Jakie jest najlepsze oprogramowanie antywirusowe dla systemu Windows 10 dla użytkowników domowych?

Zazwyczaj zalecamy Windows Defender do codziennej ochrony antywirusowej, ale jeśli wolisz oprogramowanie innej firmy, jesteś we właściwym miejscu, aby dowiedzieć się, jakie są najlepsze opcje. Niemiecka firma testująca oprogramowanie bezpieczeństwa AV-TEST odkryła naprawdę interesujące wyniki po przeprowadzeniu większej liczby testów w systemie Windows 10.

Zabezpieczanie wiodących miejsc w systemie Windows 10

Co ciekawe, giganci bezpieczeństwa, tacy jak Kaspersky i Bitdefender, nie zdołali zabezpieczyć najważniejszych miejsc w Windows 10 zgodnie z AV-TEST. Te dwa uzyskały ogólny wynik 17,5 punktu. TrendMicro uzyskał to samo podczas testów.

Z drugiej strony AhnLab V3 Internet Security i Avira Antivirus Pro 15.0 okazały się najwyższymi wskaźnikami programów bezpieczeństwa w testach przeprowadzonych przez niemiecką firmę w kwietniu. Obaj otrzymali 6 na 6 punktów za wydajność, ochronę i użyteczność. Avast uzyskał ostateczny ranking 17 punktów. W tej chwili jest to najpopularniejsze bezpłatne rozwiązanie antywirusowe, które znajdziesz na rynku.

Ogólna wydajność Windows Defender

Windows Defender zdołał zdobyć 5,5 punktu dla każdej kategorii (ochrona, użyteczność, wydajność).

Windows Defender jest domyślnie zapakowany w Windows 10 i pozostaje aktywny, dopóki nie zainstalujesz w systemie oprogramowania zabezpieczającego innej firmy. Jeśli zdecydujesz się zainstalować takie oprogramowanie, Windows Defender wyłączy się automatycznie i zostanie ponownie włączony po usunięciu aplikacji innej firmy.

Nawet jeśli nie znajduje się w pierwszej trójce produktów antywirusowych, możemy zauważyć znaczną poprawę wydajności Windows Defender w porównaniu do tej z poprzednich lat.

Link do głównej publikacji