Jakie są najlepsze narzędzia do szyfrowania w chmurze w 2019 roku? [Zaktualizowana lista]

Szukasz najlepszego narzędzia do szyfrowania w chmurze do przechowywania w chmurze? Nie szukaj dalej. Przeczytaj ten przewodnik, aby dowiedzieć się, jakie są najlepsze rozwiązania do szyfrowania w chmurze w 2019 r.

Usługa przechowywania w chmurze to kolejna forma przetwarzania w chmurze, która ułatwiła bezpieczne przechowywanie plików w chmurze za pośrednictwem Internetu.

W przeciwieństwie do nadmiarowych technik przechowywania plików, pliki przechowywane w chmurze są dostępne w dowolnym miejscu i czasie.

Jednak w miarę ewolucji Internetu usługi przechowywania w chmurze przez lata ulegały naruszeniom bezpieczeństwa.

Istnieje kilka wiadomości o kontach do przechowywania danych w chmurze indywidualnych lub biznesowych, które zostały przejęte lub udostępnione przez osoby trzecie, takie jak hakerzy, instytucje rządowe, media itp.

Dlatego istnieje potrzeba szyfrowania plików i zapobiegania nieautoryzowanemu dostępowi do plików w chmurze.

Dzięki temu Twoje dane osobowe i tożsamość są bezpieczne.

Zespół Windows Report opracował tę listę najlepszego szyfrowania w chmurze dla użytkowników komputerów z systemem Windows. Pomoże Ci to wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

Najlepsze narzędzia do szyfrowania w chmurze w 2019 roku

1

Boxcryptor

narzędzia do szyfrowania w chmurzeBoxcryptor to niemieckie oprogramowanie do szyfrowania w chmurze znane z modelu freemium i przyjaznego interfejsu użytkownika. To narzędzie do szyfrowania w chmurze przejmuje kontrolę nad kontem magazynu w chmurze, zmniejszając w ten sposób naruszenia bezpieczeństwa.

Dzięki narzędziu do szyfrowania w chmurze Boxcryptor użytkownicy mogą korzystać z jego kompleksowego protokołu szyfrowania, który szyfruje ich aktywność online od komputera do chmury i odwrotnie.

Boxcryptor wykorzystuje połączony algorytm szyfrowania obejmujący asymetryczne szyfrowanie RSA i symetryczne szyfrowanie AES; zapewnia to, że każdy plik zachowuje swój unikalny losowy klucz szyfrujący, który jest generowany podczas procesu tworzenia pliku.

Klucz pliku jest następnie używany do szyfrowania i deszyfrowania zawartości pliku, co prowadzi do bezpiecznego przechowywania.

Możesz przetestować bezpłatny abonament, który umożliwia dostęp do jednego dostawcy pamięci masowej w chmurze i daje opcje szyfrowania. Główną zaletą uaktualnienia do opcji płatnych jest po prostu większa kontrola nad większą liczbą kont.

Ponadto plany premium pozwalają skonfigurować zabezpieczenia w chmurze i zapewniają ochronę wrażliwych danych osobowych i firmowych.

Tymczasem Boxcryptor jest kompatybilny z ponad 30 różnymi usługami przechowywania danych w chmurze, takimi jak Dropbox, Dysk Google, OneDrive, ownCloud, GMX, Egynyte, Cubby, Amazon S3, CloudMe, Nextcloud i wiele innych.

Pobierz Boxcryptor

 • 2)

  Cryptomator

  narzędzia do szyfrowania w chmurzeJeśli potrzebujesz bezpłatnego narzędzia do szyfrowania w chmurze z zaawansowanymi funkcjami, które daje Ci bez subskrypcji lub rejestracji, Cryptomator to najlepsze narzędzie do szyfrowania w chmurze dla Ciebie.

  To narzędzie do szyfrowania w chmurze to technologia typu open source, którą można skonfigurować zgodnie z osobistymi potrzebami.

  Jedną z głównych zalet Cryptomatora jest stosowanie przezroczystego szyfrowania, co oznacza, że ​​użytkownicy nie zauważą żadnej różnicy podczas pracy z plikami.

  Ponadto Cryptomator wykorzystuje wojskowy protokół szyfrowania, tj. Szyfrowanie AES do szyfrowania informacji w chmurze.

  Twoje konto w chmurze jest chronione przed brutalną siłą i innymi próbami hakowania dzięki zaawansowanym zabezpieczeniom i regularnym aktualizacjom zabezpieczeń przez Cryptomator.

  Otrzymasz również wirtualny dysk twardy, aby uzyskać dostęp do plików w magazynie w chmurze, a także sejf, w którym przechowywane są zaszyfrowane pliki.

  Ponadto to narzędzie do szyfrowania w chmurze jest lekkie i ma elastyczny interfejs użytkownika w przeciwieństwie do innych narzędzi do szyfrowania w chmurze.

  Konfiguracja jest łatwa, ponieważ wystarczy podać nazwę użytkownika i hasło, eliminując potrzebę tworzenia kont, zarządzania kluczami lub konfiguracji szyfrowania.

  Z drugiej strony pliki są szyfrowane indywidualnie, nawet jeśli są umieszczone w grupach lub partiach.

  Jest to szczególnie przydatne ze względu na fakt, że przy wprowadzaniu zmian w określonym pliku modyfikowany jest tylko określony plik, zachowując jednocześnie stan szyfrowania.

  Pobierz Cryptomator

  • 3)

   Tresorit

   narzędzia do szyfrowania w chmurzeTresorit pomaga chronić twoje pliki za pomocą końcowego szyfrowania w chmurze, zapobiegając w ten sposób hakerom, rządowi i szpiegom dostępu do Twojego magazynu w chmurze.

   Dzięki temu narzędziu do szyfrowania w chmurze możesz łatwo zabezpieczyć swoje pliki za pomocą protokołu szyfrowania od końca do końca AES 256, który używa losowo generowanych kluczy szyfrowania w celu zapewnienia bezpieczeństwa plików.

   Klucze generowane przez oprogramowanie są dostępne tylko dla poszczególnych użytkowników, ponieważ żadna kopia nie jest wysyłana do serwerów Tresorit.

   W związku z tym dostęp do plików przechowywanych w chmurze można uzyskać tylko za pomocą unikalnego prywatnego klucza odszyfrowywania.

   Ponadto to narzędzie do szyfrowania w chmurze jest również wyposażone w funkcję łącza chronionego hasłem, dzięki któremu można wysyłać pliki za pomocą szyfrowanego łącza, którego nie mogą śledzić ani odszyfrować nieautoryzowani użytkownicy.

   Hasła można również umieścić w łączu zaszyfrowanego pliku, aby dodać dodatkową warstwę bezpieczeństwa.

   Co więcej, Tresorit oferuje również funkcje przechowywania w chmurze, zapewniając użytkownikom dostęp do 1000 GB darmowego szyfrowanego miejsca do przechowywania plików na bezpiecznych serwerach.

   Tresorit jest również kompatybilny krzyżowo z kilkoma platformami, takimi jak Windows, Android, iOS, Mac i Linux; dlatego możesz szyfrować i deszyfrować swoje pliki również w innych systemach operacyjnych.

   Pobierz Tresorit

   • 4

    pCloud Crypto

    narzędzie do szyfrowania w chmurzepCloud Crypto wykorzystuje najnowocześniejsze szyfrowanie TLS / SSL, aby zapewnić bezpieczeństwo informacji w magazynie w chmurze.

    To narzędzie do szyfrowania w chmurze wykorzystuje trzy różne lokalizacje serwerów, aby zapewnić bezpieczeństwo informacji przez cały czas.

    Dzięki pCloud Crypto użytkownicy uzyskują dostęp do bezpiecznego 256-bitowego szyfrowania AES dla plików wraz z 4096-bitowym szyfrowaniem RSA dla kluczy prywatnych.

    Narzędzie do szyfrowania w chmurze oferuje również usługi przechowywania w chmurze, które pozwalają przechowywać pliki na platformie w chmurze.

    Ponieważ oprogramowanie korzysta z wysoce zaszyfrowanych protokołów, pliki na ich serwerach w chmurze są szyfrowane przy użyciu kompleksowego szyfrowania i ochrony hasłem.

    pCloud Crypto może wydawać się wyluzowaną opcją w przeciwieństwie do Tresorit lub Boxcryptor.

    Dostarcza tam, gdzie jest to pożądane, dzięki dwóm usługom przetwarzania w chmurze, tj. Pamięci masowej i szyfrowaniu w chmurze.

    pCloud oferuje ochronę wielowarstwową, co oznacza, że ​​algorytmy szyfrowania mają więcej warstw ochrony i kluczy.

    Co więcej, użytkownik ma możliwość zablokowania danych osobowych hasłem, co czyni je niedostępnymi dla innych użytkowników.

    Pobierz pCloud Crypto

    • 5

     SpiderOak

     narzędzie do szyfrowania w chmurzeSpiderOak to popularne narzędzie do szyfrowania w chmurze, które oferuje skonsolidowane bezpieczne przechowywanie w chmurze i usługi szyfrowania w chmurze.

     To narzędzie do szyfrowania w chmurze szyfruje pliki przy użyciu scentralizowanego systemu kont, umożliwiając użytkownikom systemu Windows łatwą synchronizację konta w chmurze na różnych platformach.

     Ponadto ścisłe przyjęcie zasady zerowych dzienników zapobiega wyciekom twoich danych osobowych, a także plików, które są dobrze zaszyfrowane na serwerach SpiderOak.

     Mimo restrykcyjnych przepisów dotyczących zgodności oprogramowanie SpiderOak pozwala użytkownikowi skutecznie komunikować się i organizować dane.

     To narzędzie do szyfrowania w chmurze zapewnia również dodatkową ochronę przed oprogramowaniem ransomware i utratą danych, co jest dość skuteczne.

     Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do magazynu w chmurze bez potrzeby korzystania z VPN podczas uzyskiwania dostępu do konta w chmurze.

     Ponadto SpiderOak jest wyposażony w zestaw narzędzi do odzyskiwania danych, które pomagają użytkownikom odzyskać usunięte lub utracone dane w magazynie w chmurze.

     Pobierz SpiderOak

     6

     Prowadzę

     Narzędzia do szyfrowania w chmurze idrive

     Jeśli szukasz miejsca do przechowywania w chmurze, które będzie przez cały czas zabezpieczać Twoje pliki zaszyfrowane i chronione, być może warto rozważyć IDrive.

     Ta usługa może współpracować z prawie każdą platformą i możesz zsynchronizować dane w systemie Windows, iOS, Mac lub Android.

     Usługa obsługuje synchronizację w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wszystkie Twoje pliki będą regularnie aktualizowane w chmurze.

     Ta usługa obsługuje również migawki i wersjonowanie, dzięki czemu można łatwo przeglądać i przywracać do 30 poprzednich wersji wszystkich plików.

     IDrive ma również dostępną konsolę internetową, której można używać do zarządzania kopiami zapasowymi i łatwym przywracaniem danych.

     Usługa zapewnia również ciągłą ochronę danych, dzięki czemu może rozpoznawać zmodyfikowane segmenty plików i tworzyć ich kopie zapasowe.

     Tym, co odróżnia tę usługę przechowywania w chmurze od reszty, jest jej 256-bitowe szyfrowanie AES.

     Szyfrowanie wykorzystuje klucz zdefiniowany przez użytkownika, a ten klucz nie jest przechowywany na serwerze, więc tylko Ty będziesz w stanie odszyfrować swoje pliki.

     Ogólnie rzecz biorąc, IDrive oferuje solidne funkcje w zakresie przechowywania w chmurze, jest szybki i działa idealnie z prawie każdą platformą, a dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu możesz mieć pewność, że tylko Ty możesz uzyskać dostęp do swoich plików.

     Najbardziej podstawowy plan jest dostępny za darmo i oferuje 5 GB przestrzeni dyskowej, ale jeśli chcesz więcej miejsca i niektórych zaawansowanych funkcji, możesz rozważyć uzyskanie planu rocznego.

     Przegląd:

     • Bezpłatnie (z maksymalnie 5 GB miejsca)
     • Dostępne na wszystkich głównych platformach
     • Tworzenie kopii zapasowych i wersjonowanie plików do 30 wersji
     • 256-bitowe szyfrowanie AES
     • Uzyskaj IDrive teraz

     Czy korzystałeś z któregokolwiek z wyżej wymienionych narzędzi do szyfrowania w chmurze? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.

Link do głównej publikacji