Jak zmienić ustawienia prywatności Steam

Valve Software ogłosiło dzisiaj poważną zmianę ustawień prywatności w Steam, która poprawia prywatność użytkowników dla wszystkich użytkowników platformy do gier.

Użytkownicy Steam mogą teraz wybrać, kto ma dostęp do swojego profilu, szczegółów gry i ekwipunku, ale najważniejsza część ogłoszenia to taka, o której Valve nie wspomniała wyraźnie; firma zmieniła widoczność wszystkich profili Steam na „tylko dla przyjaciół”.

Chociaż jest to bez wątpienia świetne dla prywatności, oznacza to, że przydatne usługi, takie jak Steam Spy, nie będą już działać, ponieważ wykorzystali publiczne dane do zapełnienia najlepszych list pod względem sprzedaży, czasu gry i innych statystyk.

Większość użytkowników Steam może nie musieć zmieniać ustawień prywatności dzięki ustawieniom domyślnym, ale niektórzy mogą. Nadal można zmienić widoczność na publiczną lub prywatną i dokonać innych modyfikacji.

Zmień ustawienia prywatności Steam

prywatność pary

Od razu może nie być jasne, jak wprowadzić zmiany prywatności w Steam, ponieważ nie znajdziesz tych opcji w preferencjach.

Oto jak się tam dostać:

 1. Uruchom klienta Steam na swoim komputerze.
 2. Zaloguj się do konta Steam, jeśli nie jesteś zalogowany automatycznie.
 3. Kliknij nazwę profilu w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Wyświetl profil”.
 4. Przejdź do „Moich ustawień prywatności” na stronie profilu.

Dostępne są tam następujące opcje:

 • Zmień widoczność profilu Steam (domyślnie: tylko przyjaciele)
 • Zmień widoczność szczegółów gry (domyślnie: tylko przyjaciele)
  • Zawsze zachowuj całkowity czas odtwarzania jako prywatny.
 • Zmień widoczność ekwipunku (domyślnie: tylko przyjaciele)
  • Zawsze zachowuj prywatność Prezentów Steam.
 • Zdecyduj, kto może publikować komentarze w profilu (domyślnie: tylko znajomi)

Możesz ustawić widoczność na publiczną, tylko dla znajomych lub prywatną. Ustawienie widoczności „Mój profil” wpływa na inne ustawienia. Jeśli ustawisz go na prywatny, wszystkie inne ustawienia również zostaną ustawione na prywatne. Jeśli ustawisz widoczność profilu na publiczny, ustawienie widoczności szczegółów gry i ekwipunku pozostanie ustawione tylko dla znajomych.

Mój profil: „Twój profil społeczności obejmuje podsumowanie profilu, listę znajomych, odznaki, poziom Steam, prezentacje, komentarze i członkostwo w grupie”.

Szczegóły gry: „Ta kategoria obejmuje listę wszystkich gier na Twoim koncie Steam, gry, które chcesz umieścić na liście życzeń, twoje osiągnięcia i czas gry. To ustawienie kontroluje również, czy jesteś postrzegany jako„ w grze ”, oraz tytuł gry, w której jesteś gra.»

Inwentarz: „Twój ekwipunek obejmuje przedmioty otrzymane w grach korzystających ze Steam Trading. Obejmuje to również wszystkie zebrane karty kolekcjonerskie Steam oraz dodatkowe kopie lub prezenty Steam”.

Dwie opcje nie mogą zostać zmienione. Podstawowe szczegóły, takie jak nazwa profilu i awatar, pozostają publiczne, a widoczność przedmiotów warsztatowych i zrzutów ekranu pozostaje ustawiona na element.

Valve zauważyło, że pracuje nad nowym trybem niewidzialności dla profili, który pokazuje użytkownikom, że jest offline dla innych bez wpływu na wiadomości lub inne funkcje.

Słowa końcowe

Firmy zewnętrzne nie mogą już pobierać danych z profili Steam ze względu na ograniczenia widoczności. Chociaż jest to smutne, że wpływa na przydatne usługi, takie jak Steam Spy, jest korzystne dla użytkowników.

Opcja ustawienia prywatnego profilu jest mile widziana, podobnie jak opcja ukrywania czasu gry w grze. Jeśli chcesz ukryć fakt, że zmarnowałeś tysiące godzin, grając w HuniePop, Deep Space Waifu lub Crush Crush, możesz to zrobić teraz jednym kliknięciem.

Link do głównej publikacji