9 najlepszych programów księgowych do śledzenia wszystkich finansów osobistych

Jakiego oprogramowania do finansów osobistych najlepiej użyć?

 1. Moneyspire
 2. Freshbooks
 3. Intuit Quickbooks Online
 4. GoDaddy Bookkeeping
 5. Książki Zoho
 6. GnuCash
 7. Xero
 8. Fala
 9. szałwia

Wybór odpowiedniego oprogramowania do finansów osobistych i rachunkowości jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie podejmiesz dla swojej firmy. Niezależnie od tego, czy jesteś programistą, freelancerem, menedżerem mediów społecznościowych czy drobnym rolnikiem, będziesz potrzebować pewnego rodzaju oprogramowania księgowego, aby wszystko działało sprawnie.

Oprogramowanie księgowe nie tylko śledzi Twoje finanse, w tym podatki, sprzedaż i faktury, ale także śledzi dostawców, zapasy i przechowuje poufne informacje o klientach. Dobre oprogramowanie księgowe generuje również ważne raporty finansowe niezbędne do rachunkowości zarządczej i do celów podatkowych.

Jeśli szukasz dobrego oprogramowania do finansów osobistych i rachunkowości, z przyjemnością dowiesz się, że istnieje cała gama oprogramowania do księgowości online dla samotnych przedsiębiorców. Dobrą rzeczą jest to, że większość z nich jest bardzo przystępna cenowo i ma zaawansowane funkcje, takie jak kwartalne obliczenia podatku dochodowego, integracja z głównymi bankami i inne.

Niektóre mają nawet wersję mobilną, dzięki czemu możesz śledzić swoje finanse w podróży. Aby ułatwić ci przeszukiwanie Internetu w poszukiwaniu odpowiednich narzędzi, sprawdziliśmy 8 najlepszych darmowych i płatnych programów księgowych dla Twojej firmy.

Top 9 najlepszych darmowych i płatnych programów księgowych

Moneyspire (zalecane)

Świetnym oprogramowaniem do finansów osobistych, o którym musimy wspomnieć, jest Moneyspire. Ta aplikacja obsługuje nieograniczoną liczbę kont i kilka rodzajów kont, takich jak bank, karta kredytowa, gotówka, inwestycje, inne aktywa, inne zobowiązania itp.

Dzięki temu oprogramowaniu możesz łatwo prognozować saldo, analizując przyszłe wpłaty, wypłaty i inne dane. Warto wspomnieć, że ta aplikacja obsługuje importowanie, dzięki czemu można łatwo importować dane z innego oprogramowania do finansowania, takiego jak Quicken, Mint i inne, i kontynuować od momentu przerwania.

Aplikacja obsługuje również wszystkie regiony i waluty, dzięki czemu można z niej korzystać niezależnie od aktualnego miejsca zamieszkania. Moneyspire ma również przypomnienia, dzięki czemu możesz kontrolować wszystkie swoje transakcje. Aplikacja może także automatycznie rejestrować przypomnienia, a nawet tworzyć przypomnienia z transakcji.

Jeśli współpracujesz z wieloma odbiorcami, z przyjemnością dowiesz się, że ta aplikacja obsługuje nieograniczoną liczbę odbiorców, umożliwiając dokładne śledzenie informacji o każdym odbiorcy. W razie potrzeby możesz nawet generować raporty według odbiorców.

Jeśli chodzi o obsługiwane typy plików, aplikacja może eksportować dane do formatu plików QIF i CSV. Jeśli chodzi o importowanie, typy plików QIF, QMTF, OFX, QFX i CSV są w pełni obsługiwane. Mówiąc o plikach, musimy wspomnieć, że wszystkie dane finansowe są przechowywane w jednym pliku. Ten plik jest szyfrowany 128-bitowym szyfrowaniem wojskowym, więc złośliwi użytkownicy nie będą mogli uzyskać do niego dostępu.

Aplikacja obsługuje obszerne raportowanie, a także obsługę chmury, która umożliwia udostępnianie danych między wieloma komputerami i urządzeniami mobilnymi. Oczywiście interfejs użytkownika obsługuje szerokie możliwości dostosowywania, dzięki czemu można dostosować każdy aspekt interfejsu.

Ogólnie rzecz biorąc, Moneyspire to niesamowite oprogramowanie finansowe i jest w pełni dostępne zarówno na platformie Mac i PC, jak i na urządzeniach z iOS. Jeśli chodzi o Androida, wersja na Androida jest w przygotowaniu i już wkrótce.

Moneyspire jest dostępny do bezpłatnego okresu próbnego, ale jeśli chcesz nadal korzystać z tej aplikacji, wystarczy uzyskać licencję. Pamiętaj, że pojedynczej licencji można używać na wszystkich komputerach w domu do użytku osobistego, niezależnie od używanej platformy.

 • Pobierz teraz darmową wersję Moneyspire

Freshbooks (sugerowane)

Oprogramowanie księgowe Freshbooks

Jeśli chodzi o śledzenie i zarządzanie fakturami, nic nie przebije Freshbooks. To nagradzane oprogramowanie zawiera wszystko, czego potrzebujesz w oprogramowaniu księgowym, w tym kompatybilność z innymi aplikacjami biznesowymi, łatwy w obsłudze interfejs i dobrą obsługę klienta. Freshbooks ma wyjątkowe narzędzia do śledzenia czasu, które pozwalają użytkownikom wprowadzić liczbę godzin przepracowanych każdego dnia w celu prowadzenia dokumentacji. Możesz nawet przypisywać zadania pracowników lub pracowników i utrzymywać przydatne informacje, takie jak stawki, nazwisko i status rozliczeniowy dla każdego projektu.

Eksperci twierdzą, że Freshbooks generuje kompleksowe raporty, nawet lepsze niż te generowane przez Quickbooks, jego głównego rywala. Raporty zawierają raporty podatkowe, P Raporty L, raporty śledzenia czasu, raporty faktur (sprzedaż produktów i przychody od klientów), raporty klientów (starzenie się i przychody) i wiele innych. Pozwala nawet klientom płacić bezpośrednio z faktur Freshbooks za pomocą kart kredytowych. Freshbooks jest również znany z posiadania najlepszej aplikacji mobilnej dla małych firm. Ma jednak ograniczone narzędzia do zarządzania zapasami, co sprawia, że ​​nie nadaje się dla firm z dużą ilością zapasów.

 • Wypróbuj teraz Freshbooks za darmo

Intuit Quickbooks Online

księgowość_katalogów_programowania

Quickbooks jest jednym z najpopularniejszych systemów księgowych i jest szeroko stosowany przez księgowych i właścicieli firm z każdego zakątka świata. Intuit Quickbooks online oferuje szeroką gamę zaawansowanych funkcji dostosowanych do wszelkiego rodzaju małych firm. Jedną z rzeczy, które wyróżniają Quickbooki, jest łatwość obsługi. Interfejs jest intuicyjny, co sprawia, że ​​powiązanie kont bankowych i kart kredytowych z systemem jest dziecinnie proste. Ponadto wszystkie dane finansowe są dobrze umieszczone na desce rozdzielczej, co eliminuje potrzebę zamieszania z różnymi menu. Obejmuje to wszystkie informacje związane z przychodami, wydatkami, zaległymi i zapłaconymi fakturami, a także widget do zrobienia.

Quickbooks online zawiera także narzędzia do śledzenia wydatków, tworzenia faktur i generowania raportów. Oprogramowanie integruje wiele aplikacji innych firm, w tym aplikacje przeznaczone do handlu elektronicznego, marketingu e-mailowego, zarządzania płacami i śledzenia czasu. Obsługa klienta jest doskonała, a Quickbooks oferuje wsparcie przez telefon i czat. Możesz wybrać plan, który pasuje do wielkości Twojej firmy, a najtańszy plan, który jest ograniczony do jednego użytkownika, kosztuje 9,99 USD miesięcznie.

Kup Quickbooks online

GoDaddy Bookkeeping

Podobnie jak konkurenci, GoDaddy Bookkeeping jest bardzo łatwy w konfiguracji i oferuje doskonałe usługi księgowe dla małych firm. Na stronie głównej znajduje się lista kontrolna wszystkich ważnych zadań, które należy wykonać w pierwszej kolejności, takich jak „połącz bank lub kartę kredytową”, „dostosuj kategorie raportowania” i inne. Po wprowadzeniu danych logowania do swojego banku GoDaddy pobierze ostatnie transakcje, zwykle z ostatnich 90 dni, chociaż możesz dostosować okres. GoDaddy ma bezpośrednią integrację z Amazon, eBay i Etsy, czego brakuje nawet Freshbooks.

GoDaddy oferuje zaawansowane narzędzia do zarządzania fakturami. Możesz skonfigurować system do wysyłania bezpośrednich wiadomości do klienta na kilka dni przed datą płatności. Możesz również ustawić, aby powiadamiał Cię, gdy klient wyświetli fakturę lub kiedy płatność zostanie wykonana. I podobnie jak Freshbooks, ma także funkcje śledzenia czasu. Raporty GoDaddy są również bogate i bardzo szczegółowe. W porównaniu do innych programów GoDaddy jest tańszy i można go uzyskać już za 9,99 USD miesięcznie.

Uzyskaj GoDaddy Bookkeeping

Książki Zoho

Księgowość_program_zoho_booksZoho Books to doskonałe i wysoce elastyczne oprogramowanie finansowo-księgowe, które pozwala zarządzać przepływami pieniężnymi i śledzić najważniejsze działania biznesowe. Dzięki Zoho Books będziesz mógł tworzyć faktury dla klientów i zarządzać nimi, jednocześnie kontrolując wydatki. Oprócz zarządzania przepływami pieniężnymi, Zoho Books umożliwia dokonywanie uzgodnień bankowych i komunikowanie się z księgowym w czasie rzeczywistym.

Dzięki zaawansowanym narzędziom do przechowywania danych, Zoho Books umożliwia podejmowanie bardziej świadomych decyzji oraz zarządzanie klientami i projektami w jednym centralnym miejscu. Chociaż brakuje w nim dodatków innych firm oferowanych przez konkurentów, Zoho Books pozostaje jednym z najlepszych programów finansowo-księgowych na rynku.

Przeczytaj także: Aplikacja Zoho Books dla systemu Windows poprawia faktury i rozdzielczości ekranu 

Zdobądź Zoho Books

GnuCash

oprogramowanie_księgowe_gnucash_1

GnuCash to najlepsze darmowe oprogramowanie księgowe przeznaczone dla osób prywatnych i małych firm. Jeśli chcesz przyzwoitego oprogramowania finansowo-księgowego i nie chcesz ponosić gorączkowych opłat abonamentowych, GnuCash jest najlepszym wyborem. Oprogramowanie jest dostępne na wielu platformach, w tym Windows, Linux, OS X i Android. Sama elastyczność i łatwość użycia sprawiają, że jest on lepszy od innych bezpłatnych i płatnych programów księgowych. Obsługuje zobowiązania i należności na rachunkach, faktury i noty kredytowe, listy płac, wydatki pracownicze i nie ma problemu z obsługą wielu walut.

Uzyskaj GnuCash

Xero

oprogramowanie_księgowe_kero

Xero oferuje niezwykle głębokie narzędzia księgowe i dobrze konkuruje z najlepszym oprogramowaniem księgowym na rynku. Xero udostępnia instrukcje ekranowe, aby pomóc użytkownikom przejść przez procesy, ponieważ jego interfejs jest znacznie bardziej skomplikowany w porównaniu do innych w jego zasięgu. Centrum pomocy zapewnia również mapę drogową do wykonywania prostych i złożonych zadań, takich jak korzystanie z kont wykresów, łączenie plików bankowych itp. Ściśle przestrzega zasady podwójnego księgowania, która może faworyzować tylko księgowych. Na szczęście mają wspaniałą obsługę klienta i aktywną społeczność online, która natychmiast Cię załatwi. Ma różne plany z najtańszym Xero Standard od 21 USD miesięcznie.

Zdobądź Xero

Fala

oprogramowanie_księgowe_fala

Wave to oprogramowanie oparte na chmurze, które oferuje 100% darmową księgowość rzeczywistą dla osób fizycznych i małych przedsiębiorstw. Wave pozwala dodawać nieograniczoną liczbę współpracowników i uzyskiwać dostęp do danych z dowolnego miejsca. Platforma księgowa jest zintegrowana z fakturowaniem, przetwarzaniem płatności, skanowaniem paragonów i listą płac, dzięki czemu wszystkie potrzebne raporty finansowe są na wyciągnięcie ręki. Jest bardzo dobrze zaprojektowany z łatwym w użyciu interfejsem, który nie wymaga żadnej pomocy z zewnątrz. Chociaż rozliczanie jest całkowicie bezpłatne, jeśli potrzebujesz pomocy technicznej, musisz za nią zapłacić. Lista płac nie jest również zawarta w bezpłatnym pakiecie.

Uzyskaj księgowość Wave

szałwia

programowanie_sage_sage

Sage istnieje od ponad 30 lat i jest jednym z najbardziej renomowanych programów księgowych. Sage jest idealny dla wszystkich rodzajów firm, w tym małych przedsiębiorstw, pracowników kontraktowych, a nawet freelancerów. Od księgowości po przetwarzanie kart kredytowych po listy płac — Sage pomaga małym i średnim firmom zarządzać przepływami pieniężnymi i ważnymi procesami biznesowymi, takimi jak fakturowanie. Sage oferuje liczne wersje, w tym Sage One, Sage 50 i inne dla różnych rodzajów firm.

Przeczytaj także: Sage 200 w Windows Store w 2016 roku

Uzyskaj Sage Accounting

Wniosek

Na szczęście dla przedsiębiorców i właścicieli małych firm, którzy potrzebują przyzwoitego oprogramowania finansowo-księgowego, wiele aplikacji jest dostępnych, a inne są dostępne bezpłatnie. Zalecamy zawężenie wyszukiwania do programów pasujących do Twojego budżetu i wielkości firmy. Ważne jest również, aby szukać programu z niezawodną obsługą klienta, aby mieć ramię, na którym można się oprzeć, jeśli utkniesz na dowolnym etapie procesu księgowego. Niektórzy producenci oprogramowania są bardzo zaradni i nawet pomogą w migracji istniejących danych do nowego systemu.

Link do głównej publikacji