Jakie jest najlepsze oprogramowanie do przywracania zdjęć? Top 6 narzędzi do oszczędzania czasu

Fotografie są pamiątkami z naszej cennej przeszłości, ponieważ przypominają nam ludzi, których pamięć pielęgnujemy, a także własne wspomnienia z bliskimi, z którymi spędziliśmy cudowne chwile.

W dzisiejszej erze cyfrowej zapisywanie, przechowywanie i odzyskiwanie zdjęć jest bardzo łatwe dzięki technologii. Tego samego nie można jednak powiedzieć o zdjęciach wykonanych przed erą cyfrową.

Większość ludzi nadal ma te stare zdjęcia gdzieś w szafce lub w starych albumach. To sprawia, że ​​są podatne na rozdarcie, blaknięcie, marszczenie lub plamy.

Jeśli twoje stare zdjęcia uległy jakiejkolwiek formie uszkodzeń, które powodują ich blaknięcie, istnieje nadzieja na przywrócenie ich chwały za pomocą czarno-białego oprogramowania do przywracania zdjęć.

Są to narzędzia, które pomagają przywrócić zdjęcia, usuwając zadrapania, plamy i nadając im nowy wygląd.

Oprogramowanie do przywracania zdjęć może również odmładzać zdjęcia, usuwając wady skórki lub poprawiając wygląd. W tym artykule omówimy różne narzędzia, których możesz użyć do przywrócenia chwały starym zdjęciom.

6 najlepszych darmowych i płatnych starych programów do przywracania zdjęć

 • Retuszuj pilota
 • Retuszer AKVIS
 • Retuszer zdjęć SoftOrbits
 • SketchWay
 • Malowanie
 • Image Mender

Pilot retuszu (zalecane)

Retouch_pilot_old_photo_restoration_software

Retusz Pilot świetnie sprawdza się w usuwaniu zadrapań, plam, drobinek kurzu i włosów, które pierwotnie były na zdjęciu lub pojawiły się podczas skanowania zdjęcia.

Doskonale sprawdza się także w usuwaniu obrazów tła i niepożądanych szczegółów ze zdjęć, a także zmianie formy i proporcji.

Może retuszować stare i okaleczone zdjęcia, aby uzyskać idealny obraz. Możesz usunąć niechciane obiekty nawet ze złożonego tła lub skopiować „inteligentną łatkę” z jednej części obrazu do drugiej.

Retouch Pilot jest kompatybilny ze wszystkimi wersjami systemu Windows, od Windows XP do Windows 10.

 • Pobierz Retouch Pilot bezpłatnie z oficjalnej strony internetowej
 • Pobierz teraz Retuszuj pilota

Retuszer AKVIS (sugerowany)

Akvis_retoucher_photo_restoration_software

AKVIS Retoucher to oprogramowanie do przywracania zdjęć, które pomaga usuwać kurz, zadrapania i inne niepożądane obiekty, a także restrukturyzować brakujące części.

Usuwając niepożądane szczegóły, oprogramowanie to pomaga poprawić kompozycję zdjęć. Ponieważ jest to wtyczka zgodna z programem Photoshop, dobrze współpracuje z wybranymi edytorami obrazów Photoshop.

 • Kup teraz wtyczkę z oficjalnej strony

AKVIS Retoucher wykorzystuje inteligentne techniki klonowania do pokrycia wybranych obszarów i daje niesamowite rezultaty w usuwaniu wad fotograficznych.

Program rozwiązuje problem wydłużania granic układu, w którym nie ma miejsca na kadrowanie. Możesz zaoszczędzić dużo czasu, robiąc to szybko i skutecznie za pomocą tego narzędzia do przywracania zdjęć.

Usuwa również znacznik daty, rozprasza szczegóły i zwiększa obszar roboczy obrazu za pomocą wzorów obrazu, aby wypełnić puste obszary.

Oprócz wersji wtyczki AKVIS Retoucher jest dostępny jako niezależny program (samodzielny) z wersją próbną. Nie jest wymagana rejestracja, aby wypróbować wszystkie funkcje oprogramowania podczas bezpłatnego 10-dniowego okresu próbnego.

 • Pobierz teraz Retuszer AKVIS z oficjalnej strony internetowej

Retuszer zdjęć SoftOrbits

softorbits_old_photo_restoration_software

Retuszer zdjęć SoftOrbits umożliwia czyszczenie cyfrowych zdjęć, usuwanie wszelkich niedoskonałości w celu uzyskania idealnego obrazu.

Niezależnie od tego, czy jest to wędrowny turysta, zerwanie, czy niewygodne zwierzę, SoftOrbits pomaga usunąć je wszystkie.

Ten program pozwala nie tylko usunąć drobne niedoskonałości, takie jak zadrapania, ale także spowodować zniknięcie dużych obiektów lub ludzi. Jest to możliwe dzięki algorytmom wypełniania treści, które pozwalają również odtwarzać oryginalne tło za skasowanymi obiektami.

Możesz także użyć SoftOrbits do usunięcia zadrapań, pęknięć, kurzu, plam i innych niedoskonałości.

 • Pobierz bezpłatną wersję Retouchera zdjęć SoftOrbits

SketchWay

stare oprogramowanie do przywracania zdjęć

SketchWay to oprogramowanie do przywracania zdjęć, które wykorzystuje algorytmy wypełniania zawartości do przywracania starych zdjęć. Z łatwością usuwa kurz, zadrapania, plamy i czyści zdjęcie.

Pomaga również usunąć napisy ze zdjęcia, przywrócić uszkodzone części i odtworzyć pęknięcia. A jeśli istnieją obiekty, które zasłaniają obrazy ze zdjęcia, SketchWay również może je usunąć.

W ten sposób analizuje twoje zdjęcie i odtwarza tło za wyciętymi obiektami.

Ma możliwość usuwania szumu cyfrowego, usuwania znaków i czyszczenia zdjęcia za pomocą kilku kliknięć.

Pobierz SketchWay

 • Malowanie

  inpaint_old_photo_restoration_software

  Inpaint pomaga poprawić wygląd, usuwając obiekty ze zdjęć.

  Jest bardzo łatwy w użyciu i zawiera samouczki, które pomogą Ci w razie utknięcia. Pomaga usunąć znaki wodne, elementy i datownik ze zdjęć.

  Inpaint oferuje cyfrowy dotyk twarzy, który pomaga usunąć wady skóry, dzięki czemu zdjęcie wygląda na wyraźne i nowe. Możesz nawet użyć go do magicznego usuwania turystów lub innych irytujących obiektów, które psują Twoje najlepsze ujęcia.

  Wystarczy trzy kroki, aby budynki, turyści, linie energetyczne lub brzydkie tło zniknęły, jakby ich nigdy nie było.

  Pobierz Inpaint 

  • Image Mender

   image_mender_old_photo_restoration_software

   Image Mender to przydatne oprogramowanie, które pozwala usuwać zadrapania, plamy, logo i niepotrzebne przedmioty ze starych fotografii.

   Aplikacja posiada czysty i przyjazny interfejs, dzięki czemu usuwanie niepotrzebnych obiektów ze zdjęcia jest dziecinnie proste. Wykorzystuje pędzel do usuwania brudu i przedmiotów ze zdjęć.

   Możesz zwiększyć rozmiar pędzla, a nawet powiększyć lub pomniejszyć, aby usunąć najmniejsze szczegóły ze zdjęcia. Podsumowując, Image Mender to przydatne narzędzie, którego można użyć do czyszczenia zdjęć.

   Pobierz Image Mender 

   • Wniosek

    Oglądanie starych zdjęć, które zawierają cenne wspomnienia spowite rysami i plamami, może być bolesne. Jednak dzięki najnowszej technologii oprogramowania do przywracania zdjęć możesz się zrelaksować, wiedząc, że wszystkie skazy będą doskonale obsługiwane.

    Wymieniliśmy niektóre z renomowanych starych programów do przywracania zdjęć, które mogą pomóc w czyszczeniu wszystkich starych zdjęć. Mamy nadzieję, że ten artykuł był przydatny i zawiera informacje. Skomentuj i udostępnij.

    POKREWNE ARTYKUŁY DO SPRAWDZENIA TERAZ:

    • Najlepsze oprogramowanie do obsługi albumów ze zdjęciami w systemie Windows 10
    • Przeglądarka fotografii systemu Windows nie może otworzyć tego obrazu [100% ROZWIĄZANE]
    • 5 najlepszych programów do edycji zdjęć Nikon w systemie Windows 10
Link do głównej publikacji