Jakie jest najlepsze oprogramowanie do otwierania plików WPS w systemie Windows 10?

Plik WPS to dokument utworzony za pomocą oprogramowania do edycji tekstu Microsoft Works. Format pliku jest podobny do .DOC programu Microsoft Word, ale brakuje niektórych zaawansowanych opcji formatowania, które zwykle zawiera dokument Word.

Domyślnym oprogramowaniem używanym do otwierania plików WPS był Microsoft Works 9, ale oprogramowanie zostało wycofane w 2010 roku. Istnieje jednak wiele programów, takich jak MS Word i MS Publisher, które mogą otwierać pliki WPS, ale należy wybrać starszy format pliku, który może być zadanie

Oto niektóre z najlepszych programów, których możesz dziś użyć do otwierania plików WPS.

Otwórz pliki WPS w systemie Windows 10 za pomocą tych narzędzi

1

File Viewer Plus (zalecane)

jak otwierać pliki wps w Windows 10Przeglądarka plików Plus jest jedną z najlepszych dostępnych przeglądarek plików. Możesz użyć oprogramowania do konwersji dokumentów, obrazów i plików do innych formatów plików. Ponadto można także modyfikować i zapisywać obrazy za pomocą wbudowanego edytora obrazów. Po otwarciu każdego pliku można uzyskać dostęp do ukrytych funkcji, ponieważ narzędzie umożliwia dostęp do zabezpieczonych ścieżek plików.

Tymczasem Przeglądarka plików obsługuje ponad 300 typów formatów plików i obsługuje typ pliku WPS. Za pomocą File Viewer Plus możesz otwierać, edytować i modyfikować informacje zawarte w formacie pliku WPS. Dlatego możesz używać tego oprogramowania do otwierania plików WPS na komputerze z systemem Windows 10.

Na koniec narzędzie to jest dostarczane wraz z instrukcją obsługi, która zawiera przejrzyste samouczki na temat efektywnego korzystania z oprogramowania. Przeglądarka plików obsługuje wszystkie systemy operacyjne Windows, w szczególności Windows 10.

  • Pobierz teraz File Viewer Plus (do pobrania za darmo)

— POWIĄZANE: 10 najlepszych programów do zmniejszania plików dla komputerów z systemem Windows 10

2)

LibreOffice

jak otwierać pliki wps w Windows 10LibreOffice to doskonały pakiet biurowy typu open source, zwykle używany jako alternatywa dla pakietu Microsoft Office. Pakiet zawiera aplikacje podobne do pakietu Microsoft Office, takie jak „Writer”, który jest edytorem tekstu, „Calc”, który jest podobny do programu Excel, oraz „Impress”, który jest aplikacją do prezentacji.

To oprogramowanie ma łatwy w obsłudze graficzny interfejs użytkownika i można łatwo dostosować go z poziomu MS Office, ponieważ ich aplikacje mają podobne ustawienia jak Microsoft Office. Aplikacja do pisania jest dobrym zamiennikiem słowa MS i może otwierać wiele formatów plików, w tym formaty WPS.

Za pomocą aplikacji do pisania można edytować, modyfikować i otwierać pliki WPS na komputerze z systemem Windows 10. To sprawia, że ​​jest to idealne oprogramowanie do formatów plików WPS, ponieważ inne opcje formatowania, takie jak czcionki, wstawianie tabel, są podobne do prac Microsoft.

Mimo że oprogramowanie ma ograniczone ogólne funkcje w porównaniu do pakietu Office, nadal jest dobrą alternatywą, ponieważ można otwierać pliki WPS i można je również bezpłatnie pobrać.

Pobierz LibreOffice

  • CZYTAJ TAKŻE: Oto jak otwierać pliki WIM w systemie Windows 10

3)

Microsoft Works

jak otwierać pliki wps w Windows 10Chociaż Microsoft Works nie jest już obsługiwany przez Microsoft, jest nadal dostępny do pobrania na różnych stronach internetowych osób trzecich. Microsoft Works to mniejsza wersja pakietu biurowego Microsoft, ponieważ jest to pakiet produktywności opracowany do użytku osobistego w domu.

Ten pakiet biurowy zawiera Edytor tekstu do tworzenia CV, listów i innych dokumentów, działa arkusz kalkulacyjny który służy do rejestrowania i analizowania danych, takich jak zapasy, oraz działa baza danych który służy do przechowywania informacji, takich jak e-maile i kontakty.

Ponadto domyślnym formatem edytora tekstu Works jest WPS, a użytkownicy mogą otwierać, edytować i modyfikować pliki WPS za pomocą dostępnych narzędzi do dostosowywania treści zawartych w pliku. Obsługiwany jest również inny format, taki jak format Microsoft Word DOCX.

Jednak Works jest świetną alternatywą dla pakietu Microsoft Office do użytku osobistego; dlatego łączy wszystkie cechy pakietu biurowego w mniejszym pakiecie. Tymczasem możesz używać Microsoft Works do otwierania plików WPS na komputerach z systemem Windows 10.

Pobierz Microsoft Works

— POKREWNE: Najlepsze oprogramowanie antywirusowe 6 programów Microsoft Word do ochrony dokumentów

4

NCH ​​Doxillion

jak otwierać pliki wps w Windows 10To oprogramowanie jest bezpłatnym konwerterem dokumentów, który konwertuje formaty plików z jednego formatu na inny. Oprogramowanie umożliwia dostęp do plików przed ich konwersją i jest poręcznym oprogramowaniem do zainstalowania na komputerze z systemem Windows 10.

NCH ​​Doxillion obsługuje wiele formatów plików z DOC, PDF, RTF, HTML, XML, WPD, ODT, a zwłaszcza format plików WPS. Możesz otwierać formaty plików WPS i przeglądać w nich zawartość, chociaż narzędzia do edycji są ograniczone w tym narzędziu. Można także wprowadzać drobne zmiany w dokumentach WPS, takie jak zmiana czcionek.

Ponieważ NCH Doxillion jest głównie konwerterem plików, możesz konwertować partie plików WPS na dowolny format, który chcesz wykorzystać. Jednak oprogramowanie wykorzystuje prosty mechanizm przeciągania i upuszczania do konwersji formatów plików i jest dostępne dla systemu operacyjnego Windows 10.

Pobierz NCH Doxillion

Czy używałeś któregoś z wyżej wymienionych programów do otwierania plików WPS na komputerze z systemem Windows 10? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Skomentuj poniżej.

Link do głównej publikacji