5 najlepszych programów antywirusowych dla komputerów PC z niską specyfikacją

Czy jesteś użytkownikiem systemu Windows z komputerem o niskiej specyfikacji? Dzisiaj skompilowaliśmy najlepszy program antywirusowy dla Twojego komputera.

Antywirus stał się bardzo ważny od początku 2000 roku wraz z rozwojem Internetu z wieloma hakerami uwalniającymi wirusy, złośliwe oprogramowanie i ostatnio oprogramowanie ransomware, które mogą narażać użytkowników komputerów na ryzyko utraty informacji i plików lub okupu przed uzyskaniem dostępu do ich systemu.

Coraz ważniejsze staje się posiadanie wysokiej jakości oprogramowania antywirusowego do ochrony przed takimi zagrożeniami.

Jeśli twój komputer jest niskobudżetowym komputerem, najlepszym rodzajem antywirusa są te, które są lekkie i nie zużywają zbyt wiele zasobów komputera, ponieważ spowolniłoby to komputer.

Ponieważ te niskobudżetowe komputery są wyposażone w zwykle niskiej jakości procesory, niezwykle ważne jest, aby instalowany program antywirusowy zużywał jak najmniej zasobów, zapewniając jednocześnie odpowiednią ochronę przed złośliwymi zagrożeniami.

Dzisiaj dokonujemy przeglądu najlepszego antywirusa o niskim poziomie zasobów, który można zastosować na komputerze:

  • Emsisoft Anti-Malware
  • Panda Cloud Antivirus
  • Microsoft Security Essentials
  • Malwarebytes
  • Avira Antivirus
  • Avast Antivirus

Antywirus dla komputerów PC o niskiej specyfikacji do użycia w 2018 roku

1

Emsisoft Antivirus (zalecany)

Emsisoft Anti-Malware najlżejszy program antywirusowy dla komputerów o niskiej specyfikacji

Emsisoft Anti-malware to niezwykle potężne oprogramowanie bezpieczeństwa zaprojektowane do płynnego działania na komputerach stacjonarnych i laptopach o niskiej specyfikacji. Jest wysoce kompatybilny z systemem Windows 10 działającym na platformach x32 i x64.

To narzędzie oferuje ochronę w czasie rzeczywistym i blokuje złośliwe oprogramowanie, zanim będzie można je uruchomić, korzystając z wysokowydajnego skanera dwusilnikowego lub analizy zachowania.

Ponadto ochrona przed surfowaniem została niedawno ulepszona i ostrzega o wielu witrynach phishingowych, gdy próbujesz uzyskać do nich dostęp.

Emsisoft Anti-Malware wyróżnia się na najwyższym poziomie w oprogramowaniu zabezpieczającym z przeprojektowanym interfejsem, znacznymi ulepszeniami i ostatnio nagrodami od AV-Comparatives i Virus Bulletin.

Test ochrony przed złośliwym oprogramowaniem Emsisoft AV

Jest to niezawodne narzędzie, które chroni najważniejsze części systemu przed złośliwym oprogramowaniem, oprogramowaniem ransomware, oprogramowaniem reklamowym, jak go nazywacie — i jest to najlżejszy program antywirusowy do użycia na komputerach o niskiej specyfikacji.

 • Pobierz teraz Emsisoft Anti-Malware

2)

Panda Cloud Antivirus (sugerowany)

Panda Cloud Antivirus

Panda Cloud Antivirus to bezpłatne oprogramowanie zabezpieczające, które wykorzystuje przetwarzanie w chmurze do czyszczenia komputera, a ponadto ma przyjemny interfejs użytkownika, dzięki czemu jest idealny dla początkujących użytkowników komputerów.

Ponadto Panda Cloud ma przydatne narzędzie do szczepień, które automatycznie sprawdza, czy na dyskach USB nie ma złośliwego oprogramowania. Ponadto ratunkowy dysk USB ratunkowy, którego użytkownicy mogą użyć do ponownego uruchomienia w celu przeskanowania systemu, którego dotyczy problem. Ten program antywirusowy jest zgodny z systemami Windows 10, 8, 7, Vista i XP.

Plusy:

 • Doskonałe wykrywanie złośliwego oprogramowania
 • Użytkownicy mogą utworzyć awaryjny dysk ratunkowy USB

Cons:

 • Wpływa trochę na zasoby systemu użytkownika

Antywirus Panda w chmurze to przydatne oprogramowanie antywirusowe dla komputerów o niskiej specyfikacji z ochroną opartą na chmurze, która nie ma większego wpływu na komputer użytkowników, a jednocześnie oferuje inne funkcje ochrony gwiazd

 • Kup teraz Panda Internet Security (zdobądź 50% na wszystkie plany)

3)

Microsoft Security Essentials

Microsoft Security Essentials

Microsoft Security Essentials może nie być jednym z najwyżej ocenianych programów antywirusowych, ale nadal należy do najlepszych, jeśli chodzi o jego funkcje i kompatybilność z komputerami o niskiej specyfikacji.

To oprogramowanie do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, które zostało uruchomione przez Microsoft w 2009 roku, zyskało reputację przyzwoitego oprogramowania antywirusowego.

Microsoft Security Essentials jest do pobrania za darmo dla systemu Windows, co stanowi plus i zawiera dobrze zaprogramowane narzędzia ochrony ukierunkowane na ochronę antywirusową i anty-malware.

Jest również kompatybilny z wieloma wersjami systemu Windows od Windows XP do Windows 10 i jest dostępny zarówno w wersji 32-bitowej, jak i 64-bitowej, co jest kluczowym aspektem dla komputerów z niższej półki.

Co więcej, jedną z jego unikalnych zalet jest to, że można go instalować i uruchamiać jednocześnie na więcej niż 8 systemach, ponieważ jest mały do ​​pobrania i zużywa mało zasobów.

Użytkownicy mogą również określić, jaka część zasobów procesora zostałaby przydzielona oprogramowaniu do skanowania z domyślną wartością 50%.

Plusy:

 • Łatwy w instalacji i obsłudze
 • Kompatybilny z wieloma wersjami systemu Windows O.S
 • Zapewnia ochronę dzięki dostępowi do dużej bazy definicji wirusów

Cons:

 • Nie ma funkcji trybu gry

Microsoft Windows essential to idealny program antywirusowy dla komputerów o niskiej specyfikacji, a jego mały rozmiar i łatwa instalacja zachęcają użytkowników.

Rutynowe skanowanie również zużywa niewiele zasobów komputera, co zapewnia mu przewagę dla użytkowników komputerów o niskiej specyfikacji.

Pobierz Microsoft Security Essentials

 • 4

  Malwarebytes

  program antywirusowy dla komputerów o niskiej specyfikacjiMalwarebytes to unikalne oprogramowanie, najlepiej używane w połączeniu z innymi programami antywirusowymi, ponieważ pomaga wykrywać niechciane błędy towarzyszące pobieraniu oprogramowania, zwłaszcza jeśli lubisz pobierać darmowe oprogramowanie.

  Ponadto zapewnia warstwy ochrony, które specjalizują się w wykrywaniu złośliwego oprogramowania i złośliwych plików.

  Ochrona sieci blokuje ruch do znanych niebezpiecznych adresów, czy to przez przeglądarkę, czy przez złośliwą aplikację.

  Ochrona przed oprogramowaniem ransomware obserwuje zachowania, które występują, gdy nieznany program przygotowuje się do szyfrowania plików.

  Plusy:

  • Zapewnia szybkie skanowanie i dobrą ochronę.
  • Wykrywa zagrożenie, które może przegapić normalny program antywirusowy

  Cons:

  • Może zakłócać działanie innego oprogramowania zabezpieczającego
  • Nie ma ochrony w czasie rzeczywistym.

  Malwarebytes to idealne oprogramowanie, które można łączyć ze zwykłym programem antywirusowym, ponieważ pomaga ono ulepszyć oprogramowanie antywirusowe poprzez wykrywanie zagrożeń bezpieczeństwa.

  Zajmuje również niewiele zasobów z komputera postępów użytkowników, co czyni go jednym z programów antywirusowych o najmniejszym wpływie na komputery o niskiej specyfikacji.

  • Pobierz Malwarebytes z oficjalnej strony internetowej

  5

  Avira Antivirus

  avira

  Avira Antivirus to jedno z popularnych programów antywirusowych, które oferuje bezpłatny program antywirusowy i jest używane przez miliony. Ten program antywirusowy zapewnia najwyższą ochronę komputerom użytkowników.

  Instalacja programu antywirusowego jest powolna i zawiera wiele reklam, które przypominają użytkownikom, że używają bezpłatnego oprogramowania.

  Po instalacji interesuje Cię interfejs użytkownika otwierający stronę główną składającą się z głównego okna z listwowym menu i paneli, w których użytkownicy mogą zobaczyć status systemu. Podczas uzyskiwania dostępu do głównych funkcji.

  Po kliknięciu ochrony komputera użytkownicy mogą rozpocząć skanowanie systemu. Użytkownicy mogą również przełączać funkcje ochrony w czasie rzeczywistym i konfigurować ustawienia domyślne.

  Jednak Avira powoli wykonuje pełne skanowanie, a każde pełne skanowanie zajmuje około dwóch i pół godziny, czyli znacznie dłużej niż inni konkurenci.

  W przeciwieństwie do innych programów antywirusowych, które pomijają już sprawdzone pliki do następnego skanowania, Avira nadal sprawdza te same pliki dla każdego skanowania, co oznacza, że ​​kolejne skanowania nadal trwają dłużej niż 24 godziny.

  Plusy:

  • Program antywirusowy zapewnia dobre niezależne wyniki, gdy jest używany.
  • Bardzo dobrze blokuje złośliwe oprogramowanie

  Cons:

  • Dość powolne skanowanie
  • Ograniczona ochrona przeglądarki

  Program antywirusowy Avira to idealny program antywirusowy dla komputerów o niskiej specyfikacji, ponieważ zapewnia wysokiej jakości ochronę przed komputerami użytkowników. Chociaż korzystanie z darmowej wersji może być kłopotliwe, wybór wersji Pro zrobi ogromną różnicę.

      — Pobierz teraz Avira Antivirus Pro

  • 6

   Avast Antivirus

   program antywirusowy avast

   Avast Antivirus to światowy gigant w branży antywirusowej, z setkami milionów użytkowników na całym świecie.

   Avast zawiera takie funkcje, jak doskonałe wykrywanie złośliwego oprogramowania i złośliwego oprogramowania z ochroną w czasie rzeczywistym, dzięki czemu program antywirusowy stale plasuje się w czołówce najlepszych na świecie.

   Avast antywirus oferuje ochronę przeglądarki przy użyciu określonych wtyczek z niewielkimi opóźnieniami podczas instalacji tych wtyczek.

   To oprogramowanie konkuruje stosunkowo dobrze w ochronie przeglądarki, szczególnie przed zagrożeniami złośliwym oprogramowaniem i wyróżnia niebezpieczne linki w wynikach wyszukiwania, jednocześnie blokując moduły śledzące.

   Ponadto funkcja gier zapobiega wyświetlaniu aktualizacji lub wyskakujących okienek, które zakłócają wrażenia z gry.

   Plusy:

   • Mnóstwo dostępnych funkcji
   • Doskonałe opcje filtrowania adresów URL

   Cons:

   • Sprzeczne wyniki laboratoryjne

   Jednak Avast czasami powoduje opóźnienie komputera podczas skanowania, ale jest to doskonały wykrywacz zagrożeń wirusowych.

   Avast zapewnia prawie wszystko, czego potrzebujesz, od antywirusa i jest idealnym antywirusem dla komputerów PC o niskiej specyfikacji, od niezliczonych funkcji po filtrowanie adresów URL i tryb gier.

   • Pobierz teraz Avast Antivirus

   Podziel się z nami swoimi doświadczeniami z korzystania z dowolnego z programów antywirusowych, które wymieniliśmy powyżej.

Link do głównej publikacji