Najlepsze oprogramowanie antywirusowe do bankowości internetowej |

Bankowość internetowa jest bardzo delikatną sprawą, ponieważ nie ma możliwości przeksięgowania. Po infiltracji i naruszeniu systemu bankowego można wyrządzić wiele szkód, w zależności od tego, co atakujący chcą osiągnąć.

Nie zapomnij dodać białej listy do naszej witryny. Powiadomienie nie zniknie, dopóki tego nie zrobisz.

Nienawidzisz reklam, my to rozumiemy. My także. Niestety, jest to jedyny sposób, abyśmy nadal dostarczali znakomitą zawartość i wskazówki, jak rozwiązać największe problemy techniczne. Możesz wesprzeć nasz zespół 30 członków w kontynuowaniu ich pracy, umieszczając naszą listę na białej liście. Wyświetlamy tylko kilka reklam na stronie, nie utrudniając dostępu do treści.

Dodam twoją stronę do białej listy, nie obchodzi mnie to

Gdy coś, co powinno być bardzo bezpieczne, idzie na południe, sytuacja może się przerazić. Jest wiele wspaniałych rzeczy, z których korzystamy, jeśli chodzi o korzystanie z Internetu do naszych najbardziej prywatnych i poważnych spraw, ale mamy również wiele do stracenia.

Bankowość internetowa jest świetna, ponieważ pozwala zdalnie dbać o swoje finanse i nie trzeba już schodzić do banku za każdym razem, gdy trzeba sfinalizować transakcję.

Biorąc to pod uwagę, potrzebujesz dobrego rozwiązania antywirusowego, które jest dobre dla bankowości opartej na systemie Windows 10.

Istnieje kilka rozwiązań, które pasują do rachunku i mogą pomóc ci uważnie obserwować swoją usługę bankową, niezależnie od tego, czy zarządzasz nią, czy po prostu z niej korzystasz.

Jeśli interesuje Cię oprogramowanie antywirusowe, na które powinieneś zwrócić uwagę, aby chronić Cię podczas operacji bankowych na komputerze, zapoznaj się z tym artykułem, prezentując 6 najlepszych rozwiązań.

Najlepsze oprogramowanie antywirusowe do bankowości internetowej

Bitdefender (zalecany)

Bitdefender jest dobrze znany jako najlepszy program antywirusowy na świecie i jest naprawdę świetnym narzędziem do ochrony, które ma wiele przydatnych funkcji do ochrony.

Jest również znany jako świetny AV, który nie obciąża twojego systemu. Ale jest mniej znany jako świetne oprogramowanie bezpieczeństwa bankowości internetowej.

Bitdefender Safepay (zalecane)

Bitdefender Safepay Bankowość internetowa

Safepay to rodzaj bezpiecznej przeglądarki wbudowanej w Bitdefender, która została zaprojektowana w celu zapewnienia bezpieczeństwa Twojej bankowości internetowej i zakupów.

Obsługuje wiele funkcji. Najważniejsze to:

 • Blokowanie dostępu do pulpitu i ekranu (zdalny dostęp do zrzutu ekranu całkowicie zablokowany)
 • Ochrona haseł podczas przeglądania
 • Obsługuje zakładki, dzięki czemu możesz łatwo poruszać się po stronach bankowości / e-zakupów
 • Ochrona naciśnięć klawiszy — dostępna wirtualna klawiatura
 • Wbudowana ochrona Hotspot
 • Używaj przeglądarki Safepay do dowolnej witryny, nie tylko do bankowości i zakupów

Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu Bitdefender na komputerze możesz uzyskać dostęp do Safepay z paska „wyszukiwania” systemu Windows lub z interfejsu Bitdefender, klikając ikonę „eyed-shield” i wybierając akcję Safepay.

 • Pobierz teraz Bitdefender Antivirus

Emsisoft Anti-Malware

Emsisoft Anti-Malware dla bezpiecznej bankowości internetowej

Emsisoft zaktualizował swoją technologię, aby zapewnić odpowiednią ochronę zgodnie ze sposobem, w jaki działa obecnie bankowość internetowa i strony z zakupami online.

To oprogramowanie chroni Twoją bankowość internetową za pomocą następujących mechanizmów:

 • File Guard
 • Blokowanie zachowań
 • Ochrona surfowania — filtruje wszystkie żądania DNS, aby zablokować wysyłanie informacji do złośliwych witryn lub ładowanie ich z nich.

Emsisoft Anti-Malware wykrywa więcej, wykorzystując pełną moc dwóch głównych technologii antywirusowych i anty-malware. Skanuje także szybciej dzięki efektywnemu połączeniu dwóch skanerów.

Warstwa ochronna przeciw ransomware może zapobiegać atakom ransomware, wykrywając ich wzorce zachowań. To dobry wybór dla bezpieczeństwa bankowości internetowej.

Pamiętaj, że to narzędzie jest niezwykle potężnym oprogramowaniem zabezpieczającym zaprojektowanym do działania nawet na komputerach stacjonarnych i laptopach o niskiej specyfikacji.

 • Pobierz teraz Emsisoft z oficjalnej strony internetowej

Kaspersky


Pierwszym wyborem na naszej liście jest firma Kaspersky, która jest znana dzięki długiej i skutecznej usłudze usuwania wszelkiego rodzaju zagrożeń z komputerów użytkowników.

Kaspersky jest doskonałym przykładem usługi antywirusowej, która oferuje pełny zestaw funkcji. Z tą opcją nie będziesz niczego potrzebować, ponieważ prawie wszystko, czego kiedykolwiek będziesz potrzebować, jest dołączone do tego oprogramowania.

Funkcje Kaspersky Antivirus:

 • Kontrola rodzicielska

Twoje dzieci prawdopodobnie nie będą potrzebować oprogramowania bankowego, ale mimo to mogą nadal korzystać z Internetu, a Kaspersky oferuje świetne opcje kontroli rodzicielskiej, które pozwalają ci być na bieżąco z Twoimi dziećmi.

Nie musisz wybierać między zapewnieniem bezpieczeństwa informacji bankowych a ochroną dzieci przed zagrożeniami internetowymi.

 • Filtry spamu

Ochrona przed spamem jest niezbędna, aby mieć czystą skrzynkę odbiorczą, ale także unikać wszelkich potencjalnych zagrożeń związanych ze spamem.

Taki filtr jest zawarty w najnowszym pakiecie firmy Kaspersky i użytkownicy mogą z niego korzystać bardzo wydajnie. Jeśli używasz komputera do sprawdzania salda karty, prawdopodobnie używasz go również do sprawdzania poczty e-mail.

 • Zapora ogniowa

Pierwsza linia ochrony, zapora ogniowa jest niezbędna dla dobrego samopoczucia systemu zarówno w trybie online, jak i offline. To świetna wiadomość dla użytkowników Kaspersky Lab, ponieważ najnowszy pakiet zawiera zaporę ogniową, która znacznie poprawia bezpieczeństwo.

Oczywiście w systemie Windows jest już dostępna zapora ogniowa, ale wielu posunęło się nawet do stwierdzenia, że ​​iteracja ochrony zapory ogniowej przez Microsoft nie jest tak naprawdę zgodna z dzisiejszymi zagrożeniami.

Bez względu na to, czy to prawda, czy nie, nie można zaprzeczyć, że posiadanie rozwiązania zapasowego nigdy nie boli.

Dzięki doskonałej wydajności i nagrywaniu zapora sieciowa Kaspersky z pewnością jest w stanie działać na dość wysokich standardach i to jest dokładnie to, czego potrzebujesz, jeśli chcesz wykonywać operacje bankowe z komputera.

Rzeczywisty program antywirusowy

Oczywiście wszystkie te funkcje są świetne, ale co z rzeczywistym programem antywirusowym?

W przypadku bankowości internetowej zalecamy dwa produkty firmy Kaspersky: Ochrona Sieciowa Kaspersky i Kaspersky Total Security. Dzięki tym narzędziom będziesz mógł prowadzić bankowość internetową z najwyższym bezpieczeństwem.

 • Pobierz teraz Kaspersky Internet Security
 • Pobierz teraz Kaspersky Total Security

CZYTAJ TAKŻE: Kaspersky uruchamia bezpłatny program antywirusowy w odpowiedzi na presję Windows Defender

Avast Pro

Kolejne popularne rozwiązanie, Avast Pro znajduje się na tej liście, ponieważ zapewnia doskonałe funkcje, które pomagają użytkownikom przez cały czas chronić się i utrzymywać bezpieczne środowisko pracy.

Jeśli chcesz sprawdzić swoje wyciągi bankowe, ostatnią rzeczą, której musisz się obawiać, jest to, że dane są zagrożone. Wynika to z bardzo silnej determinacji w Avast Pro, która obraca się wokół Zabezpieczenie hasłem

Avast integruje menedżera haseł z listą usług, co oznacza, że ​​jest jeszcze więcej, aby skorzystać z tych, którzy go używają.

Szczegóły bezpieczeństwa oprogramowania bankowego będą całkowicie bezpieczne dzięki poręcznemu menedżerowi haseł, który znajduje się w pakiecie.

Ten menedżer może przechowywać i chronić hasło, ale także przypominać, które hasło pasuje do danego konta. Wiele osób często blokuje swoje konta bankowe, ponieważ nie pamiętają poprawnej kombinacji nazwy użytkownika i hasła, ponieważ mają wiele kont w różnych serwisach.

To nic nie kosztuje…

Antywirus jest dostępny w dwóch wersjach. Istnieje darmowa wersja, a także wersja Pro, którą naprawdę polecamy. Uzyskanie wersji Pro ma swoje zalety, a zaawansowane zabezpieczenia i pewność, które są dostarczane z wersją Pro są mile widziane.

Jeśli jednak chcesz przetestować przed zakupem, bezpłatna wersja Avast jest bardzo dokładnym i autentycznym odzwierciedleniem tego, co uzyskasz z Pro, dzięki czemu łatwo jest ustalić, czy chcesz to jako rozwiązanie na pełny etat Twój system.

 • Uzyskaj teraz najlepsze oferty Avast z oficjalnej strony internetowej.

Avira Antivirus Pro

Avira Antivirus może być jednym z najpopularniejszych rozwiązań antywirusowych, głównie ze względu na wyjątkową bezpłatną wersję, którą ludzie często instalują, zanim rozważą jakiekolwiek płatne rozwiązanie.

Avira ma również wersje płatne, a jej usługi są bezpośrednim konkurentem dla następujących wymienionych opcji antywirusowych. Jedną z tych wersji jest Avira Internet Security.

Oto główne cechy narzędzia:

 • Ochrona serwera plików

Jest to funkcja, która zapewnia dodatkową ochronę systemu i pozwala odpowiednio zarządzać tym, co wchodzi i co z niego wychodzi. Możesz nawet umieścić na czarnej liście aplikacje i pliki, którym nie ufasz lub którym chcesz zakłócać operacje online.

 • Konsola internetowa

Avira oferuje bardzo interesujące, a jednocześnie uproszczone rozwiązanie do zarządzania urządzeniami. Nie chodzi tylko o oprogramowanie, ale także o urządzenia, z którymi ma kontakt komputer.

Za pomocą konsoli internetowej możesz zarządzać wszystkimi istniejącymi urządzeniami, a także dodawać inne. Możesz zrobić prawie wszystko, od obsługi partycji po zarządzanie licencjami.

 • Prostota

Mimo, że udaje mu się nadążyć za innymi opcjami oprogramowania pod względem funkcjonalności i użyteczności, Avira ma wyraźną cechę polegającą na tym, że jest bardzo lekka. Oznacza to, że ma bardzo minimalistyczne podejście do całego zestawu, od projektu aż po sposób działania.

Może to być naprawdę dobra rzecz dla użytkowników, którzy nie są zbyt dobrze zaznajomieni ze złożonymi konfiguracjami. Ale z drugiej strony, kto jest naprawdę?

 • Kup teraz Avira Antivirus Pro

McAfee Live

Jest to naprawdę świetny wybór dla osób poszukujących solidnego rozwiązania antywirusowego, które oferuje dużą wszechstronność. Mimo że wszystkie wspomniane wcześniej rozwiązania antywirusowe nadają się do doskonałej ochrony, McAfee Live ma coś, czym może się pochwalić i jest to klasyczna usługa ochrony w chmurze. Dzięki temu rozwiązaniu antywirusowemu użytkownicy mogą szyfrować dane w chmurze. Może to być bardzo przydatne na komputerze, który jest również używany do bankowości.

 • Ochrona chmur

W dzisiejszych czasach wszystko zmierza w kierunku chmury, więc poleganie na usłudze antywirusowej w celu ochrony inicjatyw w chmurze jest czymś, czego nie należy odbierać.

Przechowywanie w chmurze i przetwarzanie w chmurze może być znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem lub bardziej niebezpieczne, jeśli nie zostanie poprawnie wykonane. To powiedziawszy, miło jest mieć program antywirusowy w twoim kącie, chroniąc cię, gdy ryzykujesz online, w szczególności w chmurze.

 • Bez limitów

Jedną z rzeczy, które można zauważyć w przypadku innych programów antywirusowych, jest fakt, że oferują one ograniczoną liczbę instalacji.

Większość z nich oferuje tylko jeden, więc dla każdego urządzenia w domu, które chcesz chronić, musisz kupić nową kopię programu antywirusowego. Niektóre są nieco bardziej wszechstronne i oferują do 5 urządzeń.

To o wiele lepsze, ale wciąż jest to ograniczenie, które może utrudnić twoje potrzeby.

Wspaniałą rzeczą w McAfee Live jest to, że nie ma takich ograniczeń i pozwala użytkownikom instalować oprogramowanie na dowolnej liczbie urządzeń.

Tego rodzaju uniwersalne podejście do licencji jest bardzo przydatne dla użytkowników, ponieważ zaoszczędzą dużo w zależności od liczby posiadanych urządzeń.

Dla tych, którzy używają dwóch komputerów, tabletu i telefonu komórkowego w domu oraz innego zestawu urządzeń w biurze, możliwość ochrony ich wszystkich za pomocą jednego zakupu jest bardzo cenna. Posiadanie ich wszystkich w jednej usłudze pomaga również zsynchronizować wszystko i zapewnia wyższy poziom ochrony dla każdego urządzenia osobno.

Możesz kupić MacAfee Live za 84,99 USD.

Symantec Endpoint

Symantec oferuje nowe podejście do ochrony przed zagrożeniami. Podczas gdy inne usługi koncentrują się na odpychaniu ataków, oprogramowanie to koncentruje się także na identyfikowaniu zagrożeń, zanim jeszcze do nich dojdą.

Oczywiście to, że ma inną stronę, nie oznacza, że ​​nie ma wszystkich funkcji i implikacji zwykłego programu antywirusowego. Możesz oczekiwać wszystkich standardowych funkcji niezbędnych do prowadzenia procesów utrzymania bezpieczeństwa w ciągu dnia.

Wykrywanie zagrożeń to dobrze dodany bonus

Symantec Endpoint wprowadza własną technologię opartą na reputacji plików, która wykrywa najnowsze zagrożenia. Jest to skuteczna metoda ujawnienia zagrożeń, których jeszcze nie udało się odkryć. Utrzymywanie przez cały czas sytuacji jest sposobem, aby być pewnym, że nie będzie nowego zagrożenia, które zagroziłoby twoim operacjom bankowym.

Szeroka kontrola

Ponieważ mówimy o Twojej sytuacji bankowej, prawdopodobnie chcesz mieć kontrolę nad każdym szczegółem dotyczącym całego systemu. To oprogramowanie, którego szukasz, jeśli chcesz mieć pełną kontrolę.

Oferuje wiele funkcji, takich jak aplikacje i procesy na białej liście lub czarnej liście, co oznacza, że ​​możesz konkretnie wybrać rodzaj aplikacji, na którą zezwolisz na jakie uprawnienia na swoim urządzeniu. Co więcej, możesz majstrować przy plikach rejestru systemu i tak dalej, co daje kolejną warstwę kontroli.

Jeśli używasz komputera do oglądania wszelkiego rodzaju multimediów, możesz kontrolować, w jaki sposób zewnętrzne media są traktowane przez twoje urządzenie. Możesz zdecydować, co jest dozwolone, a co nie może mieć kontaktu z Twoim systemem, dzięki czemu możesz przejąć bezpośrednią kontrolę nad zapobieganiem zagrożeniom.

Automatyczne funkcje są świetne, ale bardzo miło jest mieć możliwość wzięcia rzeczy we własne ręce i przejścia w tryb pełnego włączenia, jeśli chodzi o ochronę komputera.

Możesz kupić ochronę Symantec Endpoint za 28,00 USD.

Wnioski

Dobry program antywirusowy oznacza, że ​​możesz bezpiecznie prowadzić działalność online. Szkoda byłoby całkowicie zrezygnować z usług online, ponieważ nie jesteśmy w stanie powstrzymać zagrożeń. Na szczęście do tego nie doszło, a użytkownicy mogą chronić swoje.

Istnieje wiele rozwiązań antywirusowych, które świetnie sprawdzą się w ochronie Ciebie i Twoich działań bankowych. Prawdziwa różnica między nimi polega na tym, jakie podejście wybierają.

Niektóre są bardziej agresywne, niektóre polegają na wzmocnionej obronie, podczas gdy inne próbują zapobiec problemom z wyprzedzeniem. Biorąc to pod uwagę, możesz być w stanie określić, który program antywirusowy jest dla Ciebie najlepszy, a który najbardziej wygodnie byłoby go używać regularnie.

Link do głównej publikacji