nadmiernie ochronne, mające tendencję do rzucania fałszywych trafień, które mogą przeszkadzać w legalnych działaniach.

Oprócz skanowania plików Bullguard oferuje również filtr antyspamowy do lokalnego klienta poczty e-mail, a także skanowanie ruchu podczas przeglądania sieci.

Te zautomatyzowane schematy ochrony połączone z obsługą 24/7 sprawiają, że ten antywirus jest dobrym wyborem dla osób dbających o budżet, kosztujących zaledwie 29,95 USD.

Jest to łatwe w użyciu oprogramowanie, zapewniające wielowarstwową ochronę przed wszelkiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem, takim jak trojany lub próby phishingu.

Ponadto nie spowalnia komputera, utrzymując prędkość urządzenia.

Wybór redaktorów
Bullguard Antivirus Windows XP SP 3Bullguard Antivirus Windows XP SP 3
Bullguard

  • Codzienne aktualizacje
  • Najlepsza ochrona przed złośliwym oprogramowaniem
  • Silnik behawioralny
  • Ochrona sieci domowej

Pobierz teraz Bullguard
2)

Panda Security Cloud Antivirus Darmowy (sugerowany)

antywirusowe windows xp panda

Panda Security Cloud Antivirus Free ma swoją nazwę w nazwie, która okazuje się być jedną z jego mniejszych zalet.

Czy jest więc darmowy program antywirusowy dla systemu Windows XP? Odpowiedź brzmi: tak, a Panda Antivirus jest jedną z najlepszych dostępnych opcji.

To narzędzie do ochrony przed wirusami dla systemu Windows XP z dodatkiem SP2 i nowszym ma elegancki interfejs użytkownika, który może wyglądać zbyt nowocześnie w porównaniu do gradientów starego XP wraz z najwyższą ochroną i bez zauważalnego spadku wydajności.

Niestety w przeszłości Panda Cloud Free podała kilka fałszywie pozytywnych ostrzeżeń. Pomogło to utrzymać go na pierwszym miejscu.

Oferta Pandy różni się od wielu jej konkurentów uruchamianiem skanów w chmurze, co oznacza, że ​​użytkownicy nie będą musieli zajmować się codzienną aktualizacją.

Jego doskonałe wyniki w zakresie ochrony oznaczają również, że pomimo chmurowego charakteru programu, nadal zapewni ci ochronę.

W rzeczywistości, ponieważ oprogramowanie antywirusowe Panda działa w chmurze, zawsze jest na bieżąco, zamiast nakłaniać użytkownika do pobierania plików aktualizacji raz lub więcej razy dziennie.

Ta możliwość aktualizowania definicji wirusów bez interakcji i wiedzy użytkowników oznacza po prostu lepszą ochronę i bardziej aktualną ochronę bez poświęcania wydajności własnego systemu.

Niestety w przeszłości Panda Cloud Free podała kilka fałszywie pozytywnych ostrzeżeń. Pomogło to utrzymać go na pierwszym miejscu.

Jednak Panda pozostaje dobrym programem antywirusowym. Jeśli wersja bezpłatna nie ma wystarczającej liczby funkcji, zalecamy zakup wersji płatnej (teraz 50% zniżki na oficjalnej stronie Pandy).

  • Kup teraz Panda Internet Security

Dobry program antywirusowy dla tego systemu operacyjnego to jedno, ale jak zachować system Windows XP na zawsze? 

3)

Kaspersky Lab

antywirusowe windows xp kaspersky

Kaspersky Lab cieszy się od dawna świetną reputacją i na pewno nie będzie złym wyborem do zabezpieczenia komputera z systemem Windows XP SP3 przed wirusami.

Przy podobnych wynikach uzyskanych z AV-TEST reputacja Kaspersky Lab wraz z niskimi wymaganiami systemowymi pomogły podnieść ją do drugiego miejsca.

Nie opodatkowanie komputera zbyt mocno, aby był chroniony, to wielka sprawa dla komputerów z systemem Windows XP, ponieważ wiele z nich jest słabych.

Kaspersky wymaga tylko procesora 800 MHz, 512 MB dostępnej pamięci RAM i malutkiego 480 MB miejsca na dysku, co daje przestrzeń do oddychania na większości komputerów, zwłaszcza starszych 32-bitowych Windows XP, które mają zwykle 1 GB pamięci RAM i wolniejsze procesory.

Pełna oferta firmy Kaspersky kosztuje 59,99 USD, ale ci, którzy szukają dodatkowych funkcji oprócz ochrony przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem, takich jak automatyczne kopie zapasowe, mogą rozważyć to.

  • Pobierz teraz Kaspersky Lab z oficjalnej strony internetowej

4

McAfee

antywirusowe windows xp mcafee

Pomimo kłopotów, które firma przeżyła, McAfee jest nadal dobrym wyborem dla programów antywirusowych w systemie Windows XP SP3 w 2019 roku.

Zapewnia doskonałą ochronę, ale poświęca trochę wydajności, co może być wadą, jeśli używasz komputera do czynności wymagających dużych zasobów, takich jak gry lub edycja zdjęć.

Występuje zarówno w wersji bezpłatnej, jak i płatnej, zawierającej znany interfejs oparty na karcie, którego oczekujemy od większości aplikacji antywirusowych.

Koszt 44,99 USD w wersji płatnej jest nieco większy niż w Bullguard, ale wielu użytkowników uznało, że jest to warte dodatkowej ochrony i mniejszej liczby fałszywych alarmów.

  • Pobierz teraz McAfee z oficjalnej strony internetowej

5

Bitdefender

program antywirusowy Windows XP Bitdefender

Bitdefender bardzo poważnie podchodzi do ochrony przed wirusami i zapewnia użytkownikom pakiet „wszystko w jednym” zarówno na poziomie darmowym, jak i płatnym dzięki oprogramowaniu Internet Security.

Twoja instalacja systemu Windows XP nie może być w lepszych rękach niż Bitdefender Internet Security doskonałe wyniki z AV-TEST oraz najwyższy wskaźnik wykrywalności wirusów w ciągu ostatnich 6 lat.

Te doskonałe wyniki pochodzą z prostego interfejsu użytkownika oraz kombinacji skanowania w chmurze i analizy behawioralnej. Dzięki temu Bitdefender może powstrzymać znane i nieznane ataki przed zainfekowaniem twojego komputera.

Pozwala także na ciągłe aktualizacje, aby zapewnić ochronę w czasie rzeczywistym przed nie tylko wirusami, ale także złośliwym oprogramowaniem i złośliwymi linkami, takimi jak niektóre z tych, które są przekazywane do serwisów społecznościowych.

Za jedyne 39,99 USD, 15 USD mniej niż McAfee, Bitdefender oferuje wiele korzyści w bardzo uczciwej cenie, co czyni go najlepszym antywirusem dla systemu Windows XP z dodatkiem Service Pack 3, którego można używać w 2019 roku.

Ważna aktualizacja: Nasi czytelnicy zgłosili, że Bitdefender nie obsługuje już systemu Windows XP od lata 2018 roku.

Szukasz najlepszego narzędzia do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem na starym komputerze? Oto nasze najlepsze typy.

Wniosek

Niektóre zabezpieczenia przed wirusami są lepsze niż żadne, ale statystyki AV-TEST wykazały, że nie wszystkie opcje antywirusowe systemu Windows XP z dodatkiem Service Pack 3 są takie same.

Jest to szczególnie prawdziwe dzisiaj, gdy Bitdefender jest oczywistym wyborem.

Jednak każda z tych pięciu najlepszych opcji antywirusowych dla systemu Windows XP byłaby dobrym wyborem. Istnieje nawet kilka całkowicie bezpłatnych opcji dla świadomych budżetu.

Pamiętaj, że liczba ataków złośliwego oprogramowania i wirusów rośnie z dnia na dzień. Ponadto hakerzy uwielbiają wykorzystywać luki w zabezpieczeniach starych systemów operacyjnych.

Jeśli więc chcesz zabezpieczyć urządzenie z systemem Windows XP i zabezpieczyć się przed najnowszymi zagrożeniami cybernetycznymi, zainstaluj jedno z wyżej wymienionych rozwiązań antywirusowych.

Dzięki tym narzędziom i naszemu przewodnikowi opublikowanemu w całym artykule pokazujemy, że możesz zachować system Windows XP na zawsze.

Wciąż dostępne są narzędzia innych firm do tego starego systemu operacyjnego, dzięki którym system Windows XP będzie działał płynnie nawet w dzisiejszym świecie zdominowanym przez system Windows 10.

Jeśli masz jakieś zalecenia dotyczące ochrony instalacji systemu Windows XP z dodatkiem Service Pack 3, daj nam znać w komentarzach!

Link do głównej publikacji