Jakie są najlepsze odtwarzacze Blu-Ray dla laptopów?

Blu-Ray oferuje jedne z najlepszych filmów w wysokiej rozdzielczości (HD) i ultra wysokiej rozdzielczości (UHD). Mieści najbardziej zaawansowane centrum pamięci do przechowywania filmów UHD (i filmów). Jednak system Windows (i inne komputery) nie ma domyślnej obsługi odtwarzania filmów Blu-ray.

Dlatego, aby cieszyć się najlepszą jakością wideo (przez Blu-ray) na komputerze, może być konieczne zlecenie na zewnątrz i uzyskanie odtwarzacza Blu-ray innej firmy. Dla Twojej wygody w tym artykule omówiono najlepsze oprogramowanie odtwarzacza Blu-ray dla systemu Windows 10.

Na dzień dzisiejszy żaden komputer nie ma fabrycznie zainstalowanego odtwarzacza multimedialnego, który jest w stanie odtwarzać filmy Blu-ray. Istnieje jednak wiele specjalnie zaprojektowanych programów, z których każde można łatwo zainstalować, aby odtwarzać filmy / wideo Blu-ray na komputerach PC.

A ten artykuł ma na celu pomóc Ci wybrać najlepszy dla twojego komputera, w szczególności komputerów z systemem Windows.

Istnieje wiele odtwarzaczy Blu-ray. Tak więc przyjrzymy się tylko pięciu najlepszym, zgodnym z Windows 10.

5 najlepszych programów odtwarzaczy Blu-ray dla laptopów

1

CyberLink PowerDVD

najlepsze oprogramowanie Windows 10 Blu Ray PlayerCyberLink PowerDVD to światowej klasy odtwarzacz multimedialny Blu-ray, zaprojektowany specjalnie dla komputerów z systemem Windows. Program obsługuje wszystkie nowoczesne wersje systemu Windows, w tym Windows 10, Win8.1, Win8 i Windows 7 (nie obsługuje systemów MacOS).

Ponadto CyberLink PowerDVD jest przystosowany do obsługi i odtwarzania każdego znaczącego formatu wideo i pliku źródłowego, w tym płyt DVD, Blu-ray 3D / 4K Blu-ray i UHD Blu-ray / plików / folderów ISO.

Ponadto mieści jeden z najlepiej dostępnych systemów audio / audio w branży. I może stać na palcach każdego odtwarzacza multimedialnego w tym zakresie.

 • CZYTAJ TAKŻE: Pobierz BSPlayer na Windows 10, 8: Jeden z najlepszych odtwarzaczy multimedialnych

Kluczowe funkcje CyberLink PowerDVD obejmują: obsługę HDR, filmy w wysokiej rozdzielczości (< 4K), DTS-HD/Dolby TrueHD/Dolby Digital (multichannel) audio support, offline media streaming, multiple video formats and more.

CyberLink PowerDVD, mimo że jest jednym z najlepszych programów dla odtwarzaczy Blu-ray dla systemu Windows 10, jest również jednym z najdroższych. Jest oferowany po stałej cenie 69,95 USD.

 • Pobierz tutaj PowerDVD 18 za darmo

2)

Odtwarzacz Blu-ray Macgo dla systemu Windows

najlepsze oprogramowanie Windows 10 Blu Ray PlayerMacgo Windows Blu-ray Player to oprogramowanie multimedialne (odtwarzacz), specjalnie zaprojektowane do odtwarzania płyt Blu-ray / plików ISO / BDMV na komputerze z systemem Windows. Jest szczególnie zoptymalizowany pod kątem lepszej wydajności w systemie Windows 10.

W związku z tym jest często uważane za jedno z najlepszych programów dla odtwarzaczy Blu-ray dla systemu Windows 10; dlatego jest na szczycie naszej listy.

To oprogramowanie daje użytkownikom możliwość oglądania filmów Blu-ray w dowolnym formacie z obsługą formatu (dla filmów) do 50. W rzeczywistości. każdy format wideo, o którym myślisz, jest odpowiednio obsługiwany w odtwarzaczu Blu-ray Macgo dla systemu Windows.

Ponadto odtwarzacz multimedialny obsługuje wiele rozdzielczości, w tym 480p, 720p i 1080p (nie obsługuje 4K).

 • Odtwarzacz Blu-ray Macgo dla systemu Windows, choć początkowo zaprojektowany dla systemu MacOS, ma szeroką kompatybilność z systemem Windows. Program jest kompatybilny ze wszystkimi systemami operacyjnymi Windows między Windows 10 a Windows XP. Jest coraz lepiej, są też wyznaczone wersje dla mobilnych urządzeń iOS, a także oryginalna wersja dla komputerów Mac.

  Niektóre z unikalnych funkcji Macgo Blu-ray Windows Player obejmują zaawansowany system dźwiękowy (który obsługuje DTS-5.1, Dolby TrueHD, DTS-HD i więcej), napisy innych firm i wbudowane napisy, odtwarzanie online, kompatybilność między platformami, dźwięk wieloformatowy wsparcie wideo, wsparcie wielojęzyczne (ponad 15 języków), zabezpieczenia klasy przemysłowej, wsparcie techniczne (w tym obszerne porady i samouczki) i więcej.

  Jedynym znaczącym minusem tego oprogramowania jest brak menu Blu-ray; chociaż jego rozwój jest w przygotowaniu. Ponadto nie ma obsługi rozdzielczości 4K.

  Odtwarzacz Blu-ray Macgo dla systemu Windows jest oferowany w cenie początkowej 29,95 USD (za jedną licencję). Istnieje jednak ograniczona wersja, którą można łatwo pobrać za darmo.

  • Pobierz odtwarzacz Blu-ray Macgo dla systemu Windows za darmo
  • Kup odtwarzacz Blu-ray Macgo dla systemu Windows

  3)

  Odtwarzacz Blu-ray Leawo

  najlepsze oprogramowanie Windows 10 Blu Ray PlayerLeawo Blu-ray Player to wielofunkcyjne oprogramowanie do odtwarzania multimediów dla systemu Windows, które stanowi naszą listę najlepszych programów dla odtwarzaczy Blu-ray dla systemu Windows 10.

  Ten odtwarzacz multimedialny został zaprojektowany tak, aby nie tylko odtwarzać filmy na dyskach Blu-ray / plikach / folderach ISO, ale także filmy na dyskach DVD i innych nośnikach wideo. Jest obsługiwany w systemie Windows Vista i nowszych wersjach, aż do najnowszego systemu Windows 10.

  Poza tym Leawo obsługuje dość łatwy w obsłudze interfejs użytkownika, co może być nieco trudne dla początkujących. Niemniej jednak istnieje kilka wbudowanych wskazówek, które mogą ci pomóc, ponieważ każda funkcja jest wyraźnie określona w interfejsie użytkownika / ekranie.

  Najwyższa rozdzielczość możliwa do uzyskania na odtwarzaczu Blu-ray Leawo to 1080p. Jednak twórcy oprogramowania pracują obecnie nad dodaniem rozdzielczości 4K. Oczekuje się, że pojawi się w następnej aktualizacji.

  Najważniejsze funkcje odtwarzacza Blu-ray Leawo obejmują obsługę wielu formatów wideo / audio, wiele rozdzielczości HD (do 1080p), zaawansowaną konfigurację audio (do obsługi DTS-HD, AAC, DTS, TrueHD i więcej), konfigurowalny interfejs GUI, napisy zewnętrzne, konfigurowalny odtwarzanie wideo / audio, Power Manager, wsparcie dla wielu języków i więcej.

  Leawo Blu-ray Player to bezpłatne oprogramowanie licencjonowane, co oznacza, że ​​możesz go pobierać i używać tak długo, jak to możliwe, nie płacąc ani grosza.

  Pobierz odtwarzacz Blu-ray Leawo

  — ZWIĄZANE: Windows 10 nie może odtwarzać DVD lub Blu-ray [Poprawka]

  4

  Odtwarzacz DVDFab 5

  najlepsze oprogramowanie Windows 10 Blu Ray PlayerDVDFab Player 5 jest bez wątpienia jednym z najlepszych dostępnych na rynku programów do odtwarzaczy Blu-ray dla systemu Windows 10. Oprogramowanie jest obsługiwane na wszystkich 32-bitowych i 64-bitowych komputerach z systemem Windows 10 / 8.1 / 8/7, z minimalną pamięcią RAM 2 GB.

  Ponadto DVDFab Player 5 to uniwersalny odtwarzacz multimediów, który można wykorzystać do odtwarzania plików ISO Blu-ray foldery, dyski Blu-ray, DVD, AVCHD i konwencjonalne filmy. Obsługuje elastyczną obsługę rozdzielczości dla 480p, 720p, 1080p, 2k i 4K.

  • Godne uwagi funkcje odtwarzacza DVDFab Player 5 to: obsługa HDR10, rozdzielczość 4K UHD, zaawansowane wyjścia audio (Dolby TrueHD, DTS-HD, DTS: X i więcej), obsługa wielu rozdzielczości (480p do 4K UHD), filmy wieloformatowe (MKV, MP4, WMV, FLV i więcej), konfigurowalny interfejs użytkownika, modyfikowalna lista odtwarzania wideo i wiele innych. Najważniejszą funkcją DVDFab Player 5 jest być może obsługa HDR (zależna od urządzenia).

   Najbardziej znaczącym minusem DVDFab Player 5 jest jego cena, ponieważ jest nieco drogi dla użytkowników z niskiej / średniej klasy. Jest dostępny w dwóch wersjach cenowych: Standard i Ultra, które są oferowane odpowiednio po 59 USD i 99 USD.

   Niemniej jednak możesz cieszyć się darmową wersją próbną przez 30 dni, zanim zasubskrybujesz którykolwiek z wyżej wymienionych planów.

   Uzyskaj odtwarzacz DVDFab 5

   5

   Vlc media player

   najlepsze oprogramowanie Windows 10 Blu Ray PlayerVLC jest prawdopodobnie najczęściej używanym odtwarzaczem multimedialnym na świecie i doskonale nadaje się do odtwarzania filmów / filmów Blu-ray. W związku z tym wygodnie wyróżnia się jako jedno z najlepszych programów dla odtwarzaczy Blu-ray dla systemu Windows 10.

   Ten program jest wszechstronnym odtwarzaczem multimediów, wyposażonym do obsługi praktycznie wszystkich znanych formatów wideo.

   Niemniej jednak VLC obsługuje platformę kompatybilną z wieloma urządzeniami stacjonarnymi / laptopami i urządzeniami mobilnymi. W przypadku komputerów PC odtwarzacz multimedialny jest obsługiwany praktycznie we wszystkich wersjach systemu Windows, od Windows XP SP3 do najnowszego systemu operacyjnego Windows 10.

   Godne uwagi funkcje VLC obejmują filtry audio, filmy w wielu formatach, synchronizację napisów, konfigurowalne menu Blu-ray, konfigurowalne efekty wideo (w czasie rzeczywistym), rozdzielczość 4K (i niższą), przyjazny interfejs użytkownika i wiele innych.

   Zasadniczo VLC może nie być najmocniejszym oprogramowaniem Blu-ray, ale jest prawdopodobnie najbardziej elastycznym (łatwym w użyciu) odtwarzaczem multimedialnym (do odtwarzania wszelkiego rodzaju filmów).

   VLC media player to aplikacja typu open source, opracowana przez VideoLAN — wiodącą firmę non-profit. I jako program typu open source, jest dostępny dla wszystkich i zupełnie za darmo.

   Pobierz VLC Media Player

   Wniosek

   Blu-ray jest obecnie najbardziej zaawansowanym nośnikiem zapisu wideo / filmu, który może pomieścić do 128 GB filmów HD 1080p i 4K Ultra HD.

   Jednak żaden komputer nie ma dziś wbudowanego rozwiązania do odtwarzania filmów Blu-ray, co oznacza, że ​​musisz patrzeć na zewnątrz, jeśli chcesz oglądać filmy Blu-ray na swoim komputerze.

   Aby zawęzić wyszukiwanie, zebraliśmy w tym artykule pięć najlepszych programów dla odtwarzaczy Blu-ray dla systemu Windows 10. Tak więc, jeśli posiadasz komputer z systemem Windows, możesz pobrać / kupić dowolne z wyżej wymienionych programów, aby cieszyć się wyjątkową jakością filmów Blu-ray.

Link do głównej publikacji